ممنوعیت فروش سیمان در خارج از بورس

به گزارش چه خبر آنلاین، تهران (پانا) -معاون وزیر صمت با بیان اینکه عرضه سیمان خارج از بورس ممنوع است، می گوید به غیر از 5 واحد تولیدی که نیمه فعال و یا غیرفعال هستند، مابقی کارخانجات کد بورسی دریافت نموده اند.

ممنوعیت فروش سیمان در خارج از بورس

به گزارش شبکه خبر، اسدالله کشاورز با بیان اینکه عرضه محصولات سیمان به وسیله بورس انجام می گردد، گفت: هم اکنون به غیر از 5 واحد فراوریی که نیمه فعال و یا غیرفعال هستند، مابقی کارخانجات کد بورسی دریافت نموده اند و به وسیله بورس عرضه سیمان صورت می گیرد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت اضافه کرد: مصرف کنندگان سیمان به 3 بخش تقسیم می شوند که شامل طرح های عظیم عمرانی، صنایع سیمان بر و عاملان فروش هستند که بیشتر آنها در بورس ثبت نام نموده و کد بورسی دریافت نموده اند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت بیان نمود: فروش سیمان خارج از بورس ممنوع است و اگر موردی مشاهد گردد به شدت برخورد می کنیم.

کشاورز گفت: با توجه به ظرفیت فراوری هر واحد فراوریکننده، کف عرضه تعیین و برای اجرا به واحدهای فراوریکننده ابلاغ شده است. در این برنامه تمام مراحل فراوری و عرضه به صورت مکاهمه و فیزیکی با همکاری سازمان حمایت رصد و پایش می گردد.

وی ادامه داد: با اقدامات وزارت صمت و وزارت نیرو حدود 80 درصد سیمان مصرف کارخانجات و احتیاج داخل تأمین شده است.

عرضه بیش از 1.3 میلیون تن سیمان در بورس به صورت هفتگی

بعلاوه عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان مهمان دیگر برنامه گفت: هر هفته در بورس بیش از یک میلیون و 300 هزار تن سیمان عرضه می گردد که احتیاج کشور در برترین حالت حدود 5 میلیون و 200 هزار تن در ماه است.

سید جواد جهرمی، معاون عملیات و نظارت بورس کالا هم گفت: بورس کالا یک پلتفرم معاملاتی است و در افزایش و یا کاهش قیمت کالاها مداخله ای ندارد و صرفاً گزارشگر فعالیت عرضه و تقاضا در بازار است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1012

به "ممنوعیت فروش سیمان در خارج از بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت فروش سیمان در خارج از بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید