ماجرای خط خوردن گزینه موافق در برگه های رای نمایندگان در جلسه رای اعتماد به مدرس خیابانی

به گزارش چه خبر آنلاین، نمایندگان به وزیر پیشنهادی صمت رای اعتماد ندادند. در این جلسه به وزیر پیشنهادی صمت پس از اعلام اینکه رییس جمهور در جلسه مجلس به علت شرایط کرونا حضور نمی یابد، رفتار و رای نمایندگان نسبت به مدرس خیابانی طبق گفته خود نمایندگان تغییر پیدا کرد.

ماجرای خط خوردن گزینه موافق در برگه های رای نمایندگان در جلسه رای اعتماد به مدرس خیابانی

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از برنا، سید احمد رسولی نژاد نماینده مردم دماوند و فیروز کوه در مجلس درباره دلیل عدم رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: مدرس خیابانی را از مدت ها پیش می شناسم، کسانی که با او کار کردند همه بر سلامتی، توانمندی و کارآمدی او شهادت می دهند. باید مخالفین درباره مدرس خیابانی تحقیق می کردند.

طبق آنالیز هایی که انجام دادم گزارشی که بعضی نمایندگان علیه وزیر پیشنهادی ارایه دادند، صحت ندارد. پیش بینی ما این بود که مدرس خیابانی با 10 تا 15 رای اختلافی، وزیر می گردد.

او ادامه داد: درست نیست که همه مسائل 42 سال گذشته یا هفت سال گذشته را به شخصی که تنها سه ماه سرپرست یک وزارتخانه بوده نسبت داد. در روز رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت، اتفاقاتی که لحظات اخر افتاد بر روی رای نمایندگان تاثیر گذاشت؛ زمانیکه اعلام شد رئیس جمهور طبق تصمیم ستاد مبارزه با کرونا در مجلس حضور نمی یابد نمایندگان اعتراض کردند و گفتند، مگر خون رئیس جمهور از ما رنگین تر است. به نظر من این حرکت رئیس جمهور و توضیحاتی که معاون رئیس جمهور دادند منجر به رای نیاوردن مدرس خیابانی شد.

او اعلام کرد: مدرس خیابانی می توانست رای اعتماد از مجلس بگیرد. بالای برگه های رای نوشته شده است، موافق، مخالف و ممتنع، بعد از اظهارنظر معاون امور مجلس در لحظات انتهای اخذ رای دیدم، بعضی افراد گزینه موافق را خط زدند و گزینه مخالف، را علامت زدند.

رسولی نژاد در پاسخ به این سوال که فکر نمی کنید، بهتر است که مجلس صعه صدر داشته باشد و منافع مردم را لحاظ کند گفت: نباید انتظار تعامل یکطرفه از مجلس داشت. طبق قانون اساسی و سایر قوانین مرجع قانونگذاری، مجلس شورای اسلامی است، سران سه قوه حق قانونگذاری ندارند.

رسولی نژاد در انتها گفت: نظر شخصی بنده این است که بهتر بود، مدرس خیابانی رای بیاورد اما باید به نظر اکثریت مجلس احترام گذاشت. در هر صورت رئیس جمهور باید در اسرع وقت وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند.

در همین زمینه:

  • پشت پرده های سیاسی یک رأی

  • آقای روحانی؛ امروز یک جلسه کوچک استیضاح شما در مجلس رقم خورد

  • واکنش آشنا به عدم رای اعتماد مجلس به مدرس خیابانی | غرور قربانی گرفت

  • حکم رئیس جمهور برای سرپرست وزارت صنعت | جعفر سرقینی جایگزین مدرس خیابانی شد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 379

به "ماجرای خط خوردن گزینه موافق در برگه های رای نمایندگان در جلسه رای اعتماد به مدرس خیابانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای خط خوردن گزینه موافق در برگه های رای نمایندگان در جلسه رای اعتماد به مدرس خیابانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید