افزایش 10 درصدی زباله های عفونی در روزهای اخیر

به گزارش چه خبر آنلاین، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در روزهای اخیر و همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا با افزایش 10 درصدی زباله های بیمارستانی نسبت به یک ماه گذشته رو به رو بوده ایم.

افزایش 10 درصدی زباله های عفونی در روزهای اخیر

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران،صدرالدین علیپور با اشاره به تجربه پیروز سازمان مدیریت پسماند در ساماندهی پسماندهای بیمارستانی همزمان با شیوع ویروس کرونا گفت: در ماه های گذشته و همزمان با اوج گیری شیوع ویروس کرونا در تهران، میزان پسماندهای بیمارستانی از حدود 70 تن به 110 تن افزایش پیدا کرد که انتقال و دفن این میزان پسماند که تمام آن ها عفونی تلقی شده و در سایتی مجزا دفن می شدند، کار بسیار دشواری بود.

وی اضافه نمود: با وجود سختی امور، سازمان مدیریت پسماند با برقراری ارتباط با سازمان بهداشت جهانی و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به خوبی توانست شرایط را مدیریت و پسماندهای عفونی 150 بیمارستان و مرکز بهداشتی را جمع آوری و دفن کند. همین امر هم موجب شد در اوج شیوع ویروس هیچ دغدغه ای از سوی مسئولان و مردم در خصوص پسماندهای بیمارستانی مطرح نشود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان این که تجربه سخت کرونا، بحث ضرورت نوسازی بخش عظیمی از ناوگان حمل پسماند را تقویت کرد، گفت: در ماه های گذشته به وسیله رایزنی با پیمانکاران، آن ها را مجاب کردیم علی رغم نوسانات ارزی 40 دستگاه از ناوگان حمل پسماند بیمارستانی را نوسازی نمایند. ناوگان جدید مجهز به سیستم ردیاب (GPS) است و این بار به موضوع نصب سیستم جلوگیری از نشت شیرابه به شکل ویژه تر توجه شده است.

به گفته علیپور مراسم رونمایی از 40 دستگاه خودروی نوسازی شده اواخر تیرماه برگزار خواهد شد.

وی همچنین در ارتباط با این که در روزهای گذشته حجم پسماندهای کرونایی در تهران افزایش یافته است، مطرح نمود: در روزهای اخیر و همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا با افزایش 10 درصدی زباله های بیمارستانی نسبت به یک ماه گذشته رو به رو بوده ایم. در حال حاضر نیز 50 خودرو مسئولیت جمع آوری و انتقال زباله های عفونی را برعهده دارند.

4148

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 316

به "افزایش 10 درصدی زباله های عفونی در روزهای اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 10 درصدی زباله های عفونی در روزهای اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید