ذوالفقاری: فرد ناقل کرونا دارای مسئولیت کیفری است

به گزارش چه خبر آنلاین، معاون امنیتی، انتظامی وزیر کشور گفت: اگر فردی با علم به ابتلاء به بیماری، به انتقال بیماری در جامعه کمک کند؛ عواقب کیفری متوجه اش است.

ذوالفقاری: فرد ناقل کرونا دارای مسئولیت کیفری است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی، انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا در نشست امروز کمیته که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و کنندگان دستگاه های ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار گشت با تشریح اینکه امروز با همدلی و همراهی مردم به نقطه مطمئنی در مهار بیماری کرونا رسیده ایم؛ گفت: فرایند کنترل بیماری کرونا در کشور با همکاری خوب مردم و عملکرد مناسب دستگاه های ذی ربط مثبت بوده و باید این فرایند تا ریشه کن شدن این بیماری منحوس ادامه یابد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه هر گونه غفلت و عادی انگاری می تواند زمینه بازگشت دوباره بیماری را در کشور فراهم سازد، گفت: امروز یکی از نگرانی های مهم وزارت بهداشت احتمال اوج گیری دوباره بیماری است.

ذوالفقاری شرح داد: نباید فضا را به سمتی سوق دهیم که حس عادی پنداری نسبت به خطر کرونا در جامعه شکل گیرد.

وی در این خصوص گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و بیماری ناشی از آن در طول دوره زمانی کمتر از یک سال گذشته، نظام سلامت کشور با آسیب هایی روبرو شده و باید با کنترل مناسب بیماری این امکان را ندهیم که کادر درمان و پزشکی کشور بیش از این متحمل خسارت شوند.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به دو مؤلفه معیشت و سلامت در تصمیم گیری های کلان کشور اشاره کرد و گفت: باید نقطه بهینه ای بین امر سلامت و اقتصاد محقق گردد.

وی اضافه کرد: تصمیم گیری در خصوص مساله گردشگری و ورود و خروج زائرین در ستاد ملی کرونا مورد بررسی قرار می گیرد. مسئله اطلاع رسانی و آگاهی رسانی مردم نسبت به بیماری کرونا و اینکه فرد مبتلا به بیماری باید حس مسئولیت نسبت به کنترل بیماری در جامعه داشته باشد، محور دیگر نشست امروز بود و در این خصوص این تصمیم مورد بررسی قرار گرفت که باید رسانه ها روی این موضوع بیشتر تمرکز کنند که بیماری کرونا به سبب اینکه در دسته بیماری های کشنده قرار گرفته است؛ فرد ناقل دارای مسئولیت کیفری است.

ذوالفقاری در این خصوص نتیجه گرفت اگر فردی با علم به ابتلاء به بیماری، به انتقال بیماری در جامعه کمک کند؛ عواقب کیفری متوجه اش است.

رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه با همراهی و همدلی مردم توانستیم به مرحله مهار و کنترل این بیماری برسیم؛ اظهار داشت: باید در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا نهایت دقت و حساسیت را داشته باشیم.

وی در این خصوص گفت: مقررات و محدودیت ها شرایط قرمز، نارنجی و زرد و آبی باید عیناً در همه شهر ها اجرایی گردد تا مردم آثار رعایت پروتکل ها را حس و لمس کنند.

معاون وزیر کشور شرح داد: امروز در استان مازندران و گیلان به خاطر شرایط حاد بیماری محدودیت تردد اعمال شده و این محدودیت ها باید تا تغییر شرایط بیماری در این استان ها بطور جدی و سخت اجرایی گردد.

ذوالفقاری یادآور شد: تبدیل شرایط شهر ها از قرمز به نارنجی و زرد نتیجه رعایت پروتکل ها و اجرای طرح جامع هوشمند بوده است و البته در صورت عدم رعایت پروتکل ها و عادی انگاری، امکان بازگشت و تبدیل شهر ها از زرد به نارنجی و قرمز و متعاقباً اعمال محدودیت های جدید وجود دارد.

ذوالفقاری در خاتمه خاطر نشان کرد: تجربه بیماری کرونا در حدود کمتر از یکسال اخیر گویای این واقعیت مهم است که همراهی مردم در قالب رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی شرط اول و آخر در مهار بیماری است و امروز باید با موضوع مردم در اجرای دقیق پروتکل ها اجازه اوج گیری مجدد بیماری را ندهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 661

به "ذوالفقاری: فرد ناقل کرونا دارای مسئولیت کیفری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقاری: فرد ناقل کرونا دارای مسئولیت کیفری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید