چگونه ریه قوی داشته باشیم؟

به گزارش چه خبر آنلاین، فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی گفت: مهمترین کمکی که می توانیم به سیستم ایمنی ریه کنیم، این است که آن را در معرض عوامل آلوده کننده مانند آلودگی هوا قرار ندهیم.

چگونه ریه قوی داشته باشیم؟

به گزارش خبرنگاران، مرتضی فلاح پور، فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در تبادل نظر با فارس درباره ارتباط آلودگی هوا و افزایش احتمال ابتلا به کرونا، گفت:در مورد سیستم ایمنی بدن باید بگوییم سیستم ایمنی بدن کار حفاظت از همه نقاط بدن را برعهده دارد.

وی ادامه داد: البته در ریه هم سیستم ایمنی داریم که در آنجا نیز نقش اصلی را دارد؛ اما آنچه سیستم ایمنی و به ویژه در ریه نقش پر رنگی دارد، حفاظت اولیه است؛ یعنی ما مهمترین یاریی که می توانیم به سیستم ایمنی از نظر ریه کنیم، این است که آن را در معرض عوامل آلوده کننده قرار ندهیم.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی افزود: یعنی نمی توانیم فکر کنیم که مثلا با یک زنجبیل و قرص، سیستم ایمنی قوی می گردد و دلخوش باشم که هرجا خواستیم، می توانیم برویم.

فلاح پور بیان داشت: مثلا یک ماسک روی بینی می گذاریم و فکر می کنیم بزرگترین سپر را گذاشته ایم. در این شرایط ما به جاهای شلوغ و پرازدحام می رویم و دلخوش هستیم که یک ماسک زده ایم.

وی توضیح داد: بنابراین اگر واقع بین باشیم، بهترین یاریی که می توانیم به سیستم ایمنی خود نموده و بهترین محافظی که می توانیم از آن استفاده کنیم، این است که از رفت و آمدهای بی مورد پرهیز کنیم و دلخوش نباشیم چون ماسک زده ایم ماسک در این خصوص یاری می نماید.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی متذکر شد: البته ماسک نقش پررنگی دارد، اما بهترین و مهمترین نقش این است که از منزل بیرون نرویم. خیلی اوقات فکر می کنیم از خانه بیرون نرویم و در خانه دور هم جمع می شویم؛ در حالی که این همان گرفتاری را ایجاد می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 547

به "چگونه ریه قوی داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ریه قوی داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید