امهال بازپرداخت تسهیلات کرونا در حوزه گردشگری تا 6 ماه دیگر

به گزارش چه خبر آنلاین، معاون گردشگری کشور از امهال بازپرداخت تسهیلات کرونا در حوزه گردشگری تا خاتمه شهریورماه 1400 خبر داد.

امهال بازپرداخت تسهیلات کرونا در حوزه گردشگری تا 6 ماه دیگر

خبرنگاران: ولی تیموری معاون گردشگری کشور گفت: با پیگیری های اجرا شده از سوی وزارت میراث فرهنگی و قولی که به فعالان حوزه گردشگری داده بودیم، بازپرداخت تسهیلات بانکی حوزه گردشگری که در قالب بسته های حمایتی دوگانه در سال گذشته پرداخت شده بود، تا سرانجام شهریورماه سال جاری امهال شد.

او اضافه کرد: امهال مالیات و حق بیمه کارفرمایی نیز در حال پیگیری ا ست.

گفتنی است؛ بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مهر ماه به تمامی کسب و کار های گردشگری باتوجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره، تسهیلاتی از 160میلیون ریال تا 9میلیارد ریال با نرخ سود 12 درصد و با دوره تنفس حدود شش ماه اختصاص پیدا کرد که این زمان تا سرانجام شهریور 1400 تمدید شد.

مبلغ این وام به تفکیک برای راهنمایان گردشگری 200 میلیون ریال، دفاتر خدمات مسافرتی بین یک میلیارد و 500میلیون ریال تا سه میلیارد ریال، شرکت های حمل و نقل گردشگری 800 میلیون ریال، مؤسسات آموزش گردشگری 600میلیون ریال، شرکت های عامل تطبیق 500میلیون ریال، ارزیابان و عوامل تطبیق 160میلیون ریال، اقامتگاه های بوم گردی و سنتی براساس تعداد اتاق، مساحت و درجه واحد بین 800میلیون تا 2میلیارد ریال، هتل ها بر حسب ستاره و تعداد اتاق از دو میلیارد تا 9میلیارد ریال، و هتل آپارتمان ها، متل ها و مهمانپذیر ها به تفکیک درجه و تعداد اتاق از دو تا سه میلیارد و 500میلیون ریال تعیین شده است.

همچنین سفره خانه های سنتی و واحد های پذیرایی بین راهی، مراکز سرگرمی و تفریحی، مجتمع های گردشگری وآب درمانی دارای مجوز فعالیت از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی براساس نوع و درجه واحد بین یک تا سه میلیارد و 500میلیون ریال می توانند دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 800

به "امهال بازپرداخت تسهیلات کرونا در حوزه گردشگری تا 6 ماه دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امهال بازپرداخت تسهیلات کرونا در حوزه گردشگری تا 6 ماه دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید