ترکیه: اظهار نظر ارمنستان درباره مدیترانه شرقی گستاخانه است

به گزارش چه خبر آنلاین، وزارت امور خارجه ترکیه اظهار نظر ارمنستان درباره شرق دریای مدیترانه را گستاخانه و ناشی از بی مسئولیتی این کشور دانست.

ترکیه: اظهار نظر ارمنستان درباره مدیترانه شرقی گستاخانه است

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آناتولی، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه طی پاسخ کتبی به اظهارات ارمنستان در ارتباط با فعالیت های اکتشافی کشور در شرق دریای مدیترانه گفت: اظهار نظر ایروان در این خصوص گستاخانه و ناشی از بی مسئولیتی این کشور است.

وی با اشاره به اینکه ارمنستان درباره جغرافیای دنیا و جایگاهش در این جغرافیا دچار اشتباهی اساسی شده است، توضیح داد: موضوع مورد بحث در اینجا دریاچه سوان نیست بلکه مدیترانه شرقی است.

آکسوی اضافه نمود: پس از اظهارات تحریک آمیز ارمنستان در خصوص توافقنامه سور٬ ابراز عقیده این کشور در خصوص دریای مدیترانه شرقی گستاخانه است. اظهار نظر امارات و فرانسه و همچنین ارمنستان که در مدیترانه شرقی هیچ حق و حقوقی ندارد نشانگر ابعاد جدیدی از توطئه های موذیانه علیه ترکیه است.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه بر تعهد آنکارا در حمایت از حقوق خود و ترکهای قبرس ناشی از قوانین بین المللی تأکید کرد و گفت: هیچ اتحادی نمی تواند از این امر جلوگیری کند. کسانی که فکر دیگری به غیر از این دارند از تاریخ درس نگرفته اند.

وی همچنین بر تداوم حمایت همه جانبه از آذربایجان تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 297

به "ترکیه: اظهار نظر ارمنستان درباره مدیترانه شرقی گستاخانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: اظهار نظر ارمنستان درباره مدیترانه شرقی گستاخانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید