سیروان یا مهراب؟ حق را به کدام می دهید؟

به گزارش چه خبر آنلاین، خبرنگاران: سیروان خسروی، خواننده پاپ، این روز ها سروصدای زیادی با مخالفت هایش در برابر موضع گیری دیگر هنرمندان به پا کرده است. در آن سمت ماجرا مهراب قاسم خانی، نویسنده بسیاری از طنز های تلویزیونی و کمدی های سینمایی قرار گرفته است.

سیروان یا مهراب؟ حق را به کدام می دهید؟

واکنش طنزآلود او به موضع گیری سیروان خسروی که بسیاری از هنرمندان را آفتاب پرست خوانده بود، کل کل این دو چهره را دامنه دار کرد. کل کلی که با افشاگری سیروان علیه انگیزه های قاسم خانی همراه شد. البته این افشاگری بی پاسخ نماند و مهراب قاسمخانی با یک پست اینستاگرامی، پاسخ افشاگری سیروان را داد.

در ادامه با مرور کشمکش های سیاسی/فرهنگی اخیر این دو چهره، قضاوت را به شما می سپاریم.

کپشن پست اولیه سیروان خسروی که واکنش مهراب قاسمخانی را درپی داشت:

سیروان:نه سبز بودم، نه بنفش شدم، نه تَکرار کردم و نه سیاه می شوم ولى افسوس که هنوز هم بسیارند کسانی که دنباله رو سلبریتی هاى آفتاب پرستى هستند که یک روز سبزند، یک روز بنفش، یک روز عزادارند، یک روز به فلان کاندیدا اعتقاد راسخ دارند، روز دیگر تظاهر به فریب خوردگى می کنند، یک روز تاریخ سازند و روز دیگر تاریخ باز. این ها همان هایى هستند که از ماهیگیرى از آب گل آلودِ هیچ حادثه اى نمی گذرند و شهوت دیده شدن شان تمام ناشدنى است. من نه از درود به شرفت ها شاد می شوم و نه از لعنت ها ناراحت، چون می دانم تنها با یک پست عوام فریبانه تمام لعنت ها به درود تبدیل می شود. قطعا قلب من هم همانند هر انسانى از این همه مصیبت به درد آمده و حالم از شرایط اسفناک زندگى در کشورم به هم می خورد، اما باور دارم که گذاشتن یک عکس مشکى یا پُست هایى که جز برانگیختن احساساتِ لحظه اى هیچ کاربردى ندارند، هیچ دردى را درمان نخواهد کرد. مرا به خویشتن خویش وانهید که من نه از قبیله زهدم، نه اهل تزویرم.

در ادامه، مهراب قاسمخانی اینگونه به این موضع تند و تیز سیروان، پاسخ داد:

مهراب:شناسنامه ات سفیده؟ به هیشکی رای ندادی؟ از هیشکی حمایت نکردی؟ توی هیچ حرکتی شرکت نکردی؟ نسبت به هیچ حادثه طبیعی و غیر طبیعی واکنش نشون ندادی؟ هیچ تبریک و تسلیتی نگفتی؟ نظرت رو راجع به هیچ اتفاق سیاسی و اجتماعی خوب و بدی نگفتی؟ آفرین به تو. دمت هم گرم. انتخاب شخصیته. به هیچ کس هم ارتباطی نداره... فقط جان هر کی دوست داری این رفتارت رو تبدیل به ژست قهرمانانه نکن و توی سر بقیه نزنش. بی عملی و هیچ کاری نکردن واقعاً افتخار نداره. سرت رو بالا بگیر و بگو از این مسائل سر در نمیارم. بگو زندگی خودم برام مهم تره. بگو حال ندارم به این چیزا فکر کنم. نمیخوام موقعیت کاری مو به خطر بندازم. دوست ندارم از یه عده فحش بخورم. بگو دوست دارم کلاً به روم نیارم کجا زندگی می کنم و دورم چه خبره... اصلاً هر چی دوست داری بگو، فقط احساس زرنگی و باهوشی نکن. اونی که بهش تیکه میندازی، به امید تغییر حرکت کرده، حرف زده، رای داده، حمایت کرده، نسبت به شرایط سیاسی و اجتماعی واکنش نشون داده، نظرش رو نسبت به رویداد های اطرافش اعلام کرده، کارش و زندگیش رو ریسک کرده، پای فحش شنیدن وایستاده... اگه یه جاهایی هم اشتباه کرده، واسه اینه که داشته تلاش می کرده، اگه لباسش خاکی شده، واسه اینه که اومده وسط. تو هم لطف کن و با لباسای تمیزت فخرفروشی نکن. لباسی که فقط واسه عکس اینستاگرام از کمد بیرون بیاد، معلومه که خاکی نمیشه!

پ.ن: یادش بخیر، چند سال پیش سر یه حرکتی داشتیم از همکارا امضا جمع می کردیم. به یکی از دوستان که زنگ زدم، معذرت خواست و گفت به حرکت مون اعتقاد داره ولی چون خیلی از طرفداراش توی طیف مقابل هستن و ممکنه بپرن، ترجیح میده کنارمون نباشه.

پیامی که واکنش افشاگرانه سیروان را به همراه داشت:

سیروان:بعد از خوندن پست مهراب قاسم خانى، دوست قدیمى و آشناى امروز که در مورد من نوشته شده، ترجیح دادم که سکوت نکنم تا موجب سوءتعبیر از طرف دنبال کننده هاى ایشون نشه.

مهراب جان قطعا به یاد دارى که در ایام انتخابات پیشین با من تماس گرفتى و گفتى از طرف تیم آقاى روحانى پیشنهاد شده که من(سیروان خسروى) در ازاى دریافت دستمزد سه سئانس کنسرت تهران، سه چهار آهنگ در تجمع هوادارهاى ایشون در استادیوم 12،000 نفرى آزادى اجرا کنم و قطعا یادت هست که ضمن رد این پیشنهاد، به دلیل صمیمى بودنمون، جواب بی ادبانه اى هم در رابطه با این حرفت دادم. اگه از نظر تو این موضوع نشون میده که شما و هم تیمی هاتون اومدین وسط و ریسک کردین و لباستون خاکى شده و من هیچ عملى انجام نمیدم و سر از اینجور مسائل در نمیارم و فقط زندگى خودم برام مهمه، من دیگه نیازى به توضیح بیشتر نمی بینم. در مورد قسمت پى نوشت متنى که نوشتى؛ من اسم یکى از دوستان رو می دونم چون تو همون مکالمه تلفنى خودت جریان رو تعریف کردى، ولى اگه شهامت ندارى که اسمشو بنویسى، لازم نیست اصلا در موردش بنویسى که باعث شه مخاطبت فکر کنه یکى از دوستان همون سیروان خسروى بوده.

مهراب عادت ندارد هیچ چیزی را بی پاسخ بگذارد، پس آخرین ضربه را محکمتر زد:

مهراب:سیروان عزیز. جوابیه مستقیمت به پست من و افشای یه مکالمه خصوصی محبت آمیز، من رو یاد تاکتیک بگم؟ بگم؟ یه دوست عزیزی انداخت. نتیجه بانمکش هم این بود که الان کلی اکانت با عکسای پروفایل ارزشی به طرفدارانت اضافه شدن و دارن به من فحش میدن که جا داره به خاطرش بهت تبریک بگم.

دوست سابق. این که تا دیروز حضورت در فضای مجازی محدود به اعلام سانس های کنسرت و تصاویر بدنسازی و سفر و آبمیوه بود، نه به من و نه هیچ کس دیگه ارتباطی نداره، ولی وقتی یهو تصمیم میگیری که یه مطلب پر از توهین و بی ادبی بنویسی که کاملاً اعمال و رفتار و عقاید من و خیلی از دوستانم رو نشونه گرفته، چرا از شنیدن یه پاسخ غیر مستقیم اینقدر عصبانی میشی؟

آشنای فعلی. کاری ندارم که جوابیه شتابزده ات و استفاده از یه مکالمه خصوصی و تلاش برای القای این که من پولی گرفتم یا میخواستم به تو پولی بدم، هم غیر قانونی، هم غیر اخلاقی و هم غیر قابل اثباته، ولی اتفاقاً میخوام خودم همینجا تایید و البته کمی به واقعیت نزدیکش کنم. بله. راست گفتی. دوستی از ستاد آقای روحانی با من تماس گرفت و از من خواهش کرد که به خاطر روابط محبت آمیز ام با تو، ازت بپرسم که چنین کنسرتی رو با دستمزد خوب انجام میدی یا نه، که تو هم قهرمانانه نپذیرفتی...

فقط تو که همه مکالمه رو با این جزئیات یادته، چطور یادت رفت به هوادارات بگی که اتفاقاً من هم فعالیت در ستاد جناب روحانی رو قبول نکردم؟ واقعاً یادت رفت یا ترجیح دادی این بخشش رو حذف کنی؟ تا جایی که یادمه توی مکالماتمون من همیشه از مشارکت و وظیفه اجتماعی میگفتم و تو همیشه فکر میکردی این کارا بی فایده و بی نتیجه هستن، ولی هر دومون میدونستیم که هیچ کدوم نه به جایی وصلیم، نه از جایی رانتی میگریم. الان چرا یهو بازی رو چرک میکنی؟

و در نهایت این که اتفاقاً شاد شدم بحث انتفاع و استفاده مالی رو کشیدی وسط. ممنون میشم اگه به هوادارانت یه آماری از تعداد کنسرت های عمومی و ارگانی خودت و میزان درآمدت در دولت فعلی رو ارائه کنی و حتی اون چند سانسی رو هم که به خاطر مردمی بودنت لغو کردی ازش کم کنی. من هم قول میدم تمام فعالیت رسمی خودم و در آمدم در این دولت و حتی فهرست کامل اموالم رو منتشر کنم. اینجوری شاید مشخص بشه که توی همین دولتی که من بهش رای دادم، رفتار بی خطر تو برات انتفاع بیشتری داشته یا عملکرد آفتاب پرستانه من

پ.ن اول: راستی نکنه یه وقت این بحثی که پیش اومده رو پای تبلیغ برای انتخابات بعدی بذاریدا؟ آزمون و خطاهامونو کردیم تموم شد

پ.ن دوم: عکس مربوط به زمانیه که سیروان هنوز به دوستاش حمله نمیکرد

در این دعوا، حق را به چه کسی می دهید؟ سیروان یا مهراب؟ شما هم نظرتان را بنویسید.

منبع: برترین ها
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 291

به "سیروان یا مهراب؟ حق را به کدام می دهید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیروان یا مهراب؟ حق را به کدام می دهید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید