اجرای موفقیت آمیز هوادهی فاضلاب با نانوحباب ایرانی در تصفیه خانه قیطریه

به گزارش چه خبر آنلاین، مدیرعامل و بنیان گذار شرکت نانوحباب انرژی از اجرای موفقیت آمیز سامانه نانوحباب این شرکت در یکی از تصفیه خانه های شهر تهران اطلاع داد که موجب افزایش هوادهی فاضلاب شده است.

اجرای موفقیت آمیز هوادهی فاضلاب با نانوحباب ایرانی در تصفیه خانه قیطریه

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، عارف دادگستر، مدیرعامل شرکت دانش بنیان نانوحباب انرژی می گوید: بیش از یک سال قبل، اجرا پایلوت هوادی با نانوحباب در تصفیه خانه قیطریه آغاز شد و آزمایش های متعددی روی پساب های این تصفیه خانه برای آنالیز عملکرد سیستم نانوحباب به وسیله آزمایشگاه معتمد شرکت آب و فاضلاب صورت گرفت که در نهایت این فناوری مورد تایید شرکت آب و فاضلاب نهاده شد.

دادگستر می افزاید: در حال حاضر سیستم های هوادهی در تصفیه خانه ها وارداتی بوده و علاوه بر مسائل تحریم، هزینه سنگینی برای تعمیر و نگهداری به تصفیه خانه ها تحمل می نماید. این فناوری بومی می تواند به حل این مشکل یاری شایانی کند و از آن می توان به عنوان انقلابی در حوزه آب و پساب در داخل کشور یاد کرد. ما در آزمایش های صورت گرفته پیروز شدیم با همان اندازه گاز مصرفی پیشین و با استفاده از فناوری نانوحباب، عملکرد گندزدایی را دو برابر افزایش دهیم که علت این امر افزایش سطح اکسیژن آب و فعالیت بیشتر میکرواورگانیسم ها است.

به گفته وی مهم ترین مزیت های هوادهی به وسیله ژنراتور های نانوحباب افزیش قابل توجه اندازه اکسیژن محلول و توزیع یکنواخت آن در تمام اعماق، عدم احتیاج به دیفیوزر و خطوط انتقال هوا، تعمیرات و نگهداری آسان، کاهش هزینه های سرمایه گذاری و بهره برداری، کاهش اندازه مصرف انرژی، ارتقا ظرفیت و کیفیت تصفیه، کاهش حجم لجن و کاهش بو است. با توجه به شرایط فعلی تاسیسات در مدار بهره برداری فاضلاب کشور و اهمیت تامین اکسیژن محلول در راکتور های هوادهی، ژنراتور های نانوحباب واتوکس به راحتی قابلیت نصب و راه اندازی را داشته و باعث ارتقا اندازه اکسیژن محلول و کیفیت پساب خروجی بدون کوچکترین تغییرات در تاسیسات موجود در تصفیه خانه های فاضلاب می شوند.

گفتنی است که شرکت دانش بنیان نانو حباب انرژی به عنوان شرکت پیشگام ایرانی در دستیابی به دانش فنی فناوری نانوحباب پیروز به طراحی و ساخت دستگاه های تولیدکننده نانو گاز برای گاز هایی از قبیل هوا، اکسیژن، ازن، کلر، نیتروژن و دی اکسید کربن شده است.

دستگاه های تولیدکننده نانوحباب شرکت نانو حباب انرژی می توانند گاز را با راندمان بسیار بالا به وسیله یک فرایند خاص انتقال دو فازی به داخل مایع تزریق کنند. به بیانی دیگر این دستگاه ها ظرفیت انتقال گاز را در مقایسه با تجهیزات مرسوم به طور قابل توجهی افزایش داده و در تصفیه خانه های آب و فاضلاب علاوه بر بهبود قابل توجه کارایی واحد های هوادهی، ازن زنی و کلرزنی موجب کاهش هزینه های سرمایه گذاری، بهره برداری و مصرف انرژی می شوند.

فرایند هوادهی و اکسیداسیون یکی از مراحل مهم در عملیات تصفیه پساب های صنعتی و فاضلاب های شهری محسوب می گردد. در حال حاضر سیستم های متداول هوادهی که به انواع هواده های سطحی و یا بلوئر ها وابسته هستند، انرژی قابل توجهی را مصرف می کنند، ولی راندمان انتقال اکسیژن بسیار پایینی دارند. علاوه بر هزینه های بالای این تجهیزات که از کشور های خارجی خریداری و تامین می شوند، تعمیرات و تجهیزات جانبی از قبیل دیفیوزر ها و سیستم لوله کشی نیز هزینه های مجزایی را به کشور تحمیل می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1113

به "اجرای موفقیت آمیز هوادهی فاضلاب با نانوحباب ایرانی در تصفیه خانه قیطریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای موفقیت آمیز هوادهی فاضلاب با نانوحباب ایرانی در تصفیه خانه قیطریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید