مایکروسافت جایگزین گوگل در استرالیا!

به گزارش چه خبر آنلاین، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت درباره این مقررات جدید با اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا صحبت کرده و وی روز دوشنبه اعلام کرد مایکروسافت آماده است تا حضور موتور جست وجوی Bing را که با فاصله زیادی در رتبه دوم قرار گرفته است، توسعه دهد.

مایکروسافت جایگزین گوگل در استرالیا!

غول نرم افزاری مایکروسافت مطمئن است موتور جست وجوی Bing می تواند خلأی ناشی از خروج احتمالی گوگل از استرالیا را پر کند. اخیرا استرالیا وضع قوانینی را گفت که غول اینترنتی گوگل و شرکت شبکه اجتماعی فیس بوک را وادار می کند برای نمایش لینک های منابع رسانه ای استرالیایی به آن ها پول پرداخت کنند.

غول های فناوری این قوانین را غیرقابل اجرا خواندند و ماه گذشته گفتند اگر رگولاتور های استرالیا بخواهند قوانین مذکور را اجرا کنند، خدمات کلیدی خود در این کشور را حذف خواهند کرد. این خدمات شامل موتور جست وجوی گوگل است که 94 درصد از بازار جست وجوی اینترنت استرالیا را در اختیار دارد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت درباره این مقررات جدید با اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا صحبت کرده و وی روز دوشنبه گفت مایکروسافت آماده است تا حضور موتور جست وجوی Bing را که با فاصله زیادی در رتبه دوم قرار گرفته است، توسعه دهد.

موریسون بدون اشاره به جزئیات بیشتر به خبرنگاران گفت: در صحبتی که با ساتیا داشتم، مایکروسافت کاملا در این باره مطمئن بود. ما فقط می خواهیم قوانینی که در دنیای دیجیتال وجود دارد مشابه قوانین دنیای واقعی باشد.

سخنگوی مایکروسافت انجام این مذاکرات را تایید کرد و گفت: ما بر اهمیت بخش مطبوعات و ژورنالیسم در یک دموکراسی واقف بوده و چالش هایی که بخش مطبوعات در طول سالیان متمادی به واسطه تغییر مدل های کسب وکار و سلایق مصرف کنندگان با آن روبه رو بوده است را درک می کنیم.

براساس گزارش رویترز، جاش فرای دنبرگ، خزانه دار استرالیا یک روز پیش گفته بود مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک خواستار دیداری درباره این قانون شده بود و آن ها مذاکره کردند، اما وی در برابر این تغییر عقب نشینی نمی کند.

منبع: فرادید
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 674

به "مایکروسافت جایگزین گوگل در استرالیا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت جایگزین گوگل در استرالیا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید