عباس پور و مختاری طلایی شدند، کسب یک نقره و دو برنز برای ایران

به گزارش چه خبر آنلاین، به گزارش خبرنگاران، مسابقات رده بندی پنج وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه عصر امروز در شهر استانبول برگزار شد که سجاد عباس پور و محمدرضا مختاری در اوزان 55 و 72 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند، پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد، میثم دلخانی و امین کاویانی نژاد هم در اوزان 63 و 72 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

عباس پور و مختاری طلایی شدند، کسب یک نقره و دو برنز برای ایران

در وزن 55 کیلوگرم ، رقابت ها به صورت دوره ای و در دو گروه 3 نفره برگزار گشت که سجاد عباس پور در دور اول ودرینکوف از روسیه را مغلوب کرد و با توجه به حاضر نشدن رجب از ترکیه، در دیدار دوم هم پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. پویا دادمرز هم مقابل گریگوروف از بلغارستان و کلیچ از ترکیه به فزونی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. دو کشتی گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی هم مقابل رقبای خود به فزونی دست یافتند و راهی فینال شدند. عباس پور در دیدار فینال با نتیجه 3 بر 3 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت. دادمرز هم صاحب مدال نقره شد.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل مهمت جکر از ترکیه مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. دلخانی در دیدار رده بندی مقابل دیگر حریف ترک به فزونی دست یافت و صاحب مدال برنز شد. محمد نوربخش دیگر نماینده کشورمان در دور نخست به مصاف آسخات محمدعلی اف از قزاقستان به پیروزی رسید اما در کشتی دوم با نتیجه 10 بر 9 مغلوب حریف ترک خود شد و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست اوزیل از کشور ترکیه را مغلوب کرد. در همین وزن امین کاویانی نژاد مقابل دیمیتروف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. دو نماینده کشورمان در دور بعد به مصاف هم رفتند که مختاری با نتیجه 2 بر یک مقابل کاویانی نژاد به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر حریفی از کشور روسیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. مختاری در دیدار پایانی با نتیجه 8 بر صفر مورات داق از کشور ترکیه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت. کاویانی نژاد هم با توجه به حاضر نشدن حریفش در گروه شانس مجدد به دیدار رده بندی رفت و در این دیدار هم با نتیجه 5 بر 3 از سد حریف روس خود گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 82 کیلوگرم در پایین جدول محمد ناقوسی در دور اول مقابل یونس اف از روسیه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به دیدار رده بندی رفت اما در این دیدار هم با نتیجه 3 بر یک به حریف ترکیه ای باخت و پنجم شد. رسول گرمسیری هم در دور نخست کشتی گیری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم مغلوب امره کوش از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روس، گرمسیری از دور رقابت ها کنار رفت.

در مسابقات پنج وزن دوم هم حسین اسدی در وزن 67 کیلوگرم و رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و مهرداد مردانی در وزن 60 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد.

مسابقات فینال و رده بندی پنج وزن دوم فردا (یکشنبه) برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 916

به "عباس پور و مختاری طلایی شدند، کسب یک نقره و دو برنز برای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عباس پور و مختاری طلایی شدند، کسب یک نقره و دو برنز برای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید