35 هزار فرانک بدهی داریم، برای انتخابات ثبت نام نمیکنم مگر...

به گزارش چه خبر آنلاین، به گزارش خبرنگاران، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری صبح امروز یکشنبه در نشست خبری گزارشی از هشت سال فعالیت خود در این رشته را ارائه داد.

35 هزار فرانک بدهی داریم، برای انتخابات ثبت نام نمیکنم مگر...

قمری که هشتم دی ماه امسال دومین دوره ریاستش در این فدراسیون به سرانجام می رسد شرایط بدهی های داخلی و بین المللی این رشته، مشخص تکلیف تنها نماینده دوچرخه سواری ایران در المپیک، برنامه های توسعه ای اجرا شده، ساختمان جدید فدراسیون و حضورش در انتخابات بعدی را تشریح کرد.

قمری با بیان اینکه 16 سال است که از ابتدای فعالیتش در استان مرکزی در این رشته مدیریت نموده و از نزدیک با خانواده دوچرخه سواری آشنا بوده است، گفت: روزی که آمدم در فاصله بین استان مرکزی و پایتخت اتفاقات خوبی افتاده، است.

وی ادامه داد: اتفاقات این هشت سال را اگر آنالیز کنیم این رشته پر هزینه است و اگر کسی وارد آن می گردد باید برای فعالیت عشق داشته باشد. جامعه دوچرخه سواری از ما انتظار این را داشت تا در این چند سال در رشته های زیر مجموعه فعالیت کنیم؛ دوچرخه سواری BMX و کوهستان که المپیکی است اما قبلاً نبود. رشته کوهستان را از صندلیی که در خور شایسته کشورمان نبود به جایی رساندیم که در سال گذشته مدال های خوبی گرفتیم. با بد شانسی در بازی های آسیایی جاکارتا و حوادثی که رخ داد نتوانستیم مدال بگیریم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری خاطر نشان کرد: در تریال و BMX کارهای خوبی رقم خورد. در ترایال که رییس آسیا هستیم توقعات بیشتر است و امیدواریم در سالهای آینده این رشت به آسیا و المپیک و بازی های آسیایی بیاید.

وی در ادامه گزارشی از مدال های کسب شده در هشت سال قبل ارائه داد و گفت: مدال هایی که توسط تیم های ملی در هشت سال کسب مدال شده 151 مدال (در بازی های آسیایی شامل 37 طلا ،60 نقره و 54 برنز) بوده است. در بخش باشگاهی 244 مدال کسب نموده ایم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به توسعه آموزشی در این رشته هم اشاره نمود و اضافه نمود: گسترش عرصه آموزش از احتیاجهای اساسی ما بوده است. احتیاج به کلاس داوری و مربیگری که 254 کلاس در سطوح مختلف مردان و زنان برگزار شده است. در بانوان احتیاجهای اولیه ما داشتن مربی و داور خوب است که در این چندسال خانم ها را در این بخش خودکفا کردیم. قبلاً برگزاری مسابقات این بخش زیر نظر داوران مرد بود و می تونیم ادعا کنیم الان بانوان می توانند در حد تیم ملی خودشان مربی داشته باشند و رقابت های خود را برگزار نمایند.

قمری به حضور نمایندگان ایران در کمپ های بین المللی اشاره نمود و ادامه داد: در کمپ های بین المللی 50 نفر اعزام شامل مربی، داور و ورزشکار با ارتباطات خوبی که داشتیم اعزام شده اند که در سطح ارتقا مربی، داور و ورزشکار نخبه به نتایج خوبی رسیده ایم.

وی توضیح داد: در بخش اعزام های تیم های ملی دو اتفاق ارزشمند برای بانوان در کوهستان و جاده و در بخش بانوان افتاد. یکی اینکه پرتو آذر اولین مدال آسیا را کسب کرد و دوم اینکه در جاده بعد از 70 سال قدمت دوچرخه سمیه یزدانی مدال گرفت که این دو بسیار ارزشمند است. در کنار آن، سال گذشته در نسل قبلی پوست اندازی شد و نفرات قبل کنار رفتند. دوچرخه سواران خوبی معرفی شدند چه در جاده، چه در پیست و تریال و کوهستان به طوری که در رنکینگ ها جزو رنک اول باشیم و حتی در بخش های انفرادی هم در ارزیابی های دنیای و آسیایی شرایط خوبی داشتیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در مورد بخش زیرساختی پیست یادآور شد: در بخش پیست، کشورهای دیگر به دلیل پیشرفت های که دارند و کارهای زیر بنابی، جلوتر هستند. علی رغم تمام مسائل، با افتتاح دو پیست کرمان و رشت، تعداد پیست های خود را به 5 پیست رساندیم وتعدادی دیگر در حال احداث است.

قمری در ادامه به بحث توسعه همگانی این رشته هم اشاره نمود و گفت: تفاهم نامه با آموزش و پرورش و وزارت کشور در 14 بند و به شهرداری برای توسعه همگانی این رشته ابلاغ شد. پیشرفت خوبی در توجه مردم به دوچرخه داشتیم. احتیاج است در این بخش در مسائل مالی و زیرساخت ها یاری نمایند تا دوچرخه سواری را به سطح جامعه ببریم. در این سالها بیش از 11 هزار برنامه ورزش همگانی در هیات ها با همکاری دستگاه ها اجرا شد که عدد قابل قبولی برای توسعه دوچرخه سواری است. احتیاج ما در حال حاضر همگانی کردن این رشته بین مردم و در کلانشهرهاست.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری پیرامون صندلی های این رشته ها در سطح بین المللی و آسیایی گفت: هم اکنون نمایندگان ما پست هایی چون ریاست تریال آسیا جاده آسیا و عضو ACC و عضویت در فدراسیون دنیای را در اختیار دارند. همین طور نماینده ما در سیزم نیز عضویت دارد. همگام با فعالیت های دوچرخه سواری در سیزم نیز صندلی خوبی داریم و مدال های خوبی نیز همراه با همکاری خوب مجموعه نیروهای مسلح برای دوچرخه سواری کشورمان به دست آمده است.

وی توضیح داد: در رابطه با سیزم های نیمه تمام اتفاقات خوبی رقم خورده و تعدادی نیز افتتاح شده است. در این مدت رشته های مختلفی به دو چرخه سواری همچون BMX، تریال و جانبازان و معلولین نیز اضافه شده است.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری تأکید کرد: ما در فضای اداری مسائلی داشتیم که توانستیم با کوشش فراوان سند قبلی را به نام فدراسیون تبدیل کنیم. آن مجموعه را فروخته و با پیگیری زیاد فضای اداری را روبروی پیست دوچرخه سواری آزادی به مساحت هزار و 50 متر زیربنا دریافت نموده و کارهای ساخت آن را آغاز کنیم. در مسائل و مسائل و هزینه های آن مسائلی داریم و در برآوردهای اولیه به دلیل افزایش قیمت مصالح دچار مشکل شدیم.

این مقام مسئول ادامه داد: دستورات لازم برای حل این مشکل از سوی وزارت ورزش داده شده است و امیدواریم مبلغ یک میلیارد تومان برای اتمام این پروژه به ما بدهند تا بتوانیم در چند ماه آینده این پروژه را تکمیل کنیم و در اختیار بگیریم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به بحث کرونا و کاهش فعالیت های ورزشی در این رشته هم اشاره و توضیح داد: با وجود اینکه کرونا بسیاری از فعالیت های ما را کم کرد با این وجود کوشش کردیم تا بتوانیم این نقصان را جبران کنیم. در این مدت ساخت پیست BMX آغاز شده است و امیدواریم با توسعه این رشته در آینده در بخش قهرمانی آسیا و المپیک، موفقیت های خوبی به دست آوریم.

وی بیان نمود: برای تحویل این زمین خیلی کوشش شد و تقریباً شش هزار متر زمین برای احداث آن دریافت کردیم. قرار است از این زمین بخشی نیز به ساخت پیست تریال اختصاص یابد. همینطور مجوز احداث و اصلاح پیست کوهستان و راستا دوچرخه سواری دور ورزشگاه آزادی را نیز دریافت کردیم. امیدواریم تا در راستا دور ورزشگاه آزادی بتوانیم راستا ویژه ای را برای فعالیت دو چرخه سوارانمان در بحث قهرمانی آغاز کنیم و در بحث اعتبارات تکمیل آن را سرعت ببخشیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در ادامه اعلام نمود: در مجامع بین المللی اتفاقات خوبی برای ما افتاده بود و قرار بود امسال میزبان مسابقات آسیایی تریال باشیم اما به دلیل کرونا این رقابت ها لغو شد و برگزار نگردید. ما پیگیر این هستیم که دوچرخه سواران ما بتوانند در آینده در کمپ های دنیای حضورداشته باشند تا صندلی دوچرخه سواری ما رشد بهتری داشته باشد.

این مقام مسئول در فدراسیون دوچرخه سواری گفت: در شرایطی که رئیس فدراسیون دوچرخه سواری تنها 15 روز از فعالیت 4 ساله خود را پیش رو دارد، پیرامون هشت سال فعالیت خود گزارش داد و گفت: اگر قصوری بوده حلالیت می طلبم. امیدوارم دوچرخه سواری با فضای مدیریتی بهتر و در شرایطی که یکی از رشته های پرمدال محسوب می گردد بتواند افتخارات خوبی را به دست آورد.

وی ادامه داد: من از سال 69 که وارد دوچرخه سواری شدم و ورزش حرفه ای را آغاز کردم تا الان عضوی از این خانواده بودم. قلبم برای دوچرخه سواری می تپد. هشت سال و نیم است که وارد مجموعه ریاست فدراسیون شدم. برای حضور در انتخابات بعدی باید ببینم چه افرادی می آیند و چه کسی رئیس می گردد. اگر احساس کنم نفرات از من ضعیف تر باشند، ترجیح می دهم ادامه دهم نه اینکه ببینم این رشته دچار پسرفت بگردد. باید عملکرد را در آن موقع ارزیابی کنم و افراد را ببینم. من کارمند وزارت ورزش هستم. هشت دی ماه آخرین روز فعالیت قانونی بنده است. در آن موقع سرپرست می آید و ثبت نام برای انتخابات آغاز می گردد. باید ارزیابی کنم ببینم کسانی که می آیند به چه شکل است و وزارت ورزش چه دستوری برای ادامه فعالیتم می دهد.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در ادامه در پاسخ به پرسشی پیرامون شرایط حضور تنها نماینده کشورمان در المپیک توکیو گفت: با توجه به شرایطی که در مسابقات المپیک است، باید نفر مورد نظر نزدیک به زمان مسابقه اعلام گردد. با توجه به راستا مسابقه که بیش از 200 کیلومتر است و راستا سربالایی آن، فرد مورد نظر باید بتواند در این راستا تبحر داشته باشد. انتخاب ورزشکار براساس پتانسیل بالا، باهوش بودن و نترس بودن و گزینه سربالا رو بودن ورزشکار معرفی می گردد. شاید یکی از دو حالت این باشد که ما چرا یک سهمیه داریم در شرایطی که ما کشور دوم آسیا هستیم و می توانستیم مانند قبل دو سهمیه در بخش جاده و حتی در بخش کوهستان هم دو سهمیه داشته باشیم به دلیل تغییرات قوانین از سوی فدراسیون دنیای و محاسبه امتیازات در مجموع کشورهای دنیا، تنها توانستیم در بخش جاده یک سهمیه بگیریم. هنوز سهمیه های کوهستان بسته نشده اما با توجه به شرایط کرونا و پیش رو که نمی توانیم در مسابقات بین المللی حاضر شویم، نمی توانیم روی کسب سهمیه حساب کنیم و تنها باید به همین یک سهمیه بسنده کنیم و برای انتخاب نفر نهایی 20 روز مانده به مسابقات با توجه به شرایط آرمانی رکاب زنان نفر نهایی را معرفی نماییم.

وی در ادامه توضیح داد: دو عامل برای عدم موفقیت دوچرخه سواری در سالهای قبل باعث شد تا در این سال دچار مسائلی شویم. سالهای قبل باشگاه های ما 12 تا 15 اعزام برون مرزی داشتند که به دلیل مسائل ارزی از سال 97 تا به الان، تیم های ورزشی ما راهی رقابت های بین المللی نشده اند. در سال 97 از نظر ارزی مشکل داشتیم و به خاطر مسائل ارزی بحث دریافت ارز قطع شد. از آن سو در بازار آزاد هم نمی توانستیم ارز بگیریم. باشگاه ها نتوانستند در رقابت های مختلف شرکت نمایند و رکاب زنان به سطح آمادگی خوبی نرسیدند. همین موضوع باعث شد در بازی های آسیایی جاکارتا، دوچرخه سواری ما آسیب بخورد.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: همزمان با این رقابت ها بسیاری از رکابزنان ما بازنشسته شدند و خلا بزرگی در این بخش ایجاد شد. از آن سو بخشی از ورزشکاران به دلیل عدم حضور در میادین مختلف، تجربه کافی را نداشتند و همین باعث شد با وجود چند مقام چهارمی و به وجود آمدن چند حادثه، روی سکو نرویم.

وی بیان نمود: در اینچئون شرایط اینگونه نبود. باشگاه ها یاری کردند و رکاب زنان در رقابت های مختلف حضور پیدا کردند اما در جاکارتا در جنگ مالی به سر می بردیم و به دلیل فضای مالی حاکم در مسابقات مختلف حضور نداشتیم تا بتوانیم به نتیجه لازم برسیم. قبول کنیم که در این شرایط رقبا نایستاده اند و ما به دلیل شرایط مالی از آنها عقب افتاده ایم و آنها پیشرفت نموده اند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص شرایط استعداد یابی در این رشته ورزشی گفت: در این چند سال اقدامات خوبی در بخش استعداد یابی اجرا شده است. عقبه خوبی ایجاده شده و به جایی رسیده ایم که استعدادهای خوبی را شناسایی نموده ایم. پتانسیل های خوبی وجود دارد. در سالهای قبل دوچرخه سواران زن ما به آخر خط هم نمی رسیدند اما در حال حاضر مدال آوری می نمایند. در رشته هایی همچون bmx و تریال هم شرایط خوبی ایجاد نموده ایم به طوری که در مسابقات اخیر در فراخوان آخر بیش از 100 نفر در رقابت ها حضور پیدا کردند. در بخش جانبازان و معلولین نیز پتانسیل های خوبی وجود دارد اما ما دست خالی این رشته را تحویل گرفتیم. حتی جزئی ترین لوازم در بخش جانبازان و معلولین تحویل ما نشد. از آن سو زیرساخت های فدراسیون نیز به جایی نرسیده که بتواند به این بخش یاری کند اما امیدواریم بتوانیم شرایط را برای فعالیت این رشته فراهم کنیم تا بتواند انتظارات جامعه ورزش را برآورده کند.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری تأکید کرد: کوشش نموده ایم در این چند سال برای تأمین تجهیزات این رشته دوچرخه را از تجهیزات لوکس وزارت صمت خارج کنیم و واردات دوچرخه در بخش همگانی و عمومی داشته باشیم. تفاهم نامه هایی برای این مسئله امضا شد و اتفاقات خوبی افتاد. در بخش ساخت لوازم دوچرخه سواری کارهای خوبی انجام شده به طوری که بخشی از این تولیدات داخلی در سطح تیم ملی به ما یاری میکند اما برای ادامه کار احتیاج به حمایت جدی تری وجود دارد.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در پاسخ به سوالی در مورد بدهی های بین المللی این رشته گفت: بدهی هایی از 17 سال پیش البته نه برای بحث دوپینگ بلکه برای موضوعات مختلف برای ما باقی مانده است. این قضیه را به صورت مکتوب به وزارت ورزش اطلاع داده ایم. این مبلغ چیزی نزدیک به 35 هزار فرانک سوئیس است که مربوط به عدم پرداخت جوایز تورهای بین المللی داخلی و عدم ثبت تورها در فدراسیون دنیای است. ما مجدداً نامه ای را به وزارت ورزش نوشتیم که به بخش مالی منعکس شده است که بتوانیم این مشکل را حل کنیم. به طور مثال هزینه ثبت نام دو دوره پول ریاست جمهوری پرداخت نشده است و یا جوایز تور مازندران پرداخت نگردید.

وی اضافه نمود: البته با توجه به ارتباطات دنیای خوبی که داریم در مقاطعی انتظار داشتیم بخشی از این جرایم بخشیده گردد. اگر بتوانیم 50 درصد این مبلغ را تأمین کنیم امیدواریم تا 50 درصد مابقی تخفیف داده گردد. البته بحث پرداخت این جرایم خیلی سفت و سخت نبوده و مربوط به بیشتر رشته ها می باشد. اگر مسئله ای بود جریمه می شدیم اما این اتفاق نیفتاده است.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری اعلام نمود: در سرانجام به حمایت اسپانسرها از این رشته ورزشی اشاره نمود و گفت: اسپانسری را پیدا کردیم که قرار است هزینه حضور در 5 دوره مسابقه بین المللی را تقبل کند. چنانچه این اتفاق بیفتد می توانیم اعزام های خوبی را داشته باشیم. از آن سو کوشش می کنیم با ارتباطات بین المللی لژیونرها را عضو تیم های مختلف نموده و آنها را وارد رقابت های بین المللی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 589

به "35 هزار فرانک بدهی داریم، برای انتخابات ثبت نام نمیکنم مگر..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "35 هزار فرانک بدهی داریم، برای انتخابات ثبت نام نمیکنم مگر..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید