بالاترین آمار مراجعه کنندگان با علائم کرونا در پایتخت طی 2 روز گذشته

به گزارش چه خبر آنلاین، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ظرف 48 ساعت گذشته آمار مراجعه کنندگان با علائم کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی تهران به بالاترین رقم خود رسیده است، گفت: خواهان لغو آزمون های حضوری دانشگاه ها، تقلیل ساعت کاری و استفاده از ظرفیت 50 درصدی کارمندان و استمرار آن تا سرانجام ریشه کنی کرونا هستیم.

بالاترین آمار مراجعه کنندگان با علائم کرونا در پایتخت طی 2 روز گذشته

به گزارش خبرنگاران از فارس، علیرضا زالی در جلسه امروز این ستاد که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی، انتظامی، نظارتی و نیروهای مسلح و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار گردید، ضرورت بازنگری در اعمال محدودیت ها و ایجاد فرآیندهای مقابله با کرونا را مورد تاکید قرار داد.

وی تقلیل ساعت کاری و استفاده از ظرفیت 50 درصدی کارمندان را مورد توجه قرار داد و استمرار این سازو کار را تا انتها ریشه کنی کرونا خواهان شد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه اصرار بر اعمال محدودیت ها در دستور کار ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا نهاده شده است، اعلام کرد: لغو آزمون های حضوری دانشگاه ها، افزایش سطح تراکنش های اقتصادی توسط بانک ها و ارائه پیشنهادات سخت گیرانه برای ایجاد شرایط بهتر و پیشگیری از افزایش فرسودگی کادر درمان می تواند از جمله اقدامات موثر برای کنترل کرونا باشد.

زالی گفت: ظرف 48 ساعت گذشته آمار مراجعه نمایندگان با علائم بیماری کووید 19 به مراکز بهداشتی و درمانی تهران به بالاترین رقم خود رسیده که باید برای کنترل این ویروس به سرعت اقدامات مداخله ای و جدی انجام گردد.

وی از ایجاد مرکز راهنمایی مشترک بیماران در سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران اطلاع داد و شرح داد: این مراکز بصورت مشترک و هماهنگ توزیع و ساماندهی بیماران مبتلا به کرونا را عهده دار هستند.

زالی با اشاره به اینکه حداقل 25 درصد از ظرفیت بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی تهران به بیماران مبتلا به کووید 19 اختصاص خواهد یافت، تاکید نمود: بر اساس احتیاجها این ظرفیت متغیر خواهد بود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه صرفا تمرکز بر درمان راه به جایی نخواهد برد، اظهار کرد: نگاه تک بعدی به حوزه درمان جوابگوی احتیاجهای ریشه کنی کووید 19 نخواهد بود و ضروری است سایر دستگاه های اجرایی و نظارتی نیز به این حوزه با جدیت بیشتر ورود نمایند.

زالی با اشاره به افزایش مراکز 16 ساعته غربالگری به 90 مرکز، ابراز داشت: درباره اعمال نظارت ها و ساماندهی بیشتر تخت های بیمارستانی، در قالب گروه 60 نفره انجام می گردد.

وی شکل گیری هیأت نظارتی مشترک در تمامی مجموعه ها و دستگاههای دولتی را ضروری دانست و اضافه نمود: متاسفانه شیوه نامه های بهداشتی کنترل کرونا در مشاغل مختلف به پایین ترین سطح خود رسیده که باید این مدل اصلاح گردد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزایش تخت های بیمارستانی را ضروری ذکر کرد و اضافه نمود: با بهره برداری از پروژه های در حال تکمیل بیمارستانی می توان در بازه زمانی کوتاه حجم قابل توجهی از احتیاج شهر و استان تهران را در راستای تأمین تخت های بیمارستانی مرتفع کنیم.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز در این جلسه ضمن قدردانی از کوشش های مدافعان عرصه سلامت در استان تهران، ارائه راهکارهای لازم با هدف ایجاد حساسیت بیشتر مردم نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا را ضروری دانست.

وی با اشاره به فرایند صعودی مبتلایان به کرونا، اعلام کرد: تا زمانی که داروی موثر و واکسن پیشگیری از کرونا در دسترس عموم قرار نگیرد باید ملاحظات بهداشتی در بالاترین سطح اعمال و عوامل انتقال ویروس به پایین ترین سطح برسد.

استاندار تهران علم تحلیل اپیدمیولوژی ها را برای کنترل کرونا از سوی دستگاه های تصمیم گیر و سیاست گذار کشور را ضروری دانست، اضافه نمود:استفاده از تجارب ارزنده کارشناسان این حوزه را خواهان شد.

استفاده از تخصص های بین رشته ای، مدل سازی و شبیه سازی یکی دیگر از مواردی بود که استاندار تهران برای پیشگیری از اپیدمی ها خواهان شد و گفت: رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک می تواند به میزان قابل توجهی از کرونا پیشگیری کند.

استاندار تهران استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و تجمعات را بیشترین عامل شیوع کرونا ذکر کرد و اضافه نمود: اگر چنانچه شرایط تهران به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت خواهد شد.

کاهش ظرفیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، لغو طرح ترافیک، تقلیل ساعت کاری و یا استفاده از 50 درصد از نیروی انسانی، استفاده از ظرفیت های دورکاری و اجرایی شدن غربالگری توسط دستگاه های مختلف از دیگر مواردی بود که استاندار تهران شرحاتی درباره آن ارائه داد.

در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید مواردی نظیر تعطیلی ادارات تهران، تقویت بخش های پلاسما درمانی، تامین اعتبارات و تخت بیمارستانی، استفاده بیشتر از ظرفیت های بیمارستان های کرونایی برای درمان مبتلایان به کرونا، اعمال قوانین سخت گیرانه تر در فرایند فعالیت مشاغل، ارائه شیوه نامه های متناسب با شرایط، بهره مندی از ظرفیت های دولت الکترونیک و ظرفیت های خودجوش مردمی مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 317

به "بالاترین آمار مراجعه کنندگان با علائم کرونا در پایتخت طی 2 روز گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاترین آمار مراجعه کنندگان با علائم کرونا در پایتخت طی 2 روز گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید