بایدن: کریمه جزو اوکراین است

به گزارش چه خبر آنلاین، رئیس جمهوری آمریکا گفت، ایالات متحده در کنار اوکراین می ایستد و روسیه را بابت خصومتش علیه شبه جزیره کریمه پاسخگو خواهد کرد.

بایدن: کریمه جزو اوکراین است

به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارات جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در قالب بیانیه ای در سالروز الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال 2014 مطرح شد.

بایدن گفت: ایالات متحده الحاق ادعایی این شبه جزیره به روسیه را نپذیرفته و هرگز آن را به رسمیت نخواهد شناخت و ما در کنار اوکراین علیه اقدامات خصمانه روسیه خواهیم ایستاد. ما همچنان به کارمان ادامه میدهیم تا روسیه را بابت سوءرفتارها و تجاوزات در اوکراین پاسخگو کنیم.

دولت بایدن گفته است، به دنبال تحویل دریافت دولت در 20 ژانویه از دونالد ترامپ، هنوز در حال بررسی سیاست خارجی خود در قبال روسیه، چین و دیگر حوزه های کلیدی است.

بایدن دموکرات اواخر ماه گذشته در گفت وگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه او را در خصوص طیفی از موضوعات از جمله حاکمیت اوکراین، حبس الکسی ناوالنی، منتقد روس، مداخله ادعایی در انتخابات 2020 آمریکا و همچنین حمله سایبری بزرگ علیه دولت آمریکا در سال گذشته تحت فشار گذاشت. کاخ سفید در روزهای اخیر گفت، به روسیه بابت هک شرکت سولارویندرز در هفته های آینده پاسخ خواهد داد.

بایدن گفت: ایالات متحده مانند اوایل این درگیری همچنان در کنار اوکراین و متحدان و شرکای آن ایستاده است. ما در این سالگرد غم انگیز، یک حقیقت ساده را دوباره تأیید می کنیم: کریمه، اوکراین است.

سربازان روسی در سال 2014 شبه جزیره کریمه در سواحل دریای سیاه را که بخشی از قلمرو اوکراین بود، تصرف کردند و پس از آن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه این منطقه را تحت حاکمیت مسکو قرار داد.

همزمان با آن رویداد، کرملین با پشتیبانی از از شورش مسلحانه جدایی طلبان طرفدار روسیه در شرق اوکراین، عملا آتش جنگی را برافروخت که همچنان با شعله کمتری ادامه دارد و در نتیجه آن، مناطقی از قلمرو اوکراین همچنان خارج از کنترل دولت کی یف قرار گرفته است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 716

به "بایدن: کریمه جزو اوکراین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: کریمه جزو اوکراین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید