این گیاهان اکسیژن تازه به ریه های شما می رسانند

به گزارش چه خبر آنلاین، گیاهان زیادی وجود دارند که ضمن آسان بودن نگهداری آن ها، به پاکسازی آلاینده های هوا یاری می نمایند.

این گیاهان اکسیژن تازه به ریه های شما می رسانند

وجود گیاهان تصفیه کننده هوا در خانه، یکی از موثرترین روش ها برای مقابله با آلودگی های هوایی پیرامون ماست. همه ما می دانیم هوای آلوده، چه تاثیر مضری بر سلامتی جسمی و حتی روانی ما خواهد داشت. در این مقاله از مجله اینترنتی دلتا، ساده ترین راه مقابله با آلودگی هوا را به شما معرفی خواهیم کرد.

عناوین مطلب

 • چرا وجود گیاهان تصفیه کننده هوا در خانه لازم است؟
 • گیاهان مناسب سم زدا و تمیز کننده هوا
  • پاپیتال
  • پتوس از گیاهان تصفیه کننده هوا
  • فیلودندرون
  • آگلونما
  • فیکوس از گیاهان تصفیه کننده هوا
  • بعلاوه بخوانید:

چرا وجود گیاهان تصفیه کننده هوا در خانه لازم است؟

نفس کشیدن در شهرهای بزرگ به علت منابع مختلف و متفاوت آلاینده هوا، بخصوص در قرن بیست و یک، که هر روز بر حجم آلودگی هوا افزوده می گردد، بسیار سخت است. این روزها دیگر همه می دانند که گاز دی اکسید کربن تنها گاز آلوده کننده هوا نیست. گاز متان فراوری شده به وسیله کارخانجات صنعتی، سوخت های مازوت این کارخانه ها، سوخت مصرفی خودروها، موتور سیکلت ها و سایر وسایل حمل و نقل عمومی نیز تاثیر بسزایی در افزایش آلودگی هوا دارند.

عادت کردن به نفس کشیدن در این هوای آلوده، یکی از معایب زندگی در شهرهای بزرگ است. این درحالی ست که، سبک زندگی انسان امروزی راهی برای فرار از این هوای آلوده و نفس کشیدن در هوایی پاک تر را میسر نمی نماید. پس راه چاره چه خواهد بود؟ ساده ترین روش برای مبارزه با آلاینده های هوا استفاده از گیاهان تصفیه کننده هوا در خانه است.

گیاهان مناسب سم زدا و تمیز کننده هوا

پاپیتال

گیاه زیبای پاپیتال با آن برگ های ریز و کوچک را معمولا با نام گیاه عشقه می شناسید. این گیاه به طور معمول بیشتر به صورت رونده روی درخت ها و دیوارها رشد می نماید. با این وجود گلدان ها هم می توانند پذیرای این گیاه زیبا در منازل باشند. بنزن و فرمالدهید سم هایی هستند که این گیاه از بین می برد.

پتوس از گیاهان تصفیه کننده هوا

یکی از گیاهان مهم در ردیف گیاهان سم زدا، گیاه پتوس است. گیاه پتوس را با نام های (Pothos) یا Devils Ivy می شناسند. نگهداری از این گیاه آپارتمانی بسیار ساده است و به تنهایی به جنگ با آلاینده های هوا و سم های خانگی می رود. سم هایی که این گیاه از بین می برد: زایلین، بنزن، فرمالدهید و تری کلرواتلین.

فیلودندرون

فیلودندرون با نام انگلیسی (Philodendron) و با آن برگ های قلبی شکل زیبایش، یکی از برترین گیاهان آپارتمانی است. فرمالدهید سمی است که به وسیله این گیاه از بین می رود.

آگلونما

گیاه آگلونما (Aglaonema) که با نام Chinese Evergreen نیز شناخته می گردد، گونه های بسیار متنوعی دارد و نگهداری آن بسیار راحت است. آنها با هر شرایطی سازگار هستند، اما زمانی که در خاک با آبکشی مناسب، هوای مرطوب و نور کم تا میانه قرار بگیرند، رشد بهتری خواهند داشت. توصیه می گردد که آگلونما را دو بار در سال با خاک و کود مناسب تقویت کنید. سم هایی که از بین می برد فرمالدهید و زایلین هستند.

فیکوس از گیاهان تصفیه کننده هوا

گیاهی همواره سبز و بومی هند که بسیار مقاوم است. این گیاه علاقه زیادی به روشنایی، نور فیلتر شده، آبیاری هفتگی در تابستان و دو هفته یکبار در زمستان دارد. قابلیت رشد این گیاه در گلدان های کوچک بسیار زیاد است. (Ficus elastic) یا Rubber plants نام های انگلیسی و علمی گیاه هستند. زایلین، بنزن، فرمالدهید و تری کلرواتلین از جمله سم هایی هستند که این گیاه از بین می برد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب راه چارههایی برای روشن تر کردن خانه های کوچک را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 21 فروردین 1402 بروزرسانی: 21 فروردین 1402 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1437

به "این گیاهان اکسیژن تازه به ریه های شما می رسانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این گیاهان اکسیژن تازه به ریه های شما می رسانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید