اعتراف رامبد جوان در آستانه پخش سری نو خندوانه

به گزارش چه خبر آنلاین، رامبد جوان با اعتراف اینکه در فصل گذشته (هفتم) از برنامه خندوانه انرژی و انگیزه همیشگی را نداشته است، دلایل این اتفاق را شرح داد و در عین حال به مخاطبانش قول داد که فصل نو را که از دوشنبه ـ 17 آبان ماه ـ پخش آن در شبکه نسیم آغاز می گردد، با انگیزه 100 آغاز نمایند.

اعتراف رامبد جوان در آستانه پخش سری نو خندوانه

به گزارش ایسنا، رامبد جوان درباره نگاهی که خودش و تیم برنامه ساز به خندوانه دارند، گفت: خندوانه برای ما محلی برای تجربه کردن، زندگی، معاشرت، حال خوب به دست آوردن و حال خوب منتشر کردن است و اینکه تا جایی که می توانیم سعی کنیم با هم یک فضای شاد ایجاد کنیم.

او ادامه داد: ما در فصل تازه خودمان را متوسل کردیم به بحث های علمی که باعث ساخت و ساز خندوانه شد؛ یعنی چیز هایی که ثابت می نمایند خندوانه از نان شب واجب تر است. برای بعضی شاید خندوانه دم دستی شده باشد، ولی برای ما همچنان فضای دلچسبی است.

جوان که در برنامه پرانتز باز صحبت می کرد، در پاسخ به اظهارات مجید واشقانی، مجری برنامه مبنی بر اینکه خندوانه در ابتدا برنامه ای ساده بود که با دو جایگاه و چند تماشاگر شروع شد و در ادامه به یک بِرند تلویزیونی تبدیل شد، این بلوغ چگونه شکل گرفت؟ گفت: در فصل تازه می خواهیم ارجاعی بدهیم به اینکه چرا خندوانه را ساختیم. معیاری دنیای درباره استرس وجود دارد.

استرس باعث همه بیماری های ممکنی می گردد که در بدن می تواند رشد و منجر به اتفاقات ناگوار گردد. چیزی که می تواند استرس را در آدم ها کم کند، تفریح و شاد بودن است و ما متاسفانه به این قضیه موضع داریم. فکر می کنیم اگر آدم های شاد و حتی آدم های الکی شاد و اهل معاشرتی باشیم، آدم کم ارزشی به حساب می آییم؛ بنابراین سعی می کنیم آدم های جدی باشیم. اما در روانشناسی مدرن معیار ها فرق دارد.

او ادامه داد: آنچه برای من جالب است اینکه در دنیا هر نوع استرسی یک عددی دارد. این خیلی بانمک است که در دنیا استانداردی وجود دارد که می گوید اگر 160 واحد استرس به شما وارد گردد، باید در خانه استراحت کنید و ریکاوری شوید. این در حالی است که تحقیقی وجود دارد مبنی بر اینکه متاسفانه آدم ها در تهران روز را تا 10 صبح با 180 واحد استرس شروع می نمایند.

حال ماجرا اینجاست که چه چیزی می تواند استرس را کم کند. پاسخ این است، فقط و فقط خندیدن و شاد بودن. هرچه خندان تر و شادتر باشیم و این شادی را به دیگران منتشر کنیم، رسالت انسانی خود را بهتر برگزار نموده ایم. با چنین نگاهی ما خندوانه را با انگیزه بالا و انرژی 100 می سازیم و سعی می کنیم به مردم حال خوب بدهیم و یادآوری کنیم خانم ها و آقایان لطفا شاد باشید!

او در پاسخ به اینکه تا به امروز چند قسمت از خندوانه روی آنتن رفته است؟ یادآور شد که فکر می کنم حدود 800 قسمت از این برنامه پخش شده است.

رامبد جوان در پاسخ به پرسش دیگر مجید واشقانی که آیا تمامی این 800 قسمت را با انگیزه و انرژی بالا ساخته است؟ اذعان کرد: اعتراف می کنم در فصلی که گذشت (فصل هفتم) انگیزه و انرژی ام کم بود. من هم به اندازه همه آدم ها استرس، نگرانی و دلواپسی کرونا را داشتم. هر لحظه فکر می کردم من که ماسک ندارم، بعضی دیگر هم در برنامه ماسک ندارند و از طرفی بعضی از آدم ها را دور هم جمع نموده ایم، هر لحظه ممکن است اتفاقی بیفتد و خدایی نانموده باعث انتشار این بیماری شویم. خب این مساله خیلی استرس زا بود. از طرفی حال مردم هم بد بود، مسائل مالی هم به روزگار آدم ها فشار می آورد و کرونا هم مزید بر دلیل شده بود. در نتیجه من هم تحت تاثیر این فضا، انرژی لازم را نداشتم.

مجری خندوانه در عین حال گفت: فصل تازه برنامه را که از دوشنبه این هفته شروع می گردد و هنوز ضبط آن را شروع نکردیم، با تمام قوا و انرژی بالا و 100 می خواهیم شروع کنیم؛ و انقدر آیتم ها و مواضع مجذوب نماینده و انسانی و دوست داشتنی خواهیم داشت که می تواند لحظه به لحظه و جز به جز به مردم منتقل گردد و حالشان را خوب کند.

رامبد جوان در سرانجام با طرح مطالبه ای درباره تنظیم برنامه خندوانه برای ناشنوایان و کم شنوایان کشور روبرو شد که قول داد، تمام کوشش خود را خواهد نمود تا یکی از تکرار های این برنامه در روز، برای این قشر از جامعه زبانگردانی گردد.

برنامه پرانتز باز رادیو نمایش با سردبیری و تهیه نمایندگی مارال دوستی و اجرای مجید واشقانی و کارشناسی علیرضا بهرامی، فرانک آرتا و نغمه دانش آدینه ـ 14 آبان ماه ـ از ساعت 21 تا 23 با موضوع فیلم های در آستانه اکران روی آنتن رفت.

منبع: فرارو
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1101

به "اعتراف رامبد جوان در آستانه پخش سری نو خندوانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف رامبد جوان در آستانه پخش سری نو خندوانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید