تعبیر خواب سوسمار - معنی دیدن سوسمار در خواب چیست؟

به گزارش چه خبر آنلاین، دیدن سوسمار در خواب نشانه ای از نیرو، خودآگاهی یا انرژی است که در رابطه با عملکردی هدفمند استفاده می شود. با تعبیر خواب سوسمار همراه باشید.

تعبیر خواب سوسمار - معنی دیدن سوسمار در خواب چیست؟

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

تعبیر خواب سوسمار

سرویس سرگرمی - دیدن سوسمار در رویا نشان دهنده نیرو یا انرژی پشت سر هر حرکتی است که هدفی پشت آن نهفته است. نیروی حیات، توان بالقوه و نهانی که ما را به رشد و در عین حال مرگ وا می دارد، البته در کنار غرایز و احساساتی که با توان بسیار ما را راهنمایی می نمایند.

برای مشاهده تعبیر خواب بر اساس حروف الفبا، حرف مورد نظر خود را انتخاب کنید: تعبیر خواب

بر اساس گفته های تونی کریسپ خالق کتاب فرهنگ تفسیر رویا تصویر سوسمار در رویا بسیار شبیه به تعبیر خواب مار است با این تفاوت که جنبه های زهرآگین آن را ندارد. سوسمار بیان نماینده خودآگاهی یا غرایز شهودی در عملکرد و انجام فرآیند سودمند است.

تعبیر دیدن سوسمار در خواب به روایت تعبیرگران اسلامی

در ابتدا قابل ذکر است سخنی از مطیعی تهرانی را درباره دیدن سوسمار در رویا و آنچه که تعبیرگران کهن برای تعابیر آن بیان نموده اند بخوانیم.

سوسمار جانور بومی ایران نیست و آن چه در خواب نامه ها درباره این جانور کریه نوشته شده مطالبی است که از زبان عربی به فارسی برگردانده یا ریشه عربی دارد. گفته اند که اعراب قدیم گوشت سوسمار را می خورده اند به همین علت گوشت سوسمار را در ردیف گوشت های ماکول دیگر آورده و چیزهائی درباره آن نوشته اند ولی برای ما چنین نیست و دیدن سوسمار کراهت دارد چه رسد به خوردن گوشت آن که حتی تصورش به ذهن ما نمی آید. کرمانی علیه الرحمه نوشته (سوسمار مردی است عرب و بیابانی) این تعبیر ناشی از همان القا باورهای جاهلیت اعراب است که متاسفانه در اسلام نیز ماند. در حالی که شرع مقدس اسلام خوردن گوشت سوسمار را منع نموده است لیکن تعابیری که درباره سوسمار شده باقی مانده اند.

ابراهیم کرمانی می گوید:

  • تعبیر خواب سوسمار، انسان دلیری از نژاد عرب است.
  • اگر در خواب ببینی سوسمار تو را گاز گرفته است، تعبیرش این است که کسی که گفته شد به تو آسیب و ضرر و زیان می رساند. اگر ببینی سوسمار را کشته ای، دشمن را شکست می دهی.

ابن سیرین می گوید:

  • تعبیر خواب خوردن گوشت سوسمار، تعبیرش سود و منفعت می باشد.
  • اگر ببینی سوسمار در خانه ای بانگ و فریاد می نماید، به این معنی است که از آن خانه فریاد مصیبت می شنوی.

مطیعی تهرانی می گوید:

سوسمار دشمن بیابانی است و بسیار خطرناک. این خطری است که نه در شهر بلکه در بیابان و بیرون شهربیننده خواب را تهدید می نماید. اگر کسی در خواب سوسمار یا بزمچه ببیند و مشاهده کند که از طرف این جانور مورد تهدید نهاده شد و ترسید و گریخت خطری در خارج از محدوده شهر او را به خود می خواند و انتظارش را می کشد. چنین شخصی اگر راننده است و رانندگی می نماید بهتر است چندی از شهر خارج نشود یا اگر کسی بزمچه یا سوسمار در خواب ببیند خوب است مدتی از اقدام به مسافرت خودداری کند.

منابع:

کتاب فرهنگ تفسیر رویا

کتاب بانک جامع تعبیر خواب

منبع: setare.com
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 531

به "تعبیر خواب سوسمار - معنی دیدن سوسمار در خواب چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب سوسمار - معنی دیدن سوسمار در خواب چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید