دیدنی های سیاهکل و آشنایی با جاذبه های بکر و باصفای این منطقه

به گزارش چه خبر آنلاین، سیاهکل منطقه ای گردشگری با جاذبه های بی شمار است این قطب گردشگری در استان گیلان واقع شده است و به دلیل جذابیت های توریستی و گردشگری خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و هر ساله نیز گردشگران زیادی از جاذبه های بکر و باصفای آن بازدید می کنند. همانطور که می دانید استان گیلان یکی از مهم ترین نقاط گردشگری است و به دلیل طبیعت سرسبز و بکر خود از سوی گردشگران زیادی مورد توجه است وجود آب و هوای مناسب در اینگونه منطقه ها و تلفیقی از جاذبه های تاریخی و طبیعی موجب می شود تا علاقه مندان بسیار زیادی از آن ها بازدید کنند. منطقه سیاهکل نیز یکی از منطقه ها قدیمی و تاریخی در این استان و از دیدنی های زیادی برخوردار می باشد منطقه ای که دارای ارتفاعات سرسبز است و به دلیل وجود آب های فراوان سرسبز و تماشایی است. جنگل های را که در این منطقه ها واقع شده است از مهم ترین منطقه ها جنگلی ایران به شمار می آیند در زمستان ها نیز با بارش برف ها می توانید چشم انداز ها دیدنی تری از این منطقه ها را مشاهده کنید.

دیدنی های سیاهکل و آشنایی با جاذبه های بکر و باصفای این منطقه

دیدنی های سیاهکل را بشناسید:

سیاهکل یکی از منطقه ها قدیمی و تاریخی در استان گیلان است این منطقه به دلیل اینکه دارای نامگذاری محلی است از منطقه ها قدیمی به شمار می آید و با وجود جذابیت های خود از سوی گردشگران زیادی مورد توجه قرار می گیرد.

آبشار لونک:

یکی از بهترین جاذبه های تفریحی که در نزدیکی این شهر واقع شده است آبشار لونک می باشد که از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. این آبشار در حدود 25 کیلومتری این شهر واقع شده است و اگر قصد سفر به استان مازندران را دارید پیشنهاد می کنیم حتما به دیدن این آبشار فوق العاده بروید. آبشار دیدنی لونک یکی از چندین آبشار موجود در نزدیکی این شهر است که می توانید از آن بازدید کنید. ناگفته نماند این آبشار در فصل بهار و تابستان یکی از پرآب ترین منطقه می باشد و اگر در تابستان به آن سفر کنید بعید است که از سفر خود در این منطقه لذت نبرید. در اطراف این این آبشار جنگلی زیبا وجود دارد که دارای درختان سر به فلک کشیده از جمله راش، توسکا، ممرز و… می باشد و می تواند شما را مجذوب خود نماید.

کاروانسرای تی تی:

یکی دیگر از دیدنی های سیاهکل این کاروانسرای قدیمی می باشد که در حدود 4 کیلومتری و نزدیک این شهر واقع شده است. این کاروانسرا قدیمی در محل گذر بین دو شهر دیلمان و لاهیجان واقع شده بود که اکنون یک محل قدیمی می باشد و جاده این دو شهر در مکان دیگری واقع شده است. اگر قصد سفر به استان مازندران و بازدید از مکان های دیدنی این استان را دارید کاروانسرای تی تی یکی از بهترین جاذبه ها در این استان است که علاوه بر چشم انداز زیبا دارای قدمت بسیار قدیمی نیز می باشد. قدمت این جاذبه زیبا به دوره صفویه باز می گزدد و برای مردم این شهر به عنوان یک نماد بزرگ شناخته می گردد. همچنین سال های زیادی ست که این کاروانسرا در فهرست آثار ملی به عنوان یک جاذبه فوق العاده به ثبت رسیده است.

پارک پاشوران:

اگر به شهر سیاهکل سفر کرده اید و می خواهید یک روز تفریحی عالی را در این شهر سپری نمایید پارک پاشوران یکی از بهترین گزینه ها در طول سفر می باشد که می توانید در آن به تفریح بپردازید. این پارک زیبا درون خود یک استخر بزرگ را جای داده است که می توانید از امکانات آن استفاده کنید. در این استخر بزرگ شما می توانید به قایق رانی بپردازید. همچنین این پارک دارای تمامی امکانات رفاهی می باشد و همه روزه برای بازدید عموم آزاد می باشد. پاشوران یک پارک فوق العاده است که در داخل این شهر واقع شده است و بعید است مسافری به این شهر سفر کند و از این پارک زیبا دیدن نکند. در این مکان می توانید علاوه بر قایق رانی در استخر آن از مجسمه های بز کوهی، شیرسنگی و … که در این پارک واقع شده اند بازدید به عمل آورید.

خانه عضدی:

این خانه نیز یکی دیگر از دیدنی های سیاهکل می باشد که اهمیت ویژه تاریخی دارد و سالانه بیش از ده هزار نفر از آن بازدید می کنند. این خانه قدیمی دارای دو طبقه می باشد و زیربنای آن حدود 212 مترمربع می باشد. قدمت این خانه قدیمی به دوران قاجار باز می گردد و برای مردم این شهر به عنوان یک نماد بزرگ شناخته می گردد. اگر قصد سفر و بازدید از مکان های تاریخی آن را دارید خانه عضدی یکی از بهترین گزینه ها برای دیدن می باشد. این خانه در سال 1384 به عنوان یک مکان دیدنی مهم در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

جاذبه های مهم سیاهکل که در این بخش با آن ها آشنا شدید از تنوع و زیبایی های بیش از حدی برای گردشگران برخوردار می باشند و هر ساله از نقاط مختلف دنیا گردشگران زیادی به خود جذب می کنند. این منطقه تفریحی و گردشگری از زیباترین مکان های دیدنی استان گیلان است که می توانید با آن آشنا شوید و اطلاعات گردشگری و تفریحی زیادی درباره آن کسب کنید.

منبع: دیجیاتور
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1317

به "دیدنی های سیاهکل و آشنایی با جاذبه های بکر و باصفای این منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های سیاهکل و آشنایی با جاذبه های بکر و باصفای این منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید