طرح هوشمند شورلت تراورس برای بهبود رانندگی نوجوانان

به گزارش چه خبر آنلاین، بسیاری از افراد کم سن و سال یا بی تجربه هنگام رانندگی با خروج از پارکینگ مشکل دارند. اکنون شرکت شورلت در مدل شورلت تراورس2020 نوعی سیستم هوشمند را ایجاد نموده است که می تواند مسائل رانندگان کم تجربه را حل نمایند.

طرح هوشمند شورلت تراورس برای بهبود رانندگی نوجوانان

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سیستم تازه و هوشمند شورلت می تواند بسیاری از مسائل رایج در هنگام رانندگی را از میان بردارد و حل نماید.

شاید برایتان سوال باشد که این ویژگی تازه قرار است دقیقا چه بازخوردی داشته باشد. این ویژگی رانندگی تازه با این هدف اجرا می گردد که مسائل و رفتارهای خطرناک نوجوانان پشت فرمان خودرو به حداقل برسد. برای مثال این ویژگی تازه تا زمانی که اطمینان حاصل گردد که کمربندهای ایمنی قبل از آغاز حرکت بسته شده است، اجازه حرکت نمی دهد.

شورولت اعلام نموده که در این سیستم خودرو شرایط از حالت پارک تا حرکت 20 ثانیه وقفه ایجاد می نماید. نخستین فشار پای راننده روی پدال گاز نیز با یک زنگ و اعلان هشدار همراه می گردد که کمربند ایمنی خود را ببندید. البته هنوز معین نیست که اگر خودرو بعد از 20 ثانیه دوباره پارک کند یا پا روی ترمز بیاید چه اتفاقی رخ خواهد داد.

جالب است بدانید این سیستم حتی می تواند رادیو را نیز در صورت عدم رعایت نکات ایمنی خاموش کند. سیستم هشدار سرعت و کاهش شاخص های سرعت کلی نیز را تنظیم می نمایند و کل سرعت را به طور کامل کاهش می دهند.از سوی دیگر اگر نوجوانان حین رانندگی مرتب تخلف نمایند و سرعت غیرمجاز بروند، والدین می توانند یک کارت گزارش دریافت نمایند که نشان می دهد نوجوان آنان در حال اجرا حرکات غیرقانونی است.

منبع: انتخاب
انتشار: 3 دی 1401 بروزرسانی: 3 دی 1401 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1388

به "طرح هوشمند شورلت تراورس برای بهبود رانندگی نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح هوشمند شورلت تراورس برای بهبود رانندگی نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید