بررسی حذف ارز 4200 تومانی در جلسه غیررسمی کمیسیون تلفیق

به گزارش چه خبر آنلاین، تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 گفت در نشست امروز صبح این کمیسیون موضوع حذف ارز 4200 با حضور وزیر جهادکشاورزی و معاون سازمان برنامه و بودجه بررسی و دغدغه نمایندگان درباره حذف ارز ترجیحی مطرح شد.

بررسی حذف ارز 4200 تومانی در جلسه غیررسمی کمیسیون تلفیق

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 در حاشیه نشست امروز صبح این کمیسیون، گفت: جلسه کمیسیون تلفیق به صورت غیررسمی و با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه، ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و معاون وزیر بهداشت و درمان برای بررسی موضوع حذف ارز 4200 تومانی در بودجه سال آینده برگزار گشت.

وی ادامه داد: دولت در جلسه در خصوص اینکه ارز 4200 تومانی منجر به رانت و فساد در کشور شده است، مطالبی را مطرح و گفت که دولت تصمیم دارد با حذف ارز یارانه ای، منابع ناشی از این حذف را به صورت مستقیم در اختیار مردم قرار دهد.

زارع تاکید کرد: رویکرد نمایندگان مجلس در بررسی بودجه سال 1401 و بحث حذف ارز ترجیحی به لزوم توجه به تامین معیشت مردم با توجه به تورم موجود است. درآمد بسیاری از مردم با توجه به این تورم کافی نبوده و بسیاری در منطقه ها محروم دچار مسائل اساسی هستند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401، اظهار کرد: نمایندگان در این نشست به دولت گفتند که چه سیاست و برنامه ای را برای بعد از حذف ارز 4200 تومانی مدنظر قرار داده اند تا این یارانه در اختیار مردم قرار بگیرد. پرداخت این یارانه به صورت نقدی یا غیرنقدی و چگونگی تامین کالاهای اساسی با وجود نرخ تورم ناشی از حذف ارز یارانه ای برای نمایندگان جای سوال داشت و دغدغه ها و سوالات خود را مطرح کردند.

وی بیان کرد: وزیر جهاد کشاورزی و پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه ضمن پاسخ سوالات نمایندگان در خصوص سیاست های دولت برای تامین کالاهای اساسی و رساندن آن ها با قیمت مناسب در اختیار مردم، شرحاتی را ارائه دادند.

زارع شرح داد: کمیسیون تلفیق بودجه در نوبت عصر امروز نیز با موضوع بررسی حذف ارز 4200 تومانی در بودجه سال آینده نشست خود را به صورت غیر رسمی برگزار خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1205

به "بررسی حذف ارز 4200 تومانی در جلسه غیررسمی کمیسیون تلفیق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی حذف ارز 4200 تومانی در جلسه غیررسمی کمیسیون تلفیق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید