پنالتی پرسپولیس در دیدار با مس درست بود؟

به گزارش چه خبر آنلاین، کارشناس داوری فوتبال ایران درباره صحنه های دیدار مس رفسنجان و پرسپولیس توضیحاتی ارائه کرد.

پنالتی پرسپولیس در دیدار با مس درست بود؟

حسین عسگری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره قضاوت حسن اکرمی در دیدار مس رفسنجان و پرسپولیس، گفت: بازی دو نیمه خیلی متفاوت داشت، هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ اتفاقات داوری. نیمه اول بازی از لحاظ قضاوت خیلی آسان بود ولی در نیمه دوم همه چیز تغییر کرد و اتفاقاتی رخ داد. در کل داوری خوب بود. همیشه گفتم اگر اشتباهات داور روی نتیجه بازی تاثیرگذار نباشد، یعنی داور قضاوت خوبی داشته است. در این بازی هم داور اشتباهی نداشت که روی نتیجه تاثیرگذار باشد.

وی درباره صحنه پنالتی که به نفع پرسپولیس گرفته شد، بیان نمود: فیلمبرداری در این صحنه خوب نبود ولی به نظر می رسید خطا رخ داده است. در این مواقع با توجه به جاگیری خوب داور، باید به تصمیم او احترام گذشت، شواهد هم نشان می داد که پنالتی درست بوده است. در یکی دو صحنه دیگر نیز برخوردی در محوطه های جریمه رخ داد ولی این برخورد ها، فوتبالی بود و تصمیم ادامه بازی درست بود.

این کارشناس داوری ادامه داد: داوران باید از دقیقه اول نترس و شجاع قضاوت کنند و به توصیه های غلطی که در این فوتبال از سوی برخی افراد گفته می شود، توجه ای نکنند. گفته می شود هرگونه تماسی با دروازه بان در محوطه جریمهخطا است. طبق این اظهار نظر در دقیقه 2 خطایی از سوی سیدجلال حسینی روی دروازه بان مس گرفته شد ولی هیچ خطایی نبود. اگر این توپ گل می شد، داور طبق این نظریه باید گل را مردود اعلام می کرد ولی در اصل در این صحنه هیچ اتفاقی رخ نداده بود. در این حالت یک تصمیم معمولی می تواند به یک اشتباه تاثیرگذار تبدیل شود.

عسگری تاکید کرد: دقیقه 78 آفساید بازیکن پرسپولیس به درستی اعلام شد ولی داور وسط خیلی دیر گفت. همچنین در دقیقه 86 داور می توانست به دلیل اعتراض ربیعی (سرمربی مس) به او اخطار دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 1108

به "پنالتی پرسپولیس در دیدار با مس درست بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنالتی پرسپولیس در دیدار با مس درست بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید