واکنش سیروس مقدم به توئیت وزیر ارشاد

به گزارش چه خبر آنلاین، سیروس مقدم در دومین قسمت از برنامه شب صحبت با موضوع نقد و آنالیز پایتخت 6 درباره توئیت وزیر ارشادگفت: چرا در طول این یک سال سراغی از خانواده مرحوم خشایار الوند گرفته نشده است.

واکنش سیروس مقدم به توئیت وزیر ارشاد

به گزارش چه خبر آنلاین به نقل از مهر، دومین قسمت از برنامه شب صحبت با موضوع نقد و آنالیز سریال پایتخت 6 شب گذشته 19 فروردین با حضور محمود گبرلو به عنوان مجری، سیروس مقدم کارگردان و مهدی فرجی مشاور پایتخت 6 و همچنین کیوان امجدیان و پژمان کریمی منتقد و کارشناس سینما و تلویزیون روی آنتن شبکه یک رفت.

مقدم در پاسخ به انتقادها درباره بی احترامی به عظیم ترها در این فصل از پایتخت بیان نمود: شخصیتی که در این فصل در همه نظرسنجی ها محبوب است بهتاش است و فکر می کنید به دلیل بی ادبی یا بی احترامی است؟ نه به این دلیل است که او شخصیتی واقعی است.

کارگردان پایتخت 6 در ادامه ضمن اشاره به حذف شخصیت باباپنجعلی از داستان گفت: قرار بود برادر پنجعلی، نقش عظیم تر را در پایتخت 6 داشته باشد اما هر کار کردیم نشد. مقدم افزود: بخش هایی هم بود که کمترین را مشکل داشتیم. وقتی تصویربرداری می شد حواسم بود که دوستان چقدر در پخش مراقبت می نمایند که به سلامت به پخش برسد. مثلاً شوخی های روز یا شوخی های بعدی درباره بنزین و گرانی ها کمترین بحث ها را داشت یا در موضوع عفو رهبری طبیعی است که هرکسی با لحن و ادبیات خود درباره این خبر خوش صحبت می نماید.

گاهی صحنه ها و سکانس هایی گرفتیم که در زمان پخش دارای حساسیتی بوده و باید در نظر گرفته می شده است که بهتر بود آن جمله گفته نمی شد یا نکته ای اضافه می شد. وی بیان نمود: گاهی هم صحنه ای را گرفته بودیم که در 4 ماه پیش حساسیتی نداشت. رابطه ای که ما با کشوری در خاورمیانه داشتیم و روزی که می خواستیم این صحنه را پخش کنیم با این ملاحظات روبرو بود و ممکن بود پایتخت بی دلیل باعث می شد آتش به پا گردد که دوستان پخش این موارد را مهار می کردند.

کارگردان پایتخت در ادامه در واکنش به سوال گبرلو درباره توئیت انتقادی وزیر ارشاد که به جای خالی خشایار الوند در این فصل اشاره نموده بود، بیان نمود: سوال من این است که چطور در این یک سال، سراغی از خانواده مرحوم خشایار الوند گرفته نشده است یا لااقل شرایط ساخت یک فیلم برای سیروس الوند فراهم نشد تا این کارگردان عزیز و حرفه ای بتواند فیلم بسازد؟

مقدم در ادامه اظهار کرد: ملاحظه همه جای جهان وجود دارد و کشوری نیست که هرچه بخواهند در سینما و رادیو و تلویزیون آنها پخش گردد. هالیوود کتابچه راهنما دارد که در کنار قهرمان سفیدپوست مثلاً قهرمان سیاه پوست باشد. سانسور یعنی حذف و کم و زیاد کردن صحنه و دیالوگی که محتوا و مضمون را دچار دگرگونی یا تحریف و تغییر کند و این اتفاق در پایتخت نبوده است. این ملاحظات می گردد تأمین منافع ملی و برای به سلامت رساندن کلیت سریال است.

مقدم در بخش دیگر درباره دیالوگ های مرتبط با حج گفت: خیلی ها به ما اشکال گرفتند که به مناسک حج شوخی کردیم درصورتیکه من خودم به حج رفته ام و بخشی از این موقعیت ها را تجربه نموده ام، مانند سنگ خوردن به سر! در عین جدیتی که در این فضا وجود دارد بالاخره شوخی هایی هم شکل می گیرد. فرجی نیز در این بخش اظهار کرد: بخشی گفتند با آب زمزم شوخی شد واقعیت این است که وقتی حجاج برمی گردند نصف ساکنان آب زمزم است درحالی که بحث سریال این بود که قطره ای از این آب می تواند دریایی را متبرک کند.

فرجی نیز با اشاره به شخصیت های سریال و جهت آن ها اظهار کرد: ارسطو یک فرد جوگیر هیجانی است و این بار هم در جهت ازدواج اشتباه پیش می رود و در نهایت خانواده یاریش می نماید. نقی آدم فرصت طلبی است و هما مدام به او یاری می نماید و اصلاحش می نماید. هما هم در جایی مرتکب اشتباه می گردد اما خود را شماتت کرد و تأثیر رفتار غلط را هم دید او معصوم نیست و خطاهایی هم داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 127

به "واکنش سیروس مقدم به توئیت وزیر ارشاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سیروس مقدم به توئیت وزیر ارشاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید