جبهه اصلاحات با نامزد اختصاصی در انتخابات 1400 حاضر می گردد؟

به گزارش چه خبر آنلاین، خبرنگاران : رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با ارائه آخرین مصوبات این شورا، گفت: جریان ریشه دار اصلاحات در انتخاباتی قانونی، رقابتی، عادلانه و در تراز قانون اساسی و با حضور نامزد واحد و مورد تایید این نهاد اجماع ساز، در انتخابات ریاست جمهوری 1400 حضوری فعال خواهد داشت.

جبهه اصلاحات با نامزد اختصاصی در انتخابات 1400 حاضر می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، فرج کمیجانی، درباره آخرین نشست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که به شکل مجازی و با حضور اکثریت قاطع اعضا برگزار گردید، گفت: در این جلسه ابتدا اعضای حاضر به تبادل اطلاعات و اخبار درباره مسائل جاری کشور و عرصه بین المللی پرداختند و پس از بحث و آنالیز درباره موارد مختلف تصمیم گیری کردند.

رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به اظهارات اخیر نخست وزیر ترکیه اظهار داشت: با توجه به شعرخوانی غیرواقعی و غیراصولی اردوغان، اعضای جلسه ضمن محکوم کردن این اقدام مصوب کردند طی چند روز بعد با هماهنگی و اخذ اطلاعات دقیق از وزارت امور خارجه نسبت به صدور بیانیه تحلیلی اقدام نمایند.

کمیجانی در ادامه به صدور رای محکومیت شهیندخت مولاوردی معاون سابق رییس جمهوری، دبیر کل جمعیت دفاع از حقوق بشر زنان و عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اشاره نمود و از نامه 30 حزب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از رییس قوه قضاییه و درخواست از ابراهیم رییسی برای تجدید نظر در این پرونده اطلاع داد.

وی درباره مصوبه مجلس برای دادن اختیارات وضع عوارض شهرداری ها به وزارت کشور و حذف شوراهای اسلامی شهر و روستا، یادآور شد: اعضای جلسه این مصوبه را در راستای کمرنگ کردن نقش رای مردم در سرنوشت خویش ارزیابی و مقرر کردند یک تیم کارشناسی این موضوع را پیگیری و در قالب یک بیانیه مستند و مستدل آثار زیان بار آن را به مسوولان امر گوشزد کند.

دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی اظهار داشت: گفتمان اصلاح طلبان پیوسته بر اندیشه ورزی، علم جویی، تحول خواهی سازنده، خیرخواهی، صلح طلبی در سطح ملی و بین المللی، تکثرگرایی، دموکراسی خواهی، پاسخگویی، مسوولیت پذیری، آزادی بیان، شایسته سالاری، برقراری عدالت اجتماعی، ارتقای تامین اجتماعی، کاهش فقر، بهبود سلامت، حقوق شهروندی و حفظ محیط زیست و ... به وسیله اصلاح امور سیاسی، مالی، اجتماعی و فرهنگی پایدار است و اصلاح طلبان دین باوری راستین مردم را به عنوان پایه های استقامت اجتماعی پیرامون پاکدستی، شفافیت، مبارزه با فساد، رانت خواری، ضعف و گمراهی اجتماعی می دانند.

کمیجانی اظهار کرد: اصلاح طلبان با هدف تحقق و عملیاتی شدن این امور، نهاد اجماع سازی را با عنوان جدید با مشارکت فکری، عملی و اجرایی 30 حزب دارای مجوز از وزارت کشور ایجاد می نمایند.

به گفته رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای تقویت و فراگیری این نهاد اجماع ساز تعداد 10 نفر از شخصیت های ملی دارای مقبولیت فراگیر اجتماعی و غیرحزبی جریان اصلاحات به عنوان عضو مشاور در این نهاد اجماع ساز جدید دعوت خواهند شد.

مصوبات نشست روز گذشته شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به توضیح زیر است.

1- اصلاح طلبان در انتخاباتی آزاد، قانونی، رقابتی، عادلانه و در تراز قانون اساسی کشور و با حضور نامزد واحد اصلاح طلب مورد تایید نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان، شرکت خواهند کرد.

2 - نهاد اجماع ساز: جبهه ای مرکب از احزاب اصلاح طلب که تا انتخابات 1400 مسوولیت تصمیم گیری در جریان اصلاحات را با تایید رییس دولت اصلاحات عهده دار خواهد شد.

تبصره یک : تعداد 10 نفر از شخصیت های ملی دارای مقبولیت فراگیر اجتماعی و غیرحزبی جریان اصلاحات به عنوان عضو مشاور در این نهاد اجماع ساز جدید اصلاح طلبان دعوت خواهند شد. شیوه انتخاب این افراد پس از تدوین به تصویب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خواهد رسید.

تبصره دو : اساسنامه ها و آیین نامه های این نهاد اجماع ساز مبنی بر ضوابط قانونی ملاک عمل، به گونه ای تنظیم و به تصویب نهاد اجماع ساز جدید خواهد رسید که این نهاد تا خاتمه انتخابات 1400 هیات رئیسه انتخابی ثابت داشته باشد.

نکته: منظور از احزاب اصلاح طلب، همان 30 حزب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 598

به "جبهه اصلاحات با نامزد اختصاصی در انتخابات 1400 حاضر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبهه اصلاحات با نامزد اختصاصی در انتخابات 1400 حاضر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید