معرفی سایبر پارک ها در یک کتاب

به گزارش چه خبر آنلاین، خبرنگاران/قزوین مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین گفت: کتاب سایبر پارک ها که از طریق انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشرشده؛ به معرفی سایبرپارک ها یعنی جاهایی که طبیعت، اجتماع و فناوری های سایبری با یکدیگر ادغام شده تا تجارب درهم آمیخته (هیبریدی) را بیافرینند و کیفیت زندگی شهری را بهبود بخشند، پرداخته است.

معرفی سایبر پارک ها در یک کتاب

علی دل زنده در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به موضوع کتاب سایبر پارک ها، رابطی میان مردم، مکان ها و فناوری رویکردها و دیدگاه های نوین، شرح داد: در این کتاب فناوری های سایبری موردبررسی قرارگرفته است، فناوری های سایبری، در حال تغییر دنیای اطراف ما، هم ازلحاظ اجتماعی و هم ازلحاظ درون مایه ای و درنتیجه چگونگی تجربه مردم از زندگی شهری، درک کردن و قدردانی از منظر شهری و طبیعی در کنار وابستگی مردم به یکدیگر و محیط اطراف خود هستند.

وی افزود: نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات به درون منظرهای شهری باعث افزایش شناسایی انواع فضای باز و افزودن ایده سایبر پارک به این فضاها است؛ یعنی جاهایی که طبیعت، اجتماع و فناوری های سایبری با یکدیگر ادغام شده تا تجارب درهم آمیخته (هیبریدی) را بیافرینند و کیفیت زندگی شهری را بهبود بخشند.

مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین اظهار کرد: سایبر پارک به واسطه روش های مختلف اجرا و استفاده از فناوری های دیجیتالی، درون نوع تازهی از پاسخ لحظه ای و قابل ارتباط، اشتراک گذاری و یکپارچه کردن مکان های عمومی رشد می کنند، در این صورت بعد فیزیکی فضا تبدیل به شکل نامشخص تر ولی فعال تری از تعامل می شود.

وی افزود: برای درک چنین فضاهای هیبریدی، بیشتر از بخش های فضایی، تازه و ساده بافت شهر استفاده می شود. این فصل چهارچوبی مفهومی را برای درک بهتر از درهم آمیختگی میان نواحی فیزیکی و مجازی در فضاهای عمومی باز پیشنهاد داده و نتایج پروژه کاست سایبر پارک را هم نشان می دهد.

دل زنده یادآور شد: کتاب سایبر پارک ها نوشته کارلوس اسمانیوتو کاستا، اینا سوکلی ارجاوک، ترز کنا، میشیل د لانگه، کنستانتیوس لوانیدیس، گابریلا ماکسیمیوک، مارتجن دی وال و ترجمه شده از طریق دکتر لیلا کوکبی عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، دکتر بهنود برمایه عضو هیئت علمی دانشگاه هنر در 370 صفحه و قطع وزیری به بهای 85 هزار تومان از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 927

به "معرفی سایبر پارک ها در یک کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی سایبر پارک ها در یک کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید