داورزنی: موفقیت ما در میادین پیش رو حتمی است، سرمربی جدید باید ریسک پذیر هم باشد

به گزارش چه خبر آنلاین، رئیس فدراسیون والیبال گفت: بازیکنان و در مجموع تیم ایران، توانایی های زیادی دارد که اگر سرمربی مدیریت خوب و با برنامه ای برای آنها داشته باشد، موفقیت در میادین پیش رو حتمی است.

داورزنی: موفقیت ما در میادین پیش رو حتمی است، سرمربی جدید باید ریسک پذیر هم باشد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، سومین نشست کمیته فنی و اتاق فکر برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال، امروز (یکشنبه) به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار گشت.

رئیس فدراسیون والیبال در ابتدای این نشست، گزارشی از انتخابات هیئت رئیسه در منطقه آسیای مرکزی و کنفدراسیون والیبال آسیا ارائه کرد و گفت: صالح بن ناصر به دلیل شرایط سنی دیگر امکان ریاست در کنفدراسیون والیبال آسیا را نداشت و در سال گذشته که مباحث انتخابات در این کنفدراسیون شکل گرفت، سه گزینه برای ریاست آسیا مطرح شده و ثبت نام کردند که عیسی حمزه از کویت، ابراهیم عبدالمالک از امارات و من از ایران بودیم.

داورزنی با یادآوری این موضوع که براساس قوانین نامزدها باید از طریق فدراسیون های ملی کشورشان معرفی شوند، شرح داد: عیسی حمزه از سوی کویت تأیید نشد و من و عبدالمالک برای کرسی ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا ثبت نام کردیم.

وی ادامه داد: در دی و بهمن سال گذشته، مباحثی مطرح و در نهایت، ریتا سوبوو از اندونزی برای ریاست کاندیدا شد و با توجه به سابقه ایشان در کمیته بین المللی المپیک و آسیا، من و عبدالمالک از حضور در انتخابات برای ریاست کنفدراسیون انصراف دادیم.

رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه برای والیبال ایران حضور در هیئت رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا و جهان مهم است، درباره انتخابات منطقه آسیا مرکزی، گفت: ریاست در این منطقه، آورده ای برای والیبال ایران ندارد و به دلیل اختلافات داخلی مسئولان والیبال هند، مدتی مسئولیت این منطقه را بر عهده داشتم. سیاست گذاری فدراسیون، حضور در هیئت رئیسه کنفدراسیون آسیا بود که از طریق انتخابات آسیای مرکزی به این هدف دست یافتیم و دومین هدف، ادامه حضور در هیئت رئیسه فدراسیون جهانی است.

داورزنی در ادامه درباره سرمربیان پیشنهادی برای هدایت تیم ملی گفت: با پنج مربی مطرح جهان که در کمیته فنی مذاکره با آنان تصویب شده بود، گفت وگو کردیم. دو گزینه به دلیل قراردادشان با باشگاه های خود، به رغم تمایل به همکاری با ایران، از ادامه مذاکرات عذرخواهی کردند.

وی شرح داد: از سه گزینه دیگر برنامه خواستیم که دو نفر برنامه های خود را ارائه کردند، اما گزینه سوم برنامه نداد و در پیامی، از مخالفت باشگاه خود خبر داد و این گزینه نیز از ادامه مذاکرات انصراف داد.

داورزنی با یادآوری اینکه هنوز با هیچ مربی به توافق نرسیدیم و کمیته فنی باید این فرد را انتخاب کند، گفت: با هر گزینه ای که از سوی کمیته فنی انتخاب شود، مذاکرات ادامه خواهد یافت و قرارداد به گونه ای تنظیم می شود که نتیجه عملکرد تیم ایران در بازی های المپیک توکیو در آن لحاظ شود.

وی تأکید کرد: بازیکنان و در مجموع تیم ایران، توانایی های زیادی دارد که اگر سرمربی مدیریت خوب و با برنامه ای برای آنها داشته باشد، موفقیت در میادین پیش رو حتمی است. ایجاد خودباوری بازیکنان، یکی از مهمترین نکات در مدیریت تیم ایران است. سرمربی جدید باید ضمن اقتدار در زمین مسابقه، ریسک پذیر نیز باشد.

در خاتمه این نشست، اعضای کمیته فنی و اتاق فکر با اکثریت آرا برنامه های ولادیمیر آلکنو و دانیل کاستلانی را برای هدایت تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت های سال 2021 و بازی های المپیک توکیو تأیید کردند.

بر این اساس مقرر شد فدراسیون والیبال مذاکرات با این سرمربیان را برای توافق نهایی ادامه دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: chekhabaronline.ir شناسه مطلب: 501

به "داورزنی: موفقیت ما در میادین پیش رو حتمی است، سرمربی جدید باید ریسک پذیر هم باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: موفقیت ما در میادین پیش رو حتمی است، سرمربی جدید باید ریسک پذیر هم باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید