تور روسیه: ایران و روسیه نگرانی های مشترکی در منطقه دارند، در سال های گذشته در میدان با روسیه همکاری داشتیم، اما در دیپلماسی نه!

به گزارش چه خبر آنلاین، پژوهشگر امنیت بین الملل گفت: بعد از خروج نیروهای نظامی آمریکا از منطقه، روسیه به عنوان یک قدرت امنیتی خواستار ایفای نقش بیشتر در منطقه است.

تور روسیه: ایران و روسیه نگرانی های مشترکی در منطقه دارند، در سال های گذشته در میدان با روسیه همکاری داشتیم، اما در دیپلماسی نه!

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

ابوالفضل بازرگان پژوهشگر امنیت بین الملل در تبادل نظر با خبرنگار خبرنگاران، درباره اهمیت سفر ابراهیم رئیسی به مسکو اظهارکرد: روسیه امروز روسیه زمان تزاری و شوروی نیست و یک ابرقدرت است. ما باید از این فرصت همسایگی استفاده نموده و روابط همه جانبه برقرار کنیم.

وی اضافه نمود: روسیه یک بازیگر مهم امنیتی است و مهم ترین ابزار آن ژئوپلوتیک و قدرت نظامی می باشد. بعد از خروج نیروهای نظامی آمریکا از منطقه، روسیه به عنوان یک قدرت امنیتی خواستار ایفای نقش بیشتر در منطقه است.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

بازرگان توضیح داد: یکی از جاهایی که روسیه می تواند در منطقه همکاری داشته باشد، ایران است. ما با روسیه منابع و نگرانی های مشترکی در منطقه داریم.

این پژوهشگر گفت: روسیه یک کشور بسیار خودیار است و هیچ وقت اتحاد دائم نداشته است. نمیتوان انتظار داشت که روسیه همه جانبه از ما حمایت کند، آن ها نیز انتظاراتی از ما دارند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1197

به "تور روسیه: ایران و روسیه نگرانی های مشترکی در منطقه دارند، در سال های گذشته در میدان با روسیه همکاری داشتیم، اما در دیپلماسی نه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: ایران و روسیه نگرانی های مشترکی در منطقه دارند، در سال های گذشته در میدان با روسیه همکاری داشتیم، اما در دیپلماسی نه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید