مناظره جنجالی مدیران روابط عمومی باشگاه های سپاهان و پرسپولیس

به گزارش چه خبر آنلاین، مدیران روابط عمومی دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس توضیحاتی را درباره اتفاقات و حواشی ملاقات دو تیم ارائه کردند.

مناظره جنجالی مدیران روابط عمومی باشگاه های سپاهان و پرسپولیس

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، کاوه علی اسماعیلی مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس درباره اتفاقات قبل و پس از بازی روز گذشته سپاهان و پرسپولیس در هفته بیست و دوم لیگ برتر گفت: فوتبال ایران روز خیلی بدی را سپری کرد و همین جا باید از همه عذرخواهی کنم. بازی حساس بود و این امر می تواند اولین مستمسک داستان باشد، اما از لحظه ورود ما به اصفهان اتفاقاتی رخ داد. با روحیه بسیار خوب، انرژی بالا و تصور دوستی بین سپاهان و پرسپولیس و بدون این که اتفاق بدی رخ بدهد، وارد این شهر شدیم، اما متأسفانه اتفاقاتی باورنکردنی رقم خورد.

علی اسماعیلی اضافه نمود: راننده اتوبوس ما در زمان ورود مجبور شد دو بار جهت خود را تغییر بدهد تا به تجمع هواداران سپاهان که تقریبا هیچ احترامی برای ما قائل نبودند برنخورد. از جهت فرعی وارد شهر شدیم و به همین دلیل با حدود 40 دقیقه تأخیر به نشست هماهنگی قبل از مسابقه رسیدیم. ناظر بازی و نمایندگان سازمان لیگ از این موضوع تعجب کردند. پس از ورود به هتل با هواداران سپاهان روبرو شدیم که علیه باشگاه و بازیکنان پرسپولیس شعار دادند، اما سکوت کردیم و بچه های ما بدون هیچ گونه حرفی وارد اتاق های خود شدند.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اضافه نمود: فکر می کنم از صبح روز گذشته اتفاقات عجیب تری آغاز شد و مواردی در مقابل هتل رقم خورد. هواداران ما آمده بودند و هواداران موتورسوار سپاهان هم حضور داشتند. دوست نداریم همه چیز را به گردن همه هواداران حریف بیندازیم. اتفاقات خوب و بد همه جا هست، اما بعضی به دلیل حساسیت ها امکان دارد رفتارهایی داشته باشند. محرم نویدکیا قبل از بازی به هواداران سپاهان هشدار داد و بیان کرد نمی دانم چگونه باید از آ نها بخواهم وارد حواشی نشوند.

در ادامه علی ناظری مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان روی خط آمده و مطرح کرد: کاوه علی اسماعیلی و افشین پیروانی مدعی هستند هواداران سپاهان مقابل هتل این تیم تجمع کردند درحالی که هواداران خود پرسپولیس در این محل حضور داشته و تیم شان را تشویق کردند.

ناظری اضافه نمود: نمی دانم این مظلوم نمایی از کجا نشأت گرفته، اما تمام مستندات خود را آماده نموده و برای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال می کنیم. چنین تجمعی نداشتیم و فیلم های موجود را هم در اختیار کمیته انضباطی قرار می دهیم. جدا از مسائل داوری بازی خوبی بود، اما پس از مسابقه یکی از بازیکنان پرسپولیس که فکر می کنم سعید آقایی بود به تصویربردار حمله کرد و در فیلم ها این موضوع معین است. نمی دانم چرا این کار را انجام داده و دوربین آن تصویربردار را زمین زدند که سبب شکستگی اش شد. از بالا و پایین و دوربین های مداربسته ورزشگاه فیلم داریم.

مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان درباره این که آیا این تصویربردار با گوشی موبایل خود مشغول فیلم دریافت بوده، شرح داد: وی با دوربین وفورو مشغول فیلمبرداری بود. افشین پیروانی و علیرضا اشرف از ابتدای امر بحث امنیت را مطرح کردند. اشرف می گفت در هتل محبوس شده ایم و جرثقیل آمده است. نمی دانم این صحبت ها از کجا نشأت گرفته بود، البته علی اسماعیلی حرف خاصی نزد.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفت: اصلاً دوست نداریم وارد مسائلی شویم که رابطه دو باشگاه از این بدتر گردد. ناظری در باشگاه سپاهان نقشی را برعهده دارد و مجبور است صحبت هایی را مطرح کند که در حمایت از هواداران خودشان باشد، اما ما فقط در خصوص مسائل واقعی صحبت می کنیم. تیم پرسپولیس تا دو ساعت و نیم پس از بازی داخل ورزشگاه بود و به ما اجازه خروج نمی دادند. دلیل این موضوع را هم خود ناظری می داند. روز گذشته در زمان خروج از هتل هواداران ما مقابل درب ورودی هتل حضور داشتند اما برای اتوبوسی که سمت هتل حرکت می کرد اتفاقاتی رخ داد.

علی اسماعیلی مطرح کرد: از لحظه به لحظه این اتفاقات فیلم ثبت و ضبط شده، این مستندات را به کمیته انضباطی، کمیته اخلاق و مراجع بالاتر می فرستیم تا تصمیم گیری گردد. مقابل هتل محل اقامت مان دو سه بار صدای انفجار نارنجک های دستی کوچک را شنیدیم که تا به امروز به آن اشاره ننموده بودیم. وقتی اتوبوس تیم پرسپولیس به سمت ورزشگاه حرکت می کرد با مزاحمت هایی روبرو شدیم که مستندات آن هم کاملا موجود است.

علی اسماعیلی اضافه نمود: در زمان ورود ما به داخل ورزشگاه در یک تونل افرادی حضور داشتند که پرچم سپاهان دست آنها بود و مزاحمت هایی برای اعضای تیم پرسپولیس ایجاد کردند. راننده ای که ما را همراهی می کرد می گفت اینجا گفته اند به اتوبوس خسارت وارد شده در حالی که ما نگفتیم خسارتی وارد شده بلکه بیان کردیم به اتوبوس حمله شد و هواداران محترم سپاهان با دو دست خود به بدنه اتوبوس می کوبیدند که صدای بدی را به وجود آورد و موجب شد با ترس و اضطراب وارد ورزشگاه شویم. فکر می کنم اسم این حرکت ایجاد شرایط ناامن برای تیم میهمان باشد.

در ادامه ناظری شرح داد:ما هیچ مسئله ای با باشگاه پرسپولیس نداریم.

علی اسماعیلی هم پاسخ داد ما هم با سپاهان مسئله ای نداریم.

مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان ادامه داد: از زمان ورود تیم پرسپولیس به اصفهان مجموعه رسانه ای این باشگاه اخباری را فراوری کردند و فراوری خبر ما هم معین است. این گونه حرف زدن دور از اخلاق است. از لحظه ورود این تیم به اصفهان تنها حاشیه فراوری شد. فراوری خبر هر دو باشگاه معین است. تا به امروز هم سکوت نموده ایم و من اولین نفری هستم که از باشگاه سپاهان درباره مسائل صحبت می کنم.

ناظری اضافه نمود: اصلاً این مسائلی که پرسپولیسی ها مطرح می نمایند وجود نداشت. دوستان یکی از رسانه ها با دو راننده اتوبوسی که پرسپولیس را به باشگاه آوردند مصاحبه کرد که فیلم آن موجود است. اگر مستندی وجود دارد باشگاه پرسپولیس ارائه بدهد.

ناظری ادامه داد: می خواهم از علی اسماعیلی بپرسید که تیم پرسپولیس با چند ماشین اسکورت نیروی انتظامی به ورزشگاه آمد، چگونه به اتوبوس این تیم حمله شده ولی آسیبی وارد نشده است. خیلی هیجانی موضوع را تعریف نموده و می گویند اضطراب به بازیکنان ما وارد شده، دلیل اضطراب چیست و چه اتفاقای اتفاق افتاده؟ با زحمت نیروی انتظامی و برادران ناجا تیم پرسپولیس به ورزشگاه آمد و چه اتفاقی رخ داد که می گویند اتوبوس آسیب دیده است. برای خروج از ورزشگاه نقش دنیا هم مسئله ای نبود و فقط نیروی انتظامی می خواست این تیم را مستقیم به فرودگاه اسکورت کند.

ناظری در باره دلیل به حاشیه کشیده شدن بازی سپاهان و پرسپولیس در اصفهان گفت: علت معین است، وقتی پیروانی و دوستان ما در باشگاه پرسپولیس وارد شهر می شوند از همان ابتدا آغاز به فراوری محتوای رسانه ای حاشیه دار می نمایند. این موضوع حجم هیجان را بالا می برد. تا به امروز هیچ فراوری محتوای حاشیه سازی نداشتیم و همه سکوت کردیم. محمد رضا ساکت، رضا فتاحی و سایر دوستان صحبتی انجام ندادند.

علی اسماعیلی در ادامه اضافه نمود: علت این اتفاقات در اصفهان معین است و ما از قبل می دانستیم چنین مسائلی رقم می خورد. یک روز قبل از سفرمان نامه ای به سازمان لیگ فرستاده و تمام موارد حتی ماجرای موتورسوارها را گوشزد کردیم. از قبل تجربه داشتیم، سال هاست که با سپاهان در لیگ برتر بازی می کنیم و دستکم داخل زمین رقیبان محترمی برای هم هستیم، اما بیرون از زمین اتفاقاتی رخ می دهد.

علی اسماعیلی اضافه نمود: خود ناظری در جلسه هماهنگی حضور داشت که فتاحی گفت باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ نامه داده، می دانستیم چنین اتفاقی می افتد، اما دوستان اعتمادی به این نامه نداشتند و دیدید داستان به کجا کشید. فکر می کنم این اتفاقات باید به وسیله مرجع بالاتری پیگیری گردد و هر بحثی انجام بدهیم امکان بدهیم دوستی هایمان تحت تأثیر قرار بگیرد. این اتفاق درست نیست وقتی خودمان نگفتیم اتوبوس آسیب دیده، خبرنگاری به سراغ راننده اتوبوس برود و بگوید ما ادعا نموده ایم، کجا ادعا کردیم؟

ناظری اضافه نمود: علیرضا اشرف چنین ادعایی داشت و با انتشار یک استوری گفت نمی توانیم از هتل خارج شویم.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اضافه نمود: 18 سال است در مطبوعات و رسانه ها کار می کنم، اما هیچ وقت فردی که پس از بازی فیلم می گرفت را ندیدم. در هفته های نخست همین لیگ تجربه ملاقات استقلال و فولاد خوزستان را داشتیم و دیدید که چه ماجرایی پیش آمد، همه مربیان و بازیکنان تحت تأثیر جریان های بازی قرار می گیرند و امکان دارد حرفی بزنند و آن فرد بدون مجوز و اجازه مشغول تصویربرداری بود.

ناظری ادامه داد: در آخر بازی عزت الله پورقاز بی دلیل به سید جلال حسینی حمله و توپ را به سمت تونل شوت کرد. به وسیله عکاسان و اهالی رسانه که در آنجا حضور داشتند فیلم گرفته شده و همه چیز معین است.

ناظری اضافه نمود:پورقاز از بازیکنان بااخلاق ماست.

علی اسماعیلی هم تأکید کرد: تعجب ما هم از همین است. وی دوست قدیمی خودم است و تعجب می کنم چرا چنین کاری انجام داد.

مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان توضیح داد: سعید آقایی و فردی که ماسک با لگوی باشگاه پرسپولیس را روی صورت خود دارد به طرف تصویربردار ما حمله ور شدند.

علی اسماعیلی اضافه نمود: چرا باید تصویربردار سپاهان از ما فیلمبرداری کند؟ این موضوع را برای من روشن کنید. خود مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان مستند می گوید تصویربردار ما بوده و چه دلیلی برای این کار وجود دارد.

ناظری در ادامه این مناظره گفت: وی از خروج بازیکنان فیلم می گرفت و کاری به بازیکنان پرسپولیس نداشت.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این ادعا گفت: ناظری با فردی صحبت نمی کند که شغل رسانه ای داشته، سال ها کار رسانه ای نموده ام و تمام ریزه کاری ها را می دانم. دلیل انتخاب بعضی شعارها که باید در طول بازی پخش می شد چه بود؟

ناظری در پاسخ به این سوال علی اسماعیلی شرح داد: چه شعاری داده شده است؟ زمان پخش شعارها معین است و رأس سه دقیقه ای که در نظر گرفته شده بود پخش شد.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این ادعا گفت: درست است، رأس سه دقیقه پخش شد، اما محتوایش چه بود؟

ناظری در پاسخ به سؤال علی اسماعیلی مطرح کرد: از ابتدای لیگ همین شعارها در ورزشگاه نقش دنیا پخش می شد.

علی اسماعیلی هم پاسخ داد:ناظر بازی بعد از مسابقه گفت یکی از مسؤولان در اصفهان به من گفت این شعارها توهین به تیم پرسپولیس بود. کاملا دلایل و مکان مشکلاتی که به وجود می آید معین است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 850

به "مناظره جنجالی مدیران روابط عمومی باشگاه های سپاهان و پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناظره جنجالی مدیران روابط عمومی باشگاه های سپاهان و پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید