پَرسه یک دلال اطراف کمیته فوتسال، خطر کاسبی با وعده های پوچ!

به گزارش چه خبر آنلاین، به گزارش خبرنگاران، بعد از شروع به کار مهرداد سراجی در کمیته فوتسال به اسم سرپرست، حواشی مختلفی وارد این رشته شد و ظاهراً قرار نیست این حاشیه ها به انتها برسد.

پَرسه یک دلال اطراف کمیته فوتسال، خطر کاسبی با وعده های پوچ!

سراجی که به واسطه فعالیت همزمان در باشگاه سایپا و کمیته فوتسال و بعلاوه ذی نفع بودن مدیریتی به وسیله تیم فوتسال بانوان سایپا هنوز حضورش در این کمیته مورد سئوال است، کمی بعد از شروع فعالیت خود مذاکره با یکی از پیشکسوتان فوتسال و فراهم کردن زمینه بازگشتش به تیم ملی فوتسال را در پیش گرفت؛ آن هم در شرایطی که تیم ملی فوتسال ایران باید تا چند ماه دیگر در جام جهانی فوتسال حاضر گردد.

هرچند مذاکره سراجی با این پیشکسوت به دلایلی به نتیجه نرسید، اما کمیته تحت مدیریت سراجی این بار با لغو شدن ملاقات تدارکاتی تیم ملی فوتسال ایران با ژاپن، لغو تورنمنت صدرا و خالی ماندن دست تیم ملی برای انجام بازی تدارکاتی قبل از جام جهانی به چالش خورد.

کمی پیش از این هم بحث فروش ساختمان های کمیته و سازمان لیگ فوتسال که با روی کار آمدن سراجی رسانه ای شد، جو حاکم بر فوتسال و باشگاه ها را متشنج کرد.

همه این اتفاقات در حالی اتفاق افتاده که اخیراً فردی اطراف کمیته فوتسال آفتابی شده که حضورش در این رشته در سال های گذشته چندان بی حاشیه نبوده و حتی دارای سوابق کیفری و قضایی هم هست.

این فرد که در جامعه فوتسال به دلالی و دریافت پول از بازیکنان برای رساندن آنها به تیم های مختلف مشهور است، چند سال پیش از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال محروم شد و معین نیست با چه نیتی دوباره در فوتسال فعالیت دارد.

دریافت پول از بازیکنان تیم های پایه و شرکت دادن آنها در طرح های استعدادیابی با وعده پوچ حضور در تیم ملی و یا سایر تیم ها، از جمله سوابقی است که محرومیت این دلال را در پی داشت.

فرد مذبور و جریان مرتبط با او که فعالیتِ در سایه و بی سر و صدایی را در پیش گرفته است، در هفته های گذشته برای در دست گرفتن مدیریت در دپارتمان فوتسال کوشش هایی را انجام داده که کوشش آنها تا به امروز ثمری نداشته است.

علاوه بر این اقدام برای تشکیل تیم های پایه و گرفتن مدیریت این تیم ها از دیگر اقدامات این جریان و فرد دلال است که در صورت محقق شدن با سوابقی که از گذشته وجود دارد، می تواند سم مهلکی را در رگ های فوتسال پایه ایران وارد کند که منجر به خشک شدن این شاخه فدراسیون فوتبال گردد.

جای سئوال است که نهادهای نظارتی و بعلاوه کمیته های مرتبط در فدراسیون فوتبال چرا تا به امروز جلوی حضور این فرد در فوتسال را نگرفته اند؟

چرا شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال که با شعار فوتبال پاک و شفاف به جایگاه ریاست این فدراسیون رسید، نسبت به این اتفاقات بی توجه بوده و فوتسال را به حیاط خلوت کسانی تبدیل نموده است که اتفاقات بد سال های قبل را تکرار نمایند؟

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 923

به "پَرسه یک دلال اطراف کمیته فوتسال، خطر کاسبی با وعده های پوچ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پَرسه یک دلال اطراف کمیته فوتسال، خطر کاسبی با وعده های پوچ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید