تماشا کنید: نیم نگاهی به زیبایی های بی نظیر مالت

به گزارش چه خبر آنلاین، ویدیویی بی نظیر از کشور مالت، محل تلاقی اروپای نوپا و فرهنگ و تمدن کهن آفریقا و خاورمیانه را در این مقاله تماشا کنید.

تماشا کنید: نیم نگاهی به زیبایی های بی نظیر مالت

مالت، کشوری جزیره ای، کوچک و مستقل است که در مرکز مدیترانه در اروپا قرار گرفته است و کوچک ترین کشور عضو اتحادیه اروپا است. مالت مجموعه ای از جزایر کوچک، اما از نظر استراتژیکی مهم است که قرن ها زیر سلطه قدرت های مختلفی از جمله فنیقی ها، رومی ها، یونانی ها، اعراب، نورمن ها، سیسیلی ها، شوابی ها، آراگون ها، هوسپیتالرها، فرانسوی ها و انگلیسی ها قرار داشته است. با نگاهی به نقشه اروپا موقعیت مالت را در 93 کیلومتری جنوب شرقی سیسیل (ایتالیا) در جنوب اروپا و حدود 300 کیلومتر شمال از ساحل آفریقای شمالی خواهید دید.

مالت از سه جزیره تشکیل شده است: جزیره اصلی مالت، غودش (Gozo) و کمینو (Comino). زبان رسمی کشور مالتی و انگلیسی است. مرکز مالت، والتا است که در سواحل شمالی جزیره قرار گرفته است و بزرگ ترین بندر این جزیره است. جزیره اصلی مالت بزرگ ترین و پیشرفته ترین جزیره آن است. جزیره خواهر آن، غودش دارای جوی آرام و عمدتا روستایی است، مکانی زیبا با فرصت های عالی برای فعالیت های فضای باز، از قبیل پیاده روی، دوچرخه سواری و صخره نوردی. کمینو کوچک ترین جزیره از بین این سه جزیره است و فقط چند نفر سکنه دارد.

مالت یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است و 423 هزار نفر جمعیت آن تنها در فضایی به مساحت 316 کیلومترمربع زندگی می کنند. گردشگری در مالت در اوایل دهه 1960 آغاز شد و در حال حاضر 12 درصد از تولید ناخالص داخلی مالت را تشکیل می دهد. در ادامه ویدیویی تماشا می کنید از زیبایی های این کشور تماشای.

منبع: کجارو / کجارو
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1296

به "تماشا کنید: نیم نگاهی به زیبایی های بی نظیر مالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشا کنید: نیم نگاهی به زیبایی های بی نظیر مالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید