مجلس در اندیشه منسوخ کردن قانون تغییر ساعت رسمی کشور

به گزارش چه خبر آنلاین، تهران (پانا) - نمایندگان مجلس طرحی را تدوین کردند که در صورت تصویب آن قانون تغییر ساعت رسمی کشور منسوخ می گردد و ساعت رسمی کشور به قبل از این قانون برمی گردد.

مجلس در اندیشه منسوخ کردن قانون تغییر ساعت رسمی کشور

به گزارش تسنیم، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی تهیه و تدوین کرده اند که در صورت تصویب نهایی آن در جلسه علنی مجلس قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب سی و یکم مرداد ماه 1386 مجلس شورای اسلامی منسوخ خواهد شد.

متن کامل طرح تغییر ساعات رسمی کشور به شرح زیر است:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

احتراما طرح ذیل که به امضای 29 نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم می گردد.

مقدمه (دلایل توجیهی):

بیش از یکصد سال از آغاز تغییر ساعات در دنیا سپری شده است و با مطالعه این طرح کشورها در تداوم اجرای این طرح بازاندیشی کرده اند که در این میان می توان به کشورهای آلمان، انگلستان، فنلاند، سوئد و برخی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اشاره کرد و مهمترین دلیل آنها آثار سوء تغییر ساعات بر سلامتی مردم است که ناشی از تغییر زمان خواب شهروندان و لزوم تطابق آن با زمان خورشید است در کشور ما علاوه بر این دلایل تفاوت اوقات شرعی و ساعت رسمی نیز مشکلاتی ایجاد کرده است بنابر این این طرح با هدف بازگشت ساعات رسمی به حالت قبل از تغییر آن تقدیم مجلس می گردد.

لذا طرح ذیل تقدیم می گردد:

عنوان طرح:

تغییر ساعات رسمی کشور

ماده واحده: قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب سی و یکم مرداد ماه 1386 مجلس شورای اسلامی منسوخ می گردد و ساعت رسمی کشور به قبل از این قانون برمی گردد.

امضا کنندگان طرح عبارتند از،ابوالفضل ابوترابی، ابراهیم رضایی، سیدناصر موسوی لارگانی، جلال محمودزاده، سمیه رفیعی، کمال حسین پور، محمدصالح جوکار، نصرالله پژمان فر، شهباز حسن پوربیگلری، صدیف بدری، علی اصغر عنابستانی، پرویز اوسطی، جواد کریمی قدوسی، حسین امامی راد، محمدمهدی فروردین، رحیم زارع، سیدعلی یزدی خواه، محمدحسین فرهنگی، احسان ارکانی، سیدکریم حسینی، سیدکاظم دلخوش اباتری، بهروز محبی نجم آبادی، سیداحمد رسولی نژاد، جلال رشیدی کوچی، هاجر چنارانی، فریدون حسنوند، حسینعلی حاجی دلیگانی، علی خضریان، محمدتقی نقدعلی.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 619

به "مجلس در اندیشه منسوخ کردن قانون تغییر ساعت رسمی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس در اندیشه منسوخ کردن قانون تغییر ساعت رسمی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید