مطالبات صندوق های بیمه ای از دولت بر مبنای ارزش واقعی روز محاسبه می گردد

به گزارش چه خبر آنلاین، هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک مقرره دولتی، مصوب کرد مطالبات سازمان ها، صندوق ها و موسسات بیمه ای فعال از دولت، بر مبنای ارزش واقعی روز محاسبه می گردد.

مطالبات صندوق های بیمه ای از دولت بر مبنای ارزش واقعی روز محاسبه می گردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک مقرره دولتی، مصوب کرد مطالبات سازمان ها، صندوق ها و مؤسسات بیمه ای فعال از دولت، بر مبنای ارزش واقعی روز محاسبه می گردد.

به دنبال شکایت کانون کارگران بازنشسته تهران از هیات وزیران و درخواست ابطال تبصره 2 ماده 3 آیین نامه اجرایی بند (ت) ماده 8 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مالی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به شماره 21953. ت 5485 مورخ 97.02.29 مصوبه هیأت وزیران که در آن مقرر شده بود، مطالبات سازمان ها، صندوق ها و مؤسسات بیمه ای فعال از دولت براساس نرخ اوراق مشارکت محاسبه گردد، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری وارد بحث و آنالیز شد و با توجه به اینکه مقرره دولت خلاف بند (ه) از ماده 7 قانون جامع رفاه تشخیص داده شد و ملاک محاسبه مطالبات را ارزش واقعی روز دانست، رأی به ابطال این مقرره هیأت دولت داد.

در بند (ه) از ماده 7 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی آمده است: مطالبات سازمان ها، صندوق ها و مؤسسات بیمه ای فعال در قلمرو های نظام تامین اجتماعی از دولت برمبنای ارزش واقعی روز و براساس نرخ اوراق مشارکت پرداخت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 528

به "مطالبات صندوق های بیمه ای از دولت بر مبنای ارزش واقعی روز محاسبه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالبات صندوق های بیمه ای از دولت بر مبنای ارزش واقعی روز محاسبه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید