ترامپ، ویروسی میکروسکوپی در بدن ملت آمریکا

به گزارش چه خبر آنلاین، فارس نوشت:یک روزنامه انگلیسی در یادداشتی آورده است، رئیس جمهور آمریکا نه ویروس کشنده کرونا بلکه، رسانه ها را دشمن اصلی این کشور می داند.

ترامپ، ویروسی میکروسکوپی در بدن ملت آمریکا

روزنامه گاردین در یادداشتی آورده است، پس از گذشت سه ماه از ورود ویروس کرونا به آمریکا و مرگ بیش از 20 هزار نفر، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور گمان می کند، رسانه ها دشمن اصلی آمریکا هستند.

در این یادداشت آمده است: [این دشمن] چندان هم آن طور که او بارها اعلام کرده است نامرئی نیست. این دشمن ویروسی باهوش که آنتی بیوتیک ها را در جهان بلا استفاده کرده نیست. بلکه در واقع [این دشمن] رسانه است.

نویسنده این یادداشت در عباراتی طعنه آمیز خطاب به اهل رسانه نوشت: بله شما می دانید چه کسی هستید، شما مأموران ویروسی انجام خرابکاری هستید. به خاطر شما فرمانده کل قوای دلاور ما مجبور شد بخش زیادی از به اصطلاح نشست خبری دوشنبه عید پاک خود را به مبارزه با قسمتی از همه گیری اختصاص دهد که واقعا نیاز بود: چه خبر آنلاین.

وی اضافه کرد: شاید بیمارستان ها به نقطه فروپاشی رسیده باشند و اقتصاد نیز شاید تحت فشار باشد. ولی قهرمان آمریکایی شجاع ما منابع با ارزش کاخ سفید را به مهم ترین کار اختصاص داد: تکذیب تحقیقات روزنامه نیویورک تایمز در این خصوص که چگونه او از زمان شیوع ویروس در [استان] هوبی [چین]، چند ماه زمان را از دست داد.

این یادداشت توضیح می دهد، هنگامی که پائولا رید خبرنگار شبکه سی بی اس از ترامپ پرسید دولت او کل ماه فوریه (بهمن-اسفند) را چکار می کرد، ترامپ پاسخ داد لیست کارهایش را به او خواهد داد. ترامپ اضافه کرد: ببین، ببین، شما می دانید که [رسانه ای] جعلی هستید. مردم نسبت به شما آگاهی دارند. به خاطر همین رتبه مقبولیت شما پایین است.

نویسنده یادداشت خطاب به ترامپ می گوید: نیمه اول ماه (فوریه) گفتید که هوای گرم باعث می شود ویروس از بین برود. نیمه دوم ماه گفتید اوضاع به میزان زیادی تحت کنترل است. در پایان ماه گفتید شمار مبتلایان تا چند روز آینده کمتر شده و به صفر می رسد. اوه بله و شما پیش بینی کردید که یک روز این ویروس مثل یک معجزه ناپدید خواهد شد. رهبر تاریخی ما مانند یک معجزه، ماه فوریه را از حافظه جمعی ما پاک کرد، زیرا مگر فوریه تا کنون برای آمریکا چه کرده است؟ این ماه حتی 30 روزه هم نیست.

وی می افزاید: روز دوشنبه آنتونی فائوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا به خاطر انتخاب کلماتش در یک مصاحبه تلویزیونی ابراز ندامت کرد. او چه گفته بود که تا این حد به احساسات رئیس جمهور لطمه زده بود؟ حرفی کاملاً واضح: اگر قرنطینه زودتر اعمال می شد جان افراد بیشتری حفظ می شد.

در ادامه یادداشت آمده است، ترامپ در کنفرانس خبری روز دوشنبه در توضیح بازنشر توئیت حاوی #اخراج فائوچی گفت، این نظر فرد دیگری است. همه از آنتونی راضی نیستند. قرار نیست همه از همه راضی باشند.

نویسنده یادداشت در پایان بیان می کند: این رئیس جمهور یک ویروس میکروسکوپی ریز در بدن یک ملت بسیار بزرگ است. کدام موجود زنده دیگری مدعی می شود که در کل کشورش اختیار تام دارد؟ فقط نوعی جهش یافته از حیات که با اتکا بر خط نانوشته قانون اساسی توان بقا دارد که می گوید زمانی که فردی رئیس جمهور ایالات متحده می شود، اختیارات تام دارد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 146

به "ترامپ، ویروسی میکروسکوپی در بدن ملت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ، ویروسی میکروسکوپی در بدن ملت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید