آنالیز بورس در جلسه سران 3 قوه ، خبر مهم بورس در راه است؟

به گزارش چه خبر آنلاین، به گزارش خبرنگاران، پس از تغییر دامنه نوسان بورس این بار به نظر می رسد خبر مهم دیگری برای سهامداران در راه باشد.

آنالیز بورس در جلسه سران 3 قوه ، خبر مهم بورس در راه است؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفته است: بورس محور اصلی نشست شورای هماهنگی مالی سران سه قوه در روز دوشنبه است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در مصاحبه با تسنیم، با اشاره به شرایط بازار سرمایه، اظهار کرد: با توجه به وضعیتی که در بازار بورس رخ داد و دعوت مسئولان و استقبالی که از طرف مردم برای حضور در بورس صورت گرفت و مردم هم به بورس به عنوان یکی از بازارهایی که نقدینگی در آن می تواند به نحو مطلوبی به نفع فراوری و اقتصاد کشور مدیریت گردد، اعتماد و در این بازار سرمایه گذاری کردند تا جایی که تعداد سهامداران به بیش از 45 میلیون نفر از جمعیت کشور افزایش یافت.

وی اضافه نمود: متأسفانه با سوءمدیریت ها و با اشکالاتی که در نوع اداره و نظارت بر بازار سرمایه و همچنین به نوعی تضاد منافعی که برای بعضی از افراد در سطح شورای بورس بوده و علاوه بر آن سیاست های غلطی که دولت در بورس اتخاذ کرد، سرمایه داران خرد بسیار آسیب دیدند و احساس آنها بر این است که سهم زیادی از سرمایه خودشان را از دست داده اند.

عضو هیئت رئیسه توضیح داد: با توجه به شرایط بورس کوشش ها و اقدامات فراوانی از سوی مجلس برای حل این مشکل انجام شد تا اینکه نهایتاً با پیگیری هایی که از طرف مجلس و شخص آقای قالیباف رئیس قوه مقننه صورت گرفت، مقرر شده است تصمیم گیری درباره بورس در دستور کار جلسه روز دوشنبه (30 فروردین) شورای هماهنگی مالی سران 3 قوه قرار گیرد، قرار است در این جلسه در این باره تصمیم گیری گردد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: انتظار از رؤسای 3 قوه این است تصمیمی اتخاذ نمایند که بازار سرمایه کشور از این وضعیتی که است رهایی یابد و افرادی که ضررهای فراوان زیادی کردند به ویژه حقیقی ها به نوعی امیدوار گردد و اعتمادشان به این بازار برگردد و همچنین راجع به کسانی که در این شرایط با استفاده از رانت های اطلاعاتی در تلاطمی که ایجاد شده بود سودهای زیادی را به دست آوردند، اتخاذ تصمیم گردد.

وی با تأکید بر اینکه ادامه این فرایند باعث خروج هرچه بیشتر سرمایه از بازار بورس می گردد، گفت: هرچه مردم نسبت به بازار سرمایه بی اعتماد شوند به سمت خرید ارزهای دیجیتالی که خاتمه مبهمی دارد و معلوم نیست که چه زمان و به چه صورت باعث آسیب به مردم گردد خواهند رفت و یا سرمایه ها به سمت ارز و سکه و مسکن خواهد رفت که اینها هم آثار نامطلوبی را در اقتصاد خواهد گذاشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: تصمیم گیری درست سران 3 قوه در روز دوشنبه راجع به بورس بسیار اثرگذار خواهد بود و با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را نیز پیشِ رو داریم این می تواند حرکت تشویق نماینده مردم باشد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 809

به "آنالیز بورس در جلسه سران 3 قوه ، خبر مهم بورس در راه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز بورس در جلسه سران 3 قوه ، خبر مهم بورس در راه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید