استقرار شمار قابل توجه نیروی هندی و چینی در مرز دو کشور

به گزارش چه خبر آنلاین، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، هند برای اولین بار تایید کرد که در پی افزایش تنش های مرزی با چین، دهلی نو نیز همچون پکن شمار قابل توجهی نیرو را به مناطق مرزی گسیل داشته است.

استقرار شمار قابل توجه نیروی هندی و چینی در مرز دو کشور

آنوراگ سریواستاوا، سخنگوی وزارت خارجه هند ضمن اینکه بار دیگر چین را سرچشمه این تنش معرفی کرد، گفت: هر دو طرف تعداد زیادی نیرو در مرز مستقر نموده اند؛ این کار در حالی صورت گرفته که تماس های دیپلماتیک و نظامی برای حل و فصل این بحران ادامه دارد.

هر دو کشور همسایه تا کنون از پذیرش هرگونه مسئولیتی در قبال درگیری های شدید روی داده در منطقۀ مرزی لَداخ در 15 ژوئن که باعث کشته شدن دست کم 20 نفر از سربازان هند شد، سر باز زده اند.

سخنگوی وزارت خارجه هند اضافه کرد که باید به این واقعیت توجه داشت که چین از اوایل ماه مه، شمار زیادی سرباز و حجم قابل توجهی تسلیحات را در مناطق مرزی مستقر نموده است.

او تایید کرد که نیروهای چینی سازه هایی را در منطقه مرزی تحت کنترل هند در دره گالوان لَداخ بنا نموده اند؛ یعنی در جایی که در ماه ژوئن درگیری های خونین روی داده است. آنوراگ سریواستاوا بر این اساس اضافه کرد که هند باید در پاسخ به تقویت شمار نیروهای چینی در مرز، به استقرار نیروی بیشتر می پرداخت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 290

به "استقرار شمار قابل توجه نیروی هندی و چینی در مرز دو کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار شمار قابل توجه نیروی هندی و چینی در مرز دو کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید