گفت وگوی تلفنی پامپئو با حمدوک ، محور مذاکرات حذف سودان از فهرست تروریسم

به گزارش چه خبر آنلاین، وزیر خارجه آمریکا طی تماس تلفنی با نخست وزیر سودان درباره حذف نام این کشور از فهرست حامیان گروه های تروریستی آمریکا گفت وگو کرد.

گفت وگوی تلفنی پامپئو با حمدوک ، محور مذاکرات حذف سودان از فهرست تروریسم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه سودان تریبون، چند روز پس از اعلام موافقت وزیر خارجه آمریکا با حذف نام سودان از فهرست حامیان گروه های تروریستی، دفتر نخست وزیر سودان خاطرنشان کرد: مایک پامپئو طی تماس تلفنی با عبدالله حمدوک درباره حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی گروه های تروریستی آمریکا با او گفت وگو کرد.

در این تماس تلفنی نخست وزیر سودان گفت: امید است که با همکاری بخش های مختلف دولت آمریکا شاهد حذف نام سودان از فهرست حامیان گروه های تروریستی در آینده ای نزدیک باشیم.

وزیر خاجه آمریکا نیز ابراز خوش بینی کرد که نام سودان به زودی از این فهرست حذف گردد.

آمریکا پرداخت غرامت به قربانیان انفجار ناو کول و سفارتخانه های این کشور در کنیا و تانزانیا را شرط حذف نام سودان از فهرست حامیان گروه های تروریستی قرار داده بود که دولت خارطوم با پرداخت غرامت (به صورت توافقی) به این قربانیان و خانواده های آنان رضایت شان راجلب کرد.

دولت انتقالی خارطوم معتقد است که برای خروج سودان از مسائل مالی ضروری است، نام این کشور از فهرست حامیان گروه های تروریستی آمریکا حذف گردد. به همین دلیل بارها با مقامات آمریکایی به گفت وگو نشسته و به خواسته های کاخ سفید تن داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 369

به "گفت وگوی تلفنی پامپئو با حمدوک ، محور مذاکرات حذف سودان از فهرست تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی پامپئو با حمدوک ، محور مذاکرات حذف سودان از فهرست تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید