اقبالی: باید نگران باشیم و دل مان را به پیروزی 3 گله خوش نکنیم، مگر تیم ملی صاحب ندارد که سرمربی اش از اتوبوس جا می ماند؟

به گزارش چه خبر آنلاین، کارشناس فوتبال ایران خلاف نظر دراگان اسکوچیچ اعتقاد دارد در این شرایط باید نگران تیم ملی بود.

اقبالی: باید نگران باشیم و دل مان را به پیروزی 3 گله خوش نکنیم، مگر تیم ملی صاحب ندارد که سرمربی اش از اتوبوس جا می ماند؟

مسعود اقبالی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عملکرد تیم ملی ایران در ملاقات با سوریه که با پیروزی 3 بر صفر شاگردان دراگان اسکوچیچ همراه بود، گفت: به نظر من این بازی خیلی بدی بود. تیم ملی ایران به ویژه در استفاده از بازیکنان لژیونر خوب کار نکرد. تیم ملی در خط دفاعی خیلی متزلزل بود و ارتباط خوبی بین خطوط مختلف دیده نمی شد. سوری ها چند فرصت خوب داشتند که یا بیرانوند به خوبی دفع کرد و یا با یاری تیر، دروازه ما باز نشد. بازیکن شماره 10 حریف خیلی تیم ما را اذییت کرد و هر کاری دلش می خواست انجام می داد و این نشان می دهد ما در خط میانی و دفاعی انسجام لازم را نداریم و این خیلی بد است.

در تیم ملی بعضی از بازیکنان اصلاً نمی دوند

این کارشناس فوتبال توضیح داد: تیم ملی باید مقابل عراق و بحرین بازی کند و اگر مقابل این تیم ها یک تساوی هم بدهیم کارمان تمام است، بعد ما می خواهیم در این بازی های سخت این گونه بازی کنیم؟! تیم ملی از لحاظ تاکتیکی مسائل زیادی دارد به طور مثال پرسینگ در زمین حریف اصولی دارد اما ما اصلاً این اصول را رعایت نمی کنیم. در تیم ملی بعضی از بازیکنان اصلاً نمی دوند. طارمی در زمین راه می رفت و سردار موقعیت های صددرصدش را به راحتی از دست می داد، در حالی که در مقابل بحرین و عراق باید از تک موقعیت ها استفاده کنیم. خیلی نمی توان راحت از این موضوعات گذشت.

با این شرایط نمی توانیم عراق و بحرین را شکست دهیم

اقبالی بیان کرد: بچه ها باید در زمین تمرکز و همکاری بیشتر و بهتری داشته باشند. در یک صحنه 5 بازیکن ما در مقابل 2 بازیکن حریف بود ولی طارمی توپ را خودش زد، در صورتی که می توانست این فرصت را به بهترین شکل به هم بازیانش ارائه کند. اگر می خواهیم عراق و بحرین را بیرون از خانه شکست دهیم، به این شکل نمی توانیم کاری انجام دهیم.

نباید دل مان را به 3 گل مقابل سوریه خوش کنیم

وی با بیان اینکه نباید دل مان را به این 3 گل مقابل سوریه خوش کنیم یادآور شد: گل اول ما که زودهنگام به ثمر رسید و به نوعی تیم حریف غافلگیر شد، البته کنعانی زادگان به زیبایی ضربه سر زد. گل دوم نیز روی ضد حمله و حرکت خوب بیرانوند بود و گل سوم نیز کریم انصاری فرد روی خلاقیت انفرادی اش کار کرد. در نیمه دوم، بازی از ما گرفته شد و این خیلی بد است، آنهم در حالی که چند بازیکن اصلی سوریه در این بازی غایب بودند.

فاصله و خلاء زیادی بین خطوط مان داشتیم

کارشناس فوتبال ایران افزود: وقتی تیمی با 4 دفاع بازی می نماید، دفاع های کناری باید رونده باشند و بتوانند جلو بیایند اما در سمت چپ میلاد محمدی عملاً کاری نمی کرد و در راست نیز سلمانی نفوذ نداشت. میلاد محمدی در گذشته خیلی خوب جلو می آمد و موقعیت ایجاد می کرد اما در این بازی دفاع های کناری ما کجا بودند؟ تیم ملی بیشتر از کانال میانی حمله می کرد. الان در فوتبال روز جهان فاصله بین خط دفاع و حمله 30 متر است اما ما فاصله و خلاء زیادی بین خطوط مان داشتیم.

الان وقت بدنسازی نیست

این مدرس فیفا ابراز داشت: بحرین فوتبال تیمی خوبی دارد و از بلوغ تاکتیکی خوب بهره مند است. عراق هم همینطور است و ما به این شکل مقابل این تیم ها به مشکل بر می خوریم. تا خرداد ماه که مسابقات انتخابی جام جهانی برگزار می گردد مهلت داریم و سرمربی تیم ملی تیم ملی بیشتر باید روی مسائل تاکتیکی و فنی کار کند. الان وقت این نیست که روی بدنسازی کار گردد. در این شرایط بازیکنی که از کوران مسابقات می آید، احتیاج آنچنانی به بدنسازی ندارد که سرمربی تیم ملی گلایه نموده که تیم مربی بدنساز ندارند. در این فرصت باید روی کار تیمی تمرکز باشد. سرمربی باید در فاز های دفاعی و میانی و حمله انسجام و هماهنگی ایجاد کند.

مگر تیم ملی صاحب ندارد که سرمربی اش از اتوبوس جا می ماند؟

اقبالی با اشاره به اینکه بعد از بازی اتوبوس تیم ملی، اسکوچیچ و حاج صفی را جا گذاشته و به هتل رفته است، گفت: مگر تیم ملی صاحب و سرپرست ندارد که این اتفاقات عجیب رخ می دهد؟ سوء مدیریت و سوء تشکیلات بی داد می نماید. مگر می گردد بعد از بازی کادر مربیگری را جا بگذاری و به هتل بروی؟ کی روش نکات منفی زیادی داشت اما نکته مثبتش این بود که بچه ها او را به عنوان سرمربی تیم ملی پذیرفته بودند و با هم ارتباط خوبی داشتند اما الان چه؟ ارتباط روانی و عاطفی بین کادر و بازیکنان خیلی اهمیت دارد. بحث فنی یک طرف و بحث روانی هم یک طرف.

عکس نظر اسکوچیچ باید نگران تیم ملی باشیم

وی درباره اینکه اسکوچیچ بعد از بازی با سوریه اعلام نموده بود برای آماده کردن تیم ملی نگران نباشید، بیان کرد: عکس نظر اسکوچیچ معتقدم با این شرایط خیلی باید نگران باشیم و این واقعیت است. وقتی تا پیش از شروع مسابقات، تیم ملی نمی تواند دیگر اردوی تدارکاتی داشته باشد، باید این شرایط به مشکل بر خواهد خورد. در هفته آخر که تمرینات برگزار می گردد چه اتفاقاتی می تواند رخ بدهد؟ آنهم در حالی که تا آن موقع اتفاقاتی مثل کرونا و مصدومیت ممکن است گریبان بازیکنان را بگیرد.

بازیکنانی که از لحاظ بدنی آماده اند باید برای تیم ملی بازی نمایند

کارشناس فوتبال ایران تاکید نمود: در این مدت به جای بدنسازی باید تمرکز ها روی کارهای فنی و تاکتیکی باشد. بازیکنان لژیونری باید برای تیم ملی بازی نمایند در تیم های باشگاهی شان بازی می نمایند و از لحاظ بدنی آماده اند و مابقی بازیکنان نیز باید از تیم های داخلی انتخاب شوند که از شرایط بدنی خوبی برخودار هستند تا دیگر به جای دغدغه بدنسازی، تمام تمرکز روی مسائل تاکتیکی باشد.

اقبالی با اشاره به لزوم دوری حاشیه از تیم ملی، گفت: در جهانی فوتبال حاشیه است و نمی توان از آن فرار کرد ولی بازیکن تیم ملی باید بداند کجا صحبت کند و کجا صحبت نکند تا حاشیه ایجاد نگردد. در فوتبال کشور ما هر کسی کار خودش را می نماید و ممکن است افرادی مسائلی را به وجود بیاورند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 770

به "اقبالی: باید نگران باشیم و دل مان را به پیروزی 3 گله خوش نکنیم، مگر تیم ملی صاحب ندارد که سرمربی اش از اتوبوس جا می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقبالی: باید نگران باشیم و دل مان را به پیروزی 3 گله خوش نکنیم، مگر تیم ملی صاحب ندارد که سرمربی اش از اتوبوس جا می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید