قربانیان کرونا ممکن است در پارک های نیویورک دفن شوند

به گزارش چه خبر آنلاین، رئیس کمیته بهداشت شورای شهر نیویورک روز دوشنبه 6 آوریل (18 فروردین) گفت اگر ظرفیت گورستان ها برای حجم زیاد اجساد جدید قربانیان کرونا کافی نباشد، می توان از پارک های شهر برای دفن آنها استفاده کرد.

قربانیان کرونا ممکن است در پارک های نیویورک دفن شوند

مارک دی لیواین، مسئول محلی نیویورک با اعلام این که قرار است در پارک ها، گورها ده تا ده تا در هر ردیف حفر شوند، در توییتر خود نوشت: این کار به شکلی آبرومندانه، با نظم و برای زمانی موقت انجام می شود. با این حال این امر برای نیویورکی ها خیلی سخت خواهد بود.

وی متعاقبا توضیح داد که استفاده از پارک برای دفن قربانیان کرونا تنها یکی از گزینه هایی است که نیویورک خود را برای آن آماده می کند. دفتر این مسئول محلی نیز گفت که این یکی از سناریوهای مطرح است و در حال حاضر هنوز در دستور کار قرار نگرفته است.

به گزارش شبکه ان بی سی آمریکا، مارک دی لیواین گفت هدف مقامات نیویورک از چنین تصمیمی جلوگیری از خلق صحنه هایی مانند ایتالیا بوده که در آن ارتش مجبور شده برای جمع آوری اجساد قربانیان کرونا از کلیساها و حتی در خیابان ها وارد عمل شود.

احترام به شئونات مذهبی خانواده ها

به گزارش ان بی سی، بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک گفته است مکانی که تا کنون از نظر تاریخی برای خاکسپاری اجساد زیاد مورد استفاده قرار می گرفته، جزیره هارت در محله برانکس بوده، اما او در مورد آخرین تصمیم برای انتخاب پارک محل تدفین اطلاع رسانی می کند.

وی گفت: آغاز خاکسپاری در آن منطقه به تأخیر افتاده، اما ما تلاش می کنیم با تمام خانواده های قربانیان به شکلی آبرومندانه رفتار کنیم تا به نیازها و شئونات دینی کسانی که باورمند هستند، از جهت برگزاری آئین مذهبی احترام گذاشته شود.

تریلرهای یخچال دار به جای سردخانه

مارک دی لیواین با تشبیه بحران کرونا به حمله یازده سپتامبر به ان بی سی گفته است که کار پشتیبانی سردخانه ها و خدمات کفن و دفن نیز اجرا شده است. به گفته او 80 تریلر یخچالدار به بیمارستان های مختلف شهر نیویورک ارسال شده تا از انباشته شدن اجساد در این مکان ها جلوگیری شود.

هر یک از تریلرهایی که آقای لیواین از آنها سخن گفت ظرفیت حمل 100 جسد را دارد، اما بسیاری از این تریلرها در روز دوشنبه پر شده و دیگر جا نداشته اند.، یورونیوز

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 124

به "قربانیان کرونا ممکن است در پارک های نیویورک دفن شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانیان کرونا ممکن است در پارک های نیویورک دفن شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید