سودان، کناره گیری برهان از قدرت بعد از اتمام حاکمیت نظامیان ، آماده باش 100 درصدی پلیس خارطوم

به گزارش چه خبر آنلاین، رئیس شورای حاکمیتی سودان از کناره گیری خود از قدرت پس از انتها یافتن حاکمیت نظامیان بر این شورا اطلاع داد.

سودان، کناره گیری برهان از قدرت بعد از اتمام حاکمیت نظامیان ، آماده باش 100 درصدی پلیس خارطوم

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ عطر مردانه بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از سرنگونی نظام عمرالبشیر در سودان ائتلاف آزادی و تغییر (معارضان) و نظامیان این کشور در تیرماه سال 1398 توافق کردند، به منظور ایجاد بسترهای لازم برای تاسیس ساختار سیاسی دموکرایتک یک دوره انتقالی در سودان بایستی طی گردد. دو طرف توافق کردند، این دوره انتقالی سه ساله باشد اما بعدها به عمر آن افزودند.

در دوره انتقالی، شورای حاکمیتی عالی ترین مرجع سیاسی و تصمیم گیری سودان است که ریاست آن بطور مساوی میان نظامیان و غیر نظامیان تقسیم شده است. اکنون سرلشکر عبدالفتاح برهان ریاست شورای شورای حاکمیتی سودان را به عهده دارد.

شورای شورای حاکمیتی سودان گفت: هرگاه مدت حاکمیت نظامیان بر این شورا به سرانجام برسد، من ریاست شورای حاکمیتی را به غیر نظامیان تحویل می دهم و از قدرت کناره گیری خواهم کرد.

به نوشته روزنامه الصیحه چاپ خارطوم، سرلشکر عبدالفتاح برهان توضیح داد: بنده این کار را با میل و رغبت انجام می دهم و به عنوان حافظ (سرباز) سودان باقی خواهم ماند.

وی گفت: کسانی که در دوره انتقالی ، حکومت را امتحان نموده اند ، دیگر به فکر دریافت پست حکومتی نیستند.

رئیس شورای حاکمیتی سودان با اشاره به مسائل ساختاری در اقتصاد این کشور گفت: به منظور عبور از این مسائل بایستی با تمام توان دست به اصلاحات مالی زد و اکنون فشارهای مالی که ما شاهد آنها هستیم، به خاطر انجام همین اصلاحات است.

وی با تاکید بر اینکه سودان برای ورود با اقتصاد جهانی باید دست به انجام این اصلاحات بزند، گفت: نخست وزیر و تیم مالی او برنامه هایی دارند که با اجرای آنها کشور از این مسائل مالی نجات خواهد یافت.

دولت انتقال خارطوم با حذف بخش مهمی از یارانه حامل های انرژی سبب افزایش 100 در صدی بهای نفت، بنزین شده است. این اقدام به گرانی افسارگسیخته کالاها به ویژه مواد غذایی دامن زده و ارزش لیره سودان در برابر دلار به شدت کاهش داده است.

به نوشته روزنامه سودان تریبون، ساکنان خارطوم در اعتراض به افزایش حامل های سوخت دست به تظاهرات زدند و طی دو روز گذشته اغتشاش و نا آرامی سراسر این شهر را فرا گرفت و فروشگاه ها و مغازه ها غارت شدند .

کاربران شبکه های اجتماعی از ناتوانی پلیس سودان در برقراری امنیت در خارطوم به شدت انتقاد نموده اند.

فرمانده پلیس خارطوم با فراخوانی تمام نیروها به محل خدمت خود دستور آماده باش 100 درصدی نیروهای پلیس را صادر نموده است.

اکنون پلیس حضور گسترده ای در سطح خارطوم دارد و می کوشد، امنیت را بار دیگر براین شهر حاکم کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 899

به "سودان، کناره گیری برهان از قدرت بعد از اتمام حاکمیت نظامیان ، آماده باش 100 درصدی پلیس خارطوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان، کناره گیری برهان از قدرت بعد از اتمام حاکمیت نظامیان ، آماده باش 100 درصدی پلیس خارطوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید