اسپیس ایکس آمریکا امروز 143 ماهواره پرتاب می نماید

به گزارش چه خبر آنلاین، کوشش شرکت فضایی اسپیس ایکس برای پرتاب 143 ماهواره با یک راکت فالکون 9 روز گذشته - شنبه - به دلیل شرایط ضعیف جوی متوقف شد و این شرکت میخواهد این پرتاب را امروز انجام دهد.

اسپیس ایکس آمریکا امروز 143 ماهواره پرتاب می نماید

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی فاکس نیوز، اسپیس ایکس گفت که کوشش مجدد برای پرتاب این ماهواره ها امروز - یکشنبه 24 ژانویه (پنجم بهمن) - انجام می گردد.

برای این پرتاب یک بازه زمانی 22 دقیقه ای در نظر گرفته شده است که در ساعت 10 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (در آمریکا) شروع می گردد.

قرار بود اسپیس ایکس این ماهواره ها را صبح شنبه و تقریباً در ساعت 9 و 40 دقیقه صبح به وقت منطقه زمانی شرقی از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال فلوریدا پرتاب کند.

این پرتاب پنجمین پرواز برای تقویت نماینده مرحله اول راکت فالکون 9 اسپیس ایکس خواهد بود اما اولین مأموریت این تیم در یک برنامه راه اندازی ماهواره است که در جریان آن 10 ماهواره استارلینک به همراه 133 ماهواره کوچک دیگر حمل می گردد.

انتظار می رود تقویت نماینده مرحله اول راکت فالکون 9، مدت کوتاهی پس از پرواز در یک کشتی بدون سرنشین در اقیانوس اطلس به زمین بنشیند.

اسپیس ایکس همچنین به احتمال زیاد کوشش می نماید تا دماغه این موشک را نیز بازیابی کند؛ اقدامی که در حال تبدیل شدن به بخش عادی هر ماموریت است.

این شرکت فضایی در برنامه راه اندازه ماهواره خود به اپراتورهای ماهواره کوچک اجازه می دهد که بتوانند کسری از قسمت محموله بار را در راکت فالکون 9 رزرو نمایند. اندی تران ناظر فراوری اسپیس ایکس گفت: این ماموریت رکورد پرتاب بیشترین ماهواره های مستقر شده در یک موشک را خواهد شکست.

موسسه Tech Crunch روز شنبه گزارش داد که رکورد قبلی مربوط به ماموریت PSLV-C37 سازمان تحقیقات فضایی هند در فوریه 2017 بوده است.

در این ماموریت 104 ماهواره با موفقیت و به طور همزمان در مدار خورشیدآهنگ نهاده شد و از این نظر یک رکورد تازه ایجاد شد.

اسپیس ایکس SpaceX طی سال گذشته شاهد موفقیت های زیادی بوده است که از آن جمله می توان به پرتاب بی عیب و نقص اعزام اولین خدمه این شرکت به ایستگاه بین المللی فضایی اشاره نمود.

ماهواره های استارلینک بخشی از برنامه اسپیس ایکس برای خدمات جدید و پرسرعت اینترنت است.

این طرح اوایل سال 2015 میلادی با درخواست الون ماسک، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال برای کسب اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند جهانی شروع شد.

وی در سال 2017 برنامه استارلینک را به عنوان یک سیستم پهنای باند ارزان قیمت که می تواند دسترسی به اینترنت را فراهم کند، به ثبت رساند.

البته اسپیس ایکس تنها شرکتی نیست که در این زمینه سرمایه گذاری نموده و در این میان، آمازون و فیسبوک نیز طرح هایی را دنبال می نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 665

به "اسپیس ایکس آمریکا امروز 143 ماهواره پرتاب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس آمریکا امروز 143 ماهواره پرتاب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید