تور ارزان روسیه: هشدار واشنگتن به آنکارا درباره خرید نو تسلیحاتی از روسیه

به گزارش چه خبر آنلاین، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره طرح ترکیه برای خرید دومین سامانه موشکی اس 400 به این کشور هشدار داد که تحریم ها را افزایش خواهد داد.

تور ارزان روسیه: هشدار واشنگتن به آنکارا درباره خرید نو تسلیحاتی از روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از اعلام رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مبنی بر طرح این کشور برای خرید دومین سری از سامانه موشکی اس 400 روسیه، که در گفت وگو با شبکه خبری آمریکایی سی بی اس انجام گرفت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت: به ترکیه نسبت به خرید محصولات بیشتر نظامی از روسیه هشدار می دهیم.

اردوغان در آن مصاحبه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قصدی برای خرید سری دیگری از سامانه موشکی اس 400 را دارید، گفته بود: از این دوره به بعد کسی نمی تواند در سیاست ما نسبت به خرید سامانه های دفاعی و اینکه از چه کشوری و به چه مقدار باشد، دخالت کند. کسی که در این خصوص تصمیم می گیرد ما هستیم.

مجری پرسیده بود که آیا این به معنی بله است، که اردوغان پاسخ داد، طبیعی است که بله.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا در همین رابطه پاسخ داد که به مقامات ترکیه در هر سطحی و در هر دیداری هشدار داده ایم که سامانه موشکی اس 400 را نگه نداشته و بعلاوه تسلیحات نو دیگری هم از روسیه خریداری نکند.

بعلاوه آمده است: به روشنی اعلام می کنیم که این اقدامات و خرید تسلیحات نو، ریسک افزایش تحریم ها علیه ترکیه را افزایش می دهد. آمریکا ترکیه را به اسم یک دوست و متحد می بیند و علیرغم اختلاف نظرهایی که وجود دارد، در پی افزایش سطح همکاری ها با این کشور است.

به گزارش خبرنگاران، در پی خرید اولین سری سامانه موشکی اس 400 روسیه از سوی ترکیه، واشنگتن ضمن تحریم بخش نظامی این کشور، آنکارا را از پروژه فراوری مشترک جنگنده اف 35 خارج نموده و حتی واشنگتن از تسلیم کردن جنگنده هایی که ترکیه سفارش داده و آماده تحویل بود هم اجتناب کرد و آنها را به ارتش آمریکا تسلیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1042

به "تور ارزان روسیه: هشدار واشنگتن به آنکارا درباره خرید نو تسلیحاتی از روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: هشدار واشنگتن به آنکارا درباره خرید نو تسلیحاتی از روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید