مقاله: قالب بندی در اصفهان

به گزارش چه خبر آنلاین، استفاده از قالب های پلاستیکی در مواقعی که جنس زمین از سنگ بوده و از لحاظ پایداری در حالت ایده آل می باشد، صورت می گیرد. استفاده از این قالب ها سبب می گردد، در هنگام بتن ریزی، آب بتن از دست نرود.

مقاله: قالب بندی در اصفهان

یکی از بهترین انواع قالب بندی، قالب فلزی می باشد. این نوع قالب از استحکام، مقاومت و طول عمر بالایی برخوردار می باشد. استفاده از این قالب ها در پروژه های بزرگ مقرون به صرفه می باشد. از این قالب در پروژه هایی که عمق پی در آن ها بسیار زیاد است، استفاده می گردد. اتصالات این گونه قالب ها به شکل جوش بوده و از پیچ کم تری در آن استفاده می گردد.

از دیگر انواع قالب ها، قالب بتنی می باشد. آن چه که در قالب بندی بتنی حائز اهمیت می باشد، استحکام قالب ها و مهاربندی صحیح آن ها می باشد. از دیگر نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، نحوه قرارگیری قالب بتن می باشد. قرارگیری قالب بتن باید به گونه ای باشد که بتن از میان آن ها خارج نگردد. قالب هایی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد باید خنک باشند. چرا که در صورتی که قالب ها خنک نباشند، کیفیت بتن را کاهش داده و باعث تغییر رنگ آن می شوند و در پی آن بتن تغییر شکل می دهد. یکی از انواع قالب های بتنی قالب مدولار می باشد و در اندازه های مخنلف فراوری می گردد.

منبع مقاله: قالب بندی در اصفهان

انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1049

به "مقاله: قالب بندی در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: قالب بندی در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید