آخرین شرایط کرونا در استان تهران خبرنگاران

به گزارش چه خبر آنلاین، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه میزان آمار مرگ ومیر در استان تهران نسبت به هفته های قبل کاهش چشمگیری دارد، گفت:شرایط رنگ کرونا در تهران و استان تهران زرد است.

آخرین شرایط کرونا در استان تهران خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پاسخ به این پرسش که اکنون شرایط کرونا در استان تهران چگونه است؟، بیان داشت: میزان ابتلا به کرونا نسبت به دو هفته اول اسفند ماه تغییر خیلی چشمگیری را نسبت به دو هفته آخر بهمن نشان نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه در هفته اول اسفند مقدار بسیار کمی کاهش میزان بستری داشتیم، اضافه نمود: البته به صورت چشمگیر تغییری وجود نداشت؛ اکنون در استان تهران 1992 بیمار با تشخیص کرونا بستری هستند که از این تعداد بستری، حدود 790 نفر در بخش مراقبت ویژه هستند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه میزان آمار مرگ ومیر در استان تهران نسبت به هفته های قبل کاهش چشمگیری دارد، ابراز داشت: تقریبا از اوائل آذرماه آمار مرگ و میر در استان تهران نسبت به آبان ماه کاهش پیدا کرد.

زالی با بیان اینکه ما تلخ ترین روز ها را در آبان داشتیم و بالاترین پیک مرگ و میر در تهران را در سه نوبت مختلف در آبانماه شاهد بودیم، گفت: از آذرماه به بعد آمار مرگ و میر در تهران رو به کاهش بوده است.

وی با اشاره به اینکه بهترین شرایط را در اواسط دی داشتیم، توضیح داد: 8 بهمن پایین ترین میزان مرگ و میر ثبت شده در طول مدت شیوع کرونا را از ابتدا تا به امروز در استان تهران داشتیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت:در اسفند نیز آمار مرگ و میر تقریبا سیر کاملا با ثبات تری به خود گرفته است.

زالی در پاسخ به این پرسش که اکنون شرایط استان تهران از نظر طبقه بندی رنگ کرونا چگونه است؟، بیان داشت: اکنون شرایط تهران و استان تهران زرد است و شهر قرمزی در استان نداریم.

وی درباره اینکه آیا مردم استان تهران می توانند از استان تهران خارج شوند؟، گفت:بحث خروج از تهران به تنهایی مهم نیست، بلکه بحث ورود به سایر شهرستانهاست. اکنون آن چیزی که موجب افزایش بار بیماری می گردد بحث ورود به شهرستان های نارنجی و قرمز است؛ چراکه فکر می کنیم رنگ بندی شهرستان ها در اواخر سال و اوائل سال جدید به شدت تغییر خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 754

به "آخرین شرایط کرونا در استان تهران خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط کرونا در استان تهران خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید