میخائیل اولیانوف: اگر آمریکا برجام را منحرف کند ایران هم پروتکل الحاقی را اجرا نمی کند

به گزارش چه خبر آنلاین، دیپلمات ارشد روس با بیان اینکه سیاست آمریکا در قبال ایران حساب نشده است، درباره فشار واشنگتن برای نابود کردن توافق هسته ای هشدار داد.

میخائیل اولیانوف: اگر آمریکا برجام را منحرف کند ایران هم پروتکل الحاقی را اجرا نمی کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی امروز (دوشنبه) گفت سیاست ایالات متحده در قبال ایران حساب شده نیست.

اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: قویاً اینطور برداشت می شود که سیاست آمریکا درباره ایران، چندان هم حساب شده نیست. اگر واشنگتن بتواند برجام را از راستا منحرف کند، پروتکل الحاقی هم دیگر [در ایران]اجرا نخواهد شد.

وی سپس با هشدار درباره فروپاشی توافق هسته ای ایران، گفت: در نتیجه [لغو پروتکل الحاقی]، برنامه هسته ای ایران کمتر شفاف خواهد شد. آیا این چیزی است که آمریکا می خواهد به دست بیاورد؟ در ازای چه چیزی؟

این دیپلمات روس پیشتر هم با طعنه به به ادعای برخی از سیاسیون آمریکایی درباره دلیل حمایت مسکو از توافق هسته ای ایران، برای حال و روز کنونی واشنگتن تأسف خورد.

نمایندگی آمریکا در سازمان ملل طی روز های گذشته قطعنامه ای را میان شماری از اعضای شورای امنیت توزیع کرده که خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است. با این حال، تصویب این قطعنامه منوط به موافقت 9 عضو شورای امنیت و عدم وتو از سوی روسیه و چین است.

تحلیلگران بر این باورند که دولت آمریکا تنها می تواند امیدوار به جلب حمایت فرانسه، بریتانیا و آلمان به عنوان سه عضو اروپایی برجام باشد. چین و روسیه به عنوان دو عضو دارای حق وتو در شورای امنیت به احتمال زیاد با هر گونه تلاش از سوی آمریکا برای تمدید این تحریم ها مخالفت خواهند کرد.

اولیانوف چندی با بیان اینکه برجام یک شاهکار دیپلماتیک و کمک بزرگی به تقویت رژیم عدم اشاعه در جهان بود، تاکید کرد: آمریکا به صورت ویژه در موضوع [برجام]در شورای حکام، در انزوای کامل قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 226

به "میخائیل اولیانوف: اگر آمریکا برجام را منحرف کند ایران هم پروتکل الحاقی را اجرا نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میخائیل اولیانوف: اگر آمریکا برجام را منحرف کند ایران هم پروتکل الحاقی را اجرا نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید