انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کِی آغاز می شود؟، زمان اعلام نتایج

به گزارش چه خبر آنلاین، به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه تلگراف، فردا سه شنبه سوم نوامبر 2020، روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا است؛ کارزاری که دونالد ترامپ از سوی جمهوریخواهان و جو بایدن از طرف دموکرات ها در آن همه توان خود را برای پیروزی در جنگ قدرت در این کشور به کار خواهند بَست.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کِی آغاز می شود؟، زمان اعلام نتایج

عوامل تأثیرگذار بر انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

این انتخابات تحت تأثیر عوامل گوناگونی از قبیل شیوع کرونا، ناتوانی دولت ترامپ در مدیریت این ویروس، تعامل منفی دولت کنونی این کشور با کشورهای جهان به ویژه در لغو بسیاری از قراردادها و پیمان های چند جانبه و بین المللی و تبعات آن قرار گرفته است.

به گزارش روزنامه تلگراف، آرای الکترال از دیگر مواردی است که می تواند نتیجه انتخابات آمریکا را علیرغم تعداد رأی های مردمی؛ به سوی دیگری هدایت کند. تعداد الکترال ها متناسب با جمعیت هر ایالت هستند؛ به نحوی که با جمعیت 38.8 میلیونی ایالت کالیفرنیا، 55 رأی الکترال نیز به این ایالت اختصاص یافته است؛ این در حالیست که دلاوِر با 936 هزار نفر تنها 3 رأی الکترال از مجموع 538 رأی الکترال دارد.

زمان آغاز و انتها رأی گیری فردا

بر اساس اعلام این رسانه، زمان آغاز و انتها کار حوزه های رأی گیری از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است؛ اغلب آن ها ساعت 6 صبح (به وقت محلی) باز شده و تا ساعت 9 شب (به وقت محلی) به رأی گیری خواهند پرداخت.

این در حالیست که رسانه های آمریکایی اعلام کرده اند که تا کنون بیش از 93 میلیون نفر در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری این کشور (به صورت پُستی) شرکت کرده اند.

اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020

آرای پُستی در آمریکا که به دلیل شیوع گسترده کرونا در این کشور به عنوان جایگزینی برای حضور در شعب اخذ رأی درنظر گرفته شده است، ممکن است در فاصله ای چند روزه مورد شمارش قرار گیرد؛ اما تأئید نتایج انتخاباتی ایالت ها از 10 نوامبر (20 آبان) آغاز خواهد شد؛ البته اگر به بازشماری آرا نیاز باشد، این تاریخ ممکن است به تأخیر بیفتد. همه ایالت ها به استثنای کالیفرنیا باید تا 8 دسامبر (18 آذر) فرایند تأیید را به انتها برسانند.

بعد از انتخابات عمومی، الکتورها 14 دسامبر (24 آذر) آرای خود را ارائه کرده و به واشنگتن می فرستند.

بر اساس قوانین آمریکا، در 20 ژانویه سال 2021 رئیس جمهور جدید آمریکا سوگند ریاست جمهوری خورده و سپس مراسم تحلیف برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 516

به "انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کِی آغاز می شود؟، زمان اعلام نتایج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کِی آغاز می شود؟، زمان اعلام نتایج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید