خبرنگاران ترامپ:سربازان آمریکایی را از آلمان به لهستان می بریم

به گزارش چه خبر آنلاین، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از آلمان در بپرداختن سهم خود به ناتو، گفت: ما بخشی از سربازانمان را از آلمان به لهستان انتقال می دهیم.

خبرنگاران ترامپ:سربازان آمریکایی را از آلمان به لهستان می بریم

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با آندره دودا رئیس جمهوری لهستان این مطلب را مطرح نمود و اضافه نمود: می خواهیم پیمان همکاری دفاعی جدیدی با لهستان داشته باشیم. لهستان یکی از هشت کشوری است که در ناتو سهم خود را پرداخته است.

وی ادامه داد: آمریکا از بسیاری از کشورهایی دفاع می نماید که سهم خود را نپرداخته اند و از این مساله ناراحت هستم. ما موقعی شاد خواهیم بود که همه اعضای ناتو سهم خود را بپردازند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه نمود: لهستان خریدار گاز مایع آمریکا است تا بتواند ایمنی انرژی خود را مستحکم تر کند. ما در حال همکاری برای توسعه انرژی هسته ای این کشور هستیم و در تلاشیم منابع انرژی اروپای شرقی فراهم کنیم تا بتوانند از اخاذی کشورهای دیگر دور شوند.

ترامپ با بیان اینکه در حوزه فناوری با لهستان در حال همکاری هستند، اظهار کرد: امروز رئیس یک هیات پزشکی لهستان که در حال مبارزه با ویروس هستند هم اینجا حضور دارند و ما در حال دستیابی به واکسن این ویروس هستیم.

وی یادآور شد: همانطور که بارها گفته ام لهستان یکی از معدود کشورهایی است که تعهدات خود را در ناتو انجام داده و قرار است سربازان بیشتری به این کشور اعزام کنیم که البته پول آن را هم خواهند پرداخت.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه سربازان آمریکایی از آلمان به لهستان خواهند رفت، شرح داد: در حال حاضر پنج هزار و 200 نیروی نظامی آمریکا در آلمان هستند و آن را به 2 هزار و 500 نفر می رسانیم. آلمان سهم خود را بسیار کمتر از تعهدش به ناتو می پردازد. حتی اگر فرض کنیم یک درصد از فراوری ناخالص ملی خود را پرداخت می نماید، باز هم عقب است.

ترامپ ادامه داد: برخی از آنها به لهستان می فرایند، برخی به کشور باز می گردند و برخی هم به کشورهای دیگر اروپایی می فرایند.

وی درباره پیغام این تصمیم به روسیه هم گفت: پیغام محکمی به روسیه می رستد. آلمان میلیاردها دلار به روسیه بابت خرید انرژی می پردازد، می پرسم ماجرا چیست، میلیاردها دلار به روسیه می دهید و انتظار دارید در برابر روسیه از شما محافظت کنیم؟

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال اظهار کرد: البته دوست داریم با روسیه و بقیه همکاری داشته باشیم اما آلمان پول زیادی نزدیک به یک تریلیون دلار به ناتو بدهکار است. آمریکا همواره بیشتر از بقیه پول پرداخته و از اروپا دفاع نموده است اما اروپا از نظر مالی از ما سوء استفاده می نماید.

ترامپ به مساله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم اشاره نمود و مدعی شد: به نظر می رسد آلمان منتظر انتخابات است و شاید آرزو دارد با رئیس جمهوری دیگری به توافق برسد.

وی در بخش دیگری از این نشست در ادامه اظهارات رئیس جمهوری لهستان درباره اوکراین و گرجستان، اظهار کرد: به یاد داشته باشید در سال 2014 رئیس جمهوری اوباما و جو بایدن در آمریکا بودند، اما اکنون با آنچه که گذشت متفاوت است و دیگر آن وقایع تکرار نخواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا درباره احتمال سفر به لهستان هم گفت: ما در حال برگزاری انتخابات هستیم و تا آن موقع نمی توانم به سفر خارجی برسم اما اگر امور به خوبی انجام گردد، بعد از آن حتما به لهستان خواهم آمد.

ترامپ درباره همکاری آمریکا و لهستان برای مبارزه با کرونا اظهار کرد: ما در حال کار بر روی واکسن و داروی کرونا هستیم و فکر می کنیم زودتر از آنچه فکر می کنید دچار شگفتی خواهید شد. لهستان هم از نظر پزشکی با ما همکاری خواهد نمود.

وی درباره متوقف شدن لایحه جمهوریخواهان درباره وضع مجازات برای کسانی که به آثار تاریخی صدمه بزنند و همچنین دستور اجرایی که قرار است در این باره صادر کند هم گفت: بسیاری از پلیس ها موافق این کار هستند اما دموکرات ها نمی خواهند چینی چیزی اتفاق بیفتد.

رئیس جمهوری آمریکا افزوود: دموکرات ها می خواهند مانع از اعطای قدرت به مجریان قانون شوند. میچ مک کانل(رهبر اکثریت جمهوریخواهان سنا) هم دوست دارد این مساله در سنا پیش برود با این حال نمی خواهیم فقدان این مساله به پلیس ما آسیب برساند.

ترامپ با متهم کردن دموکرات ها و ناتوانی آنها در مقابله با هرج و مرج، گفت: 20 شهر خطرناک آمریکا در اختیار دموکرات ها و تندروهای چپ گرا است، حتی 2 شهر وجود دارد که بدتر از افغانستان و هندوراس است.

وی ادامه داد: چه کسی باور می کرد آنچه را که در سیاتل در جریان است، دموکرات ها می خواهند که پلیس را تضعیف نمایند، برخی می خواهند که پلیس را از بین ببرند، آنها می خواهند که مرزها باز شوند و به مهاجران غیرقانونی پناه دهند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه نمود: البته قانون بناهای تاریخی را داریم که اگر کسی به آنها آسیب برساند تا 10 سال زندانی خواهد داشت. شماری به خاطر آنچه که در واشنگتن رخ داد بازداشت شدند و در سراسر کشور هم کسانی که به مجسمه ها حمله نمایند، 10 سال در زندان خواهند بود.

ترامپ با بیان اینکه اجازه نمی دهیم چنین اتفاقاتی بیفتد، تاکید نمود: تا انتها هفته آینده دستور محکمی در این زمینه خواهیم داشت.

وی درباره زمان سفر رئیس جمهوری لهستان در آستانه انتخابات آن کشور هم گفت: رئیس جمهوری دودا بسیار خوب عمل می نماید و فکر نمی کنم او به یاری من نیازی داشته باشد. فکر می کنم بدون یاری ما یا با یاری ما پیروز خواهد شد و لهستان به این شرایط خوب و عالی خود ادامه خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا، لهستان را شریک بزرگی برای آمریکا دانست و اضافه نمود: ما با روسیه هم در زمینه تسلیحاتی و دیگر موضوعات همکاری داریم. من فکر می کنم این همکاری برای لهستان هم مفید باشد. سفیر ما در مسکو حضور دارد و در برخی از این جشن ها هم شرکت می نماید و ما برای جشن لهستان در ماه اوت هم نمایندگانی اعزام خواهیم کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 273

به "خبرنگاران ترامپ:سربازان آمریکایی را از آلمان به لهستان می بریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ:سربازان آمریکایی را از آلمان به لهستان می بریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید