کاهش احتمال برگشت چک ، چک بانکی در کدام استان ها بیشتر برگشت می خورد؟

به گزارش چه خبر آنلاین، در اردیبهشت ماه سال جاری حدود یک ششم از کل چک های مبادله شده برگشت خورده که در استان کهگیلویه و بویر احمد شرایط وخیم تری داشته است.

کاهش احتمال برگشت چک ، چک بانکی در کدام استان ها بیشتر برگشت می خورد؟

به گزارش خبرنگاران، بر اساس آمارهای منتشره از سوی بانک مرکزی در اردیبهشت ماه سال جاری در کل کشور حدود هشت میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر 135 هزار میلیارد تومان مبادله شده که 6.9 میلیون فقره چک به ارزش 119 هزار میلیارد تومان وصول و 998 هزار فقره چک به ارزشی بیش از 16 هزار میلیارد تومان برگشت داده شده است.

با آغاز آغاز به کار بعضی کسب و کارها شرایط بهبود یافته و سهم چک های برگشتی از چک های مبادله ای کاهش داشته است.

آمارها نشان می دهد با آغاز آغاز به کار بعضی کسب و کارها احتمال پاس شدن چک در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به ماه قبل بهبود یافته است.

در اردیبهشت ماه سال جاری در بین استان های کشور بیشترین نسبت تعداد چک های وصولی بـه کل چک های مبادله ای، متعلق به استان گیلان و همدان بوده؛ به طوری که در این استان ها بیش از 90 درصد چک ها وصول شده است.

از سوی دیگر احتمال برگشت خوردن چک در استان کهگیلویه و بویر احمد بیش از دیگر استان های کشور بوده، به طوری که در اردیبهشت ماه سال جاری حدود یک پنجم چک ها معادل 19 درصد در این استان برگشت خورده است.

بعد از استان کهگیلویه و بویر احمد، استان های تهران و چهارمحال و بختیاری در صدر استان های با بیشترین سهم چک های برگشتی از کل چک های مبادله ای هستند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 288

به "کاهش احتمال برگشت چک ، چک بانکی در کدام استان ها بیشتر برگشت می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش احتمال برگشت چک ، چک بانکی در کدام استان ها بیشتر برگشت می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید