قانون تسلیم نشدن در برابر مسائل

به گزارش چه خبر آنلاین، اگر در کار و زندگی خود شکست خوردید هرگز تسلیم نشوید و با انگیره بیشتر و قانون محکم تسلیم نشدن در برابر مسائل رو به جلو حرکت کنید.

قانون تسلیم نشدن در برابر مسائل

پیشنهاد کارشناسان روانشناسی برای تسلیم نشدن در کار و زندگی

به گزارش خبرنگاران از شیعه نیوز، شکست برای بسیاری از افراد ترسناک است . وقتی در چیزی شکست می خوریم ، احساس می کنیم که دنیای ما از هم می پاشد و دیگر هیچ چیز خوبی در زندگی مان وجود ندارد و بر روی نکات منفی تمرکز می کنیم و آغاز به پرسش از خود می کنیم که آیا من به اندازه کافی خوب نیستم ؟ من چه کار اشتباهی کردم ؟

در حالی که این نوع تفکر رایج است اما جنبه های مثبت بسیاری هم برای شکست وجود دارد . وقتی شکست می خوریم، می بینیم که کجا ایستاده ایم و اشتباهات خود را می فهمیم و از آن ها درس می گیریم . سریع تر پیشروی می کنیم و چشم انداز خود را عظیم می کنیم و عزم و قدرتمان هم افزایش می یابد.

حتی اگر در ابتدا هم ترسناک به نظر برسد اما باید یاد بگیریم که آن را بپذیریم و در آغوش بگیریم . ما باید درک کنیم که تسلیم شدن بی فایده است و اگر واقعاً بخواهیم در زندگی پیروز شویم ، باید به جلو حرکت کنیم . در این قسمت 7 نکته در خصوص نحوه برخورد با شکست وجود دارد که برای حرکت در راستا پیروزیت حیاتی است پس آنها را بدانید و در خاطرتان حفظ کنید.

7 قانون محکم و در عین حال ساده برای تسلیم نشدن و حرکت رو به جلو

1. پذیرفتن :

اولین قدم برای غلبه بر احساسات منفی این است که آن ها را قبول کنید و اگر نمی توانید مسئولیت اقدامات خود را بر عهده بگیرید ، هرگز حرکت نخواهید کرد و زندگی بهتری را آغاز نخواهید کرد. در نتیجه پذیرفتن همه چیز حیاتی است و اشتباهاتی که مرتکب شده اید را پذیرا باشید و به خاطر قوی بودنتان به خودتان تبریک بگویید و این موارد را به خاطر داشته باشید :

  • شما همه چیز را در زندگی خود نمی توانید کنترل کنید و این کاملاً طبیعی است و نیازی هم به این کار نیست و زندگی همان طور که هست زیباست و باید هر لحظه را طوری زندگی کنید که گویی آخرین لحظه زندگیتان است.
  • انتقاد کردن از هر تصمیم اشتباهی که انجام می دهید، شما را تضعیف می نماید و نمی توانید گذشته را تغییر دهید و از آن یاد بگیرید .
  • اشتباهات خود را تکرار نکنید و این روشی است که شما تکامل پیدا می کنید .
  • واقعگرا باشید و اگر اشتباه کردید و نمی توانید آن را تغییر دهید، بدانید که قوی شدن نیازمند زمان و کوشش است و شما دقیقاً همان جایی هستید که باید باشید. یک دوست خردمند به من گفت: ما ابتدا باید بمیریم تا زنده بمانیم. این حرف را به معنای واقعی کلمه معنا نکنید ، بلکه پیغامش را درک کنید و بدانید که بهتر شدن نیرو و شکیبایی لازم دارد .

مسائل را به صورتی بپذیرید که آن ها زندگی شما را تغییر خواهند داد. قبل از آغاز کار روی هر چیز دیگر، روی پذیرش کار کنید. این مهم ترین قدم فرآیند است.

2. باخود صادق باشید:

می توانید به دیگران دروغ بگویید اما هرگز نباید به خودتان دروغ بگویید . صادق بودن شما را آزاد می نماید ! ناپیروز بودید - چرا؟ می توانید به سه دلیلش فکر کنید ؟ کجا گیر نموده اید ؟ در اینجا چند نکته در خصوص این وجود دارد که چطور می توانید با خودتان صادق باشید :

افکارتان را یادداشت کنید . یک دفتر یادداشت داشته باشید و لازم نیست همه چیز را یادداشت کنید، فقط هایلایت های روزانه خود را بنویسید و این که اهداف شما برای امروز چیست ؟ چه طور می خواهید آن ها را به انجام برسانید و از همه مهم تر چرا؟

در صورت لزوم درخواست یاری کنید. شاید خیلی مغرور تر از آن باشید که گاهی این کار را بکنید اما هیچ وقت هوشمندانه نیست . درخواست برای دریافت بازخورد یا یاری از طرف درست چیز خوبی است ، یعنی ما می پذیریم که گیر افتاده ایم و می خواهیم تکامل پیدا کنیم .

به خودتان یادآوری کنید که صادق باشید .صادق ماندن با خودتان یک فرآیند مداوم است و اگر عادت ندارید که حقیقت را بیان کنید ، هر روز به خودتان یادآوری کنید که باید این کار را بکنید .

آینده را تصور کنید . آینده شما در این لحظه چگونه به نظر می رسد ؟ آیا فکر می کنید که می توانید با ذهنیت حال حاضر خود پیروز شوید، یا آیا چیزهایی وجود دارند که شما باید تغییر دهید؟ اگر پاسخ سوالات بله است آن ها را یادداشت کنید و آغاز به تغییر کنید .

این جمله را سرلوحه زندگی خود کنید: من با خودم صادق هستم این جمله یاریتان می نماید، قول می دهم !

راه های تسلیم نشدن و مبارزه با شکست

3. مثبت فکر کنید :

بارها و بارها در بخش رازهای پیروزیت در نمناک گفته ایم که تمرکز بر روی منفی ها انرژیتان را می گیرد و باعث می گردد که احساس تاسف کنید و در نتیجه به هیچ وجه یاریی نخواهد کرد . در بخش زیر بعضی از نکاتی که باید بر روی آن ها تمرکز کنید آورده شده است :

  • با خودتان مهربان باشید ، درباره خودتان منفی حرف نزنید . حالا اشتباهاتتان را پذیرفته اید و آن ها را در آغوش گرفته اید و وقتی با خودتان صادق بودید و می دانید چه عواملی را می توانید بهبود بخشید ، کافی است و نیازی نیست که برای شکست خود احساس بدی داشته باشید .
  • یک فیلم کمدی خوب تماشا کنید یا با یکی از دوستان بامزه تان صحبت کنید. خیلی جدی دریافت زندگی ارزش ندارد - در هر صورت هیچ کس از زندگی زنده بیرون نمی رود .
  • مدیتیشن یا یوگا انجام دهید . به جای تمرکز بر گذشته ، در زمان حال حاضر باشید و بر روی افکار خود کار کنید و به آرامی به یک طرز فکر خوش بینانه برسید .
  • تفکر مثبت به معنی نادیده دریافت حقایق نیست و در هنگام ارزیابی خودتان واقع گرا باشید اما تاکید زیادی بر نکات منفی نکنید .

4. بودن در کنار افراد درست :

یکی از آیتم های مورد علاقه جیم رات این جمله است:شما به طور متوسط شبیه پنج نفری هستید که بیش ترین زمان را با آن ها سپری می کنید در خصوصش فکر کنید :اگر شما خود را با افراد بدبین احاطه کنید، به یکی از همان ها تبدیل خواهید شد.

اگر هنوز به نتیجه نرسیده اید ، حلقه دوستان خود را ارزیابی کنید و ببینید چه کسی واقعاً سزاوار آن است که در زندگی شما بماند و اگر تنها یک دوست پس از ارزیابی کلی باقی ماند هم این کاملاً خوب است - حداقل شما می دانید که همواره می توانید بر روی او تکیه کنید .

5. خود را با انگیزه نگه دارید :

اکنون که اشتباهات خود را پذیرفتید ، زمان آن رسیده که جلو بروید و انتها اینجا هستید - در عظیمترین لحظه زندگیتان و وقت آن است که دوباره امتحان کنید. اما چطور؟ ممکن است کسی بپرسد. این جایی است که انگیزه به وجود می آید .

انتظارات را کنار بگذارید و تنها بر روی زمان حال تمرکز کنید و به این فکر نکنید که اگر این کار را انجام دهم یا آن کار را انجام دهم ، چه اتفاقی می افتد و اگر احساس می کنید این تصمیم درستی است با شهود خود پیش بروید .

کتاب ها و فیلم های انگیزشی بخوانید و تماشا کنید و همواره عالی است که کسی به شما بگوید می توانید هر چه می خواهید را بسازید و حتی ممکن است قبلاً متوجه شده باشید زمان هایی هست که شنیدن بعضی نکته ها از طرف شخص دیگری ، آن پیغام را قدرتمند تر و موثر تر می نماید.

برنامه اهداف خود را تعیین کنید و در خصوص آنچه می خواهید در دراز مدت به دست آورید، فکر کنید.

زمانی که احساس می کنید تسلیم شدید، به این فکر کنید که چرا و به کار سخت خود در برابر هدفتان ادامه دهید.

انگیزه داشتنتان برای پیشبرد زندگی بسیار مهم است ، قوی باشید و اجازه ندهید افکار منفی بر شما تأثیر بگذارد .

6. بهبود را ادامه دهید:

همانطور که قبلاً ذکر کردیم ، بهبود مداوم تنها راه صعود از نردبان پیروزیت است . شما بر روی انگیزه خود کار کنید و این واقعاً شگفت انگیز می گردد اما چه کسی بدون پشت کار پیروز شده؟

آیا می دانید توماس ادیسون پیش از اختراع لامپ چندبار شکست خورده بود ؟ حداقل یک هزار بار اما آیا می دانید که درک او از این موضوع چه بو د؟ من شکست نخورده ام و من فقط 10.000 روش پیدا کردم که کار نمی نمایند .

7. زمانی برای خودتان بگذارید :

حداقل مطمئن شوید که به خودتان توجه دارید و تتمرکز فقط روی پیروزیت و فراموش کردن خودتان ممکن است به آرامی شما را دیوانه کند . برای خواندن آنچه دوست دارید وقت بگذارید ، با دوستان خود اوقات خوبی را سپری کنید و با خانواده خود بخندید . دوست داشتن خودتان جایی است که زندگیتان آغاز می گردد .

کلام آخر :

با پذیرفتن اشتباهات در زندگی خود جلو بروید ، با خودتان صادق بمانید و از اشتباهاتتان درس بگیرید، مثبت فکر کنید، اطراف خود را با افراد مناسب محاصره کنید و برای دوست داشتن خودتان وقت بگذارید .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 553

به "قانون تسلیم نشدن در برابر مسائل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون تسلیم نشدن در برابر مسائل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید