محمدآفریده: تمام مسائل در حوزه سینما به علت نبود اعتقاد به پژوهش است

به گزارش چه خبر آنلاین، تهران (پانا) - محمد آفریده، کارگردان، نویسنده و مدیر سینمایی معتقد است تمام مسائل نابسامان در حوزه سینما به علت نبود اعتقاد و عمل به پژوهش است و پژوهش می تواند منجر به قدرت و پیشتازی سینما گردد.

محمدآفریده: تمام مسائل در حوزه سینما به علت نبود اعتقاد به پژوهش است

محمدآفریده درباره اهمیت پژوهش در سینما گفت: سینما یک مجموعه به هم مرتبط و متصل است و این مجموعه به گذشته، حال، فرهنگ، جامعه، دانش، آگاهی، آموزش، مدیریت، عوامل، صنوف و... وصل است. برای رسیدن به یک فهم درست از یک امر، باید همه عوامل مؤثر بر آن را در نظر گرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه در حوزه های فرهنگی، پژوهش ها بیشتر زینت المجالس سازمان ها و مراکز شده است. حوزه های اجرایی مدت ها است که به خاطر گرفتاری های دائمی و بیشتر سیاست زدگی، فرصت بهره برداری از نتایج پژوهش ها را ندارند.

آفریده با اشاره به اهمیت پژوهش گفت: سینما می تواند تجلی فرهنگ، هنر و جامعه هر کشوری باشد. سینمایی در دنیا قدرتمند و پیشتاز است که از دانش و آگاهی برخوردار است و پژوهش، دانش و آگاهی است و سینمایی که به راستی و با ریاضت از قدرت این معرفت برخوردار باشد، بیمه است.

این مدیر سینمایی درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر آینده سینما گفت: سینما از دو بخش هنر و صنعت تشکیل می گردد و تا آنجایی که به هنر مرتبط است انسان بی هنر نمی تواند نفس بکشد و بدون صنعت هم انسان قادر نیست زندگی خود را پیش ببرد. لذا آینده سینما در دنیا بعد از کرونا، به نظرم روشن و پرانرژی و با نشاط تر است.

وی ادامه داد: انسان در طول تاریخ همواره سعی نموده از هر مسئله و مسئله ای، فرصتی برای ساختن آینده بهتر داشته باشد و طبیعت و سرشت بشر این است که با امید، سازنده تر به پیش برود. البته سینمای ما هم می تواند از این امر مستثنی نباشد.

لازم به ذکر است، اختتامیه چهارمین دوره پژوهش سال سینمای ایران به دبیری بهروز محمودی بختیاری خرداد ماه 1400 برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 832

به "محمدآفریده: تمام مسائل در حوزه سینما به علت نبود اعتقاد به پژوهش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدآفریده: تمام مسائل در حوزه سینما به علت نبود اعتقاد به پژوهش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید