ناجی سلامت روان بچه ها را بشناسید

به گزارش چه خبر آنلاین، در این تحقیق، محققان فعالیت بدنی 4755 کودک 11 ساله که معمولاً به عنوان پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری تعریف می گردد بعلاوه فعالیت شدیدی که ضربان قلب و تنفس را افزایش می دهد و آهسته دویدن یا شناست را ثبت کردند.

ناجی سلامت روان بچه ها را بشناسید

علاوه بر این، شرکت نمایندگان جوان و والدین آن ها سطوح علائم افسردگی را در سنین 11 و 13 سال گزارش کردند. والدین و معلمان شرکت نمایندگان نیز پرسشنامه هایی را درباره مسائل رفتاری یا عاطفی که جوانان تجربه نموده بودند، تکمیل کردند.

نتایج منتشر شده نشان می دهد که پسران 11 ساله به طور میانه تنها 29 دقیقه فعالیت بدنی میانه تا شدید در روز داشتند و البته فعالیت دختران حتی کمتر بود. نتایج برای دختران 11 ساله نشان داد که آن ها میانگین 18 دقیقه این نوع فعالیت بدنی در روز را داشتند و این کمتر از حداقل 60 دقیقه توصیه شده به وسیله سازمان بهداشت جهانی است.

محققان دریافتند که سطوح بالاتر فعالیت بدنی میانه و شدید، ارتباط کوچک، اما قابل تشخیصی با کاهش علائم افسردگی و مسائل عاطفی دارد. علاوه بر این، افرادی که فعالیت بدنی بیشتری داشتند، کاهش اندک، اما قابل تشخیصی در مسائل رفتاری نشان دادند.

به طور کلی، این نتایج نشان می دهد که فعالیت بدنی میانه تا شدید معمولی ممکن است تأثیر محافظتی کوچکی بر سلامت روان در اوایل نوجوانی داشته باشد.

این مطالعه نشان داد که انجام این فعالیت ها به دانش آموزان یاری می نماید تا احساس بهتری داشته باشند و در مدرسه بهتر عمل نمایند. دکتر جوزی بوث از دانشگاه ادینبورگ انگلستان گفت: حمایت از جوانان برای داشتن زندگی فعال سالم باید در اولویت قرار گیرد.

محققان اظهار کردند که این مطالعه اولین مطالعه ای است که چنین رویکرد جامعی را برای آنالیز سلامت روان و ورزش در جوانان ارائه می دهد و نتایج نشان می دهد که باید تمام کوشش ها برای تشویق افراد در این گروه سنی به شرکت در فعالیت های بدنی منظم باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اسفند 1401 بروزرسانی: 14 اسفند 1401 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1424

به "ناجی سلامت روان بچه ها را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناجی سلامت روان بچه ها را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید