ناپدید شدن زیردریایی روسیه در دریای سیاه

به گزارش چه خبر آنلاین، نیروهای ضد زیردریایی ناتو یک هفته است که کوشش می نمایند زیردریایی دیزلی-الکتریکی روسی را با عنوان B-237 Rostov-on-Don در دریای سیاه که از دید رادارهای آنها ناپدید شده است، پیدا نمایند.

ناپدید شدن زیردریایی روسیه در دریای سیاه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

خبرگزاری ریانووستی روسیه نوشت: ناتو در مدیترانه تحهیزات مدرن نظامی و دریایی دارد، اما سطح پنهان کاری زیردریایی روسیه بیش از حد انتظار است.

به گفته منبع ریانووستی، به رغم قطع شدن ارتباط و تعیین نبودن محل آن، اما این زیردریایی در تماس است و اطلاعات را انتقال می دهد.

وی اضافه کرد: آنها از نیروهای زیادی برای جستجوی زیردریایی روسی استفاده کردند، اما تا به امروز نتیجه ای در بر نداشته نداشت. این بدان معناست که در شرایط جنگی آنها مورد تهدید قرار دارند که بسیار آنها را آزار می دهد.

به گزارش تاس زیردریایی روستوف روی دان برای تقویت اسکادران مدیترانه ای روسیه ارسال شده است.

زیردریایی دیزل-الکتریکی B-237 Rostov-on-Don پس از تعمیرات برنامه ریزی شده ، انتقال بین ناوگان را انجام می دهد. این کشتی مجهز به موشک های کروز کالیبر است.

اسکادران مدیترانه ای از عملیات نظامی وزارت دفاع روسیه در سوریه پشتیبانی می نماید که موشک های کروز را به اهداف گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پرتاب کرد.

روابط روسیه و ناتو در هفت سال اخیر پس از روی کارآمدن دولت جدید غرب گرا در اوکراین تیره و پرتنش شده است.

ناتو در این مدت برای تحت فشار قرار دادن روسیه در مساله اوکراین و قطع یاری ها و حمایت های مسکو از روس تبارهای جدایی طلب مناطق شرق اوکراین، ده ها رزمایش در مجاورت مرزهای روسیه برگزار نموده است.

بخش عمده این رزمایش های ناتو در دریای سیاه بوده و روسیه نیز برای قدرت نمایی، چند رزمایش در این پهنه آبی برگزار نموده است.ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 759

به "ناپدید شدن زیردریایی روسیه در دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناپدید شدن زیردریایی روسیه در دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید